pişik

majezik16

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009
109
4
48
Arkadaşlar pişik için önerilerinizi bekliyorum.Tecrübesizlikten elim ayağıma dolaşıyor,kızımın canı acıyor diye çok üzülüyorum.şimdiden teşekkürler

geçmiş olsun canım,benim akrabam dr,onun tavsiye aktarim sana,altını ılık su ile yıkayın,mümkün oldukça gündüz altını açik bırakın,ve krem kulanabilirsinız:bepanten vea seba med,yıne geçmiş olsun:nazar:

pudra kullanmanızı hiç tavsiye etmiyorum. seba med veya dalinin pişik kremi gerçekten süper. geçmiş olsun..

Bende çare bulamamıştım halam asit borikli su diye bişey söledi eczaneden yaptırıyosun onunla pişik yerlerini siliyosun , benim kızımın boynunda vardı geçti şimdi ama devamlı siliyorum ben o suyla .

canım dalinin pişik kremi mükemmel denemeni tavsiy ederim benim kızımında da oldu hemen etki ediyor geçmiş olsun

bende zeytin yağı kullanıyorum,her altını açtıgımda kızaran yerlere sürüyorum en doğalı,yanlız zeytinyağını önce ocakta bir iki tıkırdatıyorum asidi gitsin diye,

canim gecmis olsun,altini her actiginda havalandir hemen kapatma.bir de ozellikle banyodan sonra ve hergun gunde bir kere pisik kremi kullanmalisin.ben kizimi bu sekilde kremliyorum dogdugundan beri hic pisik olmadi cok sukur.penaten in kremini kullaniyoruz sana da tavsiye ederim..

Son düzenleme:
kızım küçükken ne yaptıysam ne sürdüysem geçmemişti pişiği. en iyi markaların kremlerini bile denedim ama geçmiyordu pişiği iyi temizliyordum iyi bezler kullanıp sık altını alıyordum gene de olmuyordu en sonunda doktorun biri bepanten merhem ile canesten adlı kremi elinde birparça karıştırıp bebeğe sür dedi ve gecti şok olmuştum benim mucize ilacım da buydu.

benım drum pişik oldugu zaman travocort diye bır krem almamı söylemişti eczaneden ve b benım bebegımın cildi az kızardıgında bıle hemen suruyorum anında geciriyor

penaten diye bir pişik kremi var.üstüne başka krem tanımam..bepanten değil penaten ithal bir krem.....

Arkadaşlar pişik için önerilerinizi bekliyorum.Tecrübesizlikten elim ayağıma dolaşıyor,kızımın canı acıyor diye çok üzülüyorum.şimdiden teşekkürler

canım pişik için sana pek önerim olamıycak ama önlemek için her alt açmada ılık su yap pamukla sil hatta yıka sonra kurula ve bebe yağı kullan kızarıklık oluşmaya başlarsa günde bi kez ben pişik kremi kullanıyorum şu ana kadar hiç pişik olmadık bide sık sık altını al sadece çiş yapmış bezini değiştirmeyim deme sık sık değiştir ne kadar uzun kalırsa bez o kadar zarar verir cilde sen ıslak iç çamaşırınla yada orkidinle en fazla ne kadar rahat oturabilirsin düşün.İnşallah biran önce kurtulursunuz canım.

Benim kızımın da bu aralar antibiyotik kullandığı için altı çok pişti...
İzmirdeki arkadaşlarımın hepsi Hametan pomat diye bi krem önerdi. Bunu sadece pişik için değil çild yanığı ve tahrişlerde de kullanabiliyosun. Çok yönlü bi krem.
İyi geldiğine inanıyorum. Travocortun içinde Kortizon var bebekler için ağır olur herhalde???
Kortizon kanser hastalarının tedavisinde kullanılıyor.

Awen marka bir pişik kremi var biraz pahalı ama çok az kullanman yetiyor. Çünkü çok yoğun. Biz çok memnun kaldık tavsiye ederim

Ben oğlum doğduğundan beri Uni Baby'nin Yeni Doğan Islak Doğal Pamuk mendilini kullanıyorum. ızmirde pediatristler onu öneriyor. Asla parfüm, deterjan, allerjen içermiyor. Vernikse zarar vermiyor. Evde yaptığın su ve pamuğun paketlenmiş hali. Sonrasında ise altını her açtığımda DESıTıN krem kullanıyorum ve oğlum 15 aylık 1 kere bile pişik olmadı.

size en uygun bütçeli ve 1 kerede geçiren mucizevi şey vazelin... bende hherşey kullandım ama vazelin kadar işe yaramadı kesinlikle deneyin anlıcaksınız.bebişlerinizi ılık suyun içine biraz bebe yağı koyun ve altını önce bunla silin bi bezle iyice kurulayın ama yavaşca sonrada vazelin benim kızın nerdeyse poposu açılıodu 1 kerede tamamen geçirdi geçmiş olsun...

X