Kına Gecesi kına gecesi yapmamak

marriage

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2009
135
0
merhaba,
bu kına gecesi ritüelleri vs beni çok geriyor ve bunlarla ilgilenebilecek vaktim de yok. (iş-y.lisans,ev hazırlıkları)
ancak nişan aile içinde oldu, nikah da nikah salonunda olacak. ama ben arkadaşlarımla bi yerlere gidip o gece eğlenmek istiyorum. sizce kına yapmamak çok mu acaip olur? bir de bu tip bi eğence için istanbul da mekan biliyor musunuz?:uhm:

Ben önceden kına gecelerini sevmezdim ve kendi kına gecemide yapmadım ama şimdi eksikliğini duyuyorum keşke yapsaymışım diyorum eğer sen eksikliğini hissetmem diyorsan yapma

daha kınama var ama ben ilk başlarda istemem diyodum söz yaptık nişan istemem diyodum başka bişey demiyodum sonra annem babam karşı cıktı yaptık iyikide yapmışız öle güzeldiki sonra düşündüm bu benim hayatımın en güzel anlaarı ve ben bunları tek bir kez yaşayacagım neden tadını cıkartmayayım bence pişman olup olmaycagını düşün zaten hazırlık cok sorun diil bence gerci benim kız kardeşimde yardım ediyo sag olsun ama es kız sensin bence tadını cıkart hepsinin

valla canım ben de aynen senin gibi çok yoğun ve yorgundum yapmadım kına arkadaşlarla çıkacak halim bile yoktu annem babam da razı oldu sağolsunlar
hala da iyi ki yapmamışım diyorum ama bunlar bir kere olan şeyler eğer sonradan keşke diyeceğini düşünüyorsan yap derim ama benim gibi zaten yıllardır bu fikre uzağım benim evlenme hayallerimde hiç olmadı kına dersen yapma acayip olacak bişi yok düğün senin düğünün sen ne istersen o olsun

kızlar ben de kına gecesi istemiyorum ama annemi de ikna edemiyorum.nişanlım da hiç sevmez kına gecesini.napıcam bilmiyorum ,arada kaldım resmen.:bbo:

ben de istemiyorum yapmayi dugunum olcak zaten cok gereksiz gelio, nikahi ayri yapicam arkadaslarimla, dugunu ayri yapicam es-dos akrabayla...Kina gecesi yapmasam nie yapmadim demiycemden de eminim ama buyuklere laf anlatmak zor olsa gerek..

Kına gecesi anlamsız geliyor,sadece gelini ağlatmak için yapılan bir şey.Ayrıca ben kınayı hayatta sürmem elime,nişanlımla ben istemiyoruz kesinlikle.Annem çok istiyo ve kız tarafı olarak güzel bir yerde eğlence falan mı ayarlasak diyorum,kınaya alternatif olarak.Çünkü nikahtan sonra gençlerle eğlence mekanına gidilecek,kına yerine de büyüklerin eğlenebileceği bir etkinlik yapılsa olmaz mı??

Valla kınaya alternatif eğlence de olsa, buna kına gecesi denir..ister kına yakılsın ister yakılmasın..
Geleneksel isim..
kına yaktırmak istemeyen, işin o kısmını çıkarır eğlence kısmını alır..
kaydirigubbakcemile2

merhaba,
bu kına gecesi ritüelleri vs beni çok geriyor ve bunlarla ilgilenebilecek vaktim de yok. (iş-y.lisans,ev hazırlıkları)
ancak nişan aile içinde oldu, nikah da nikah salonunda olacak. ama ben arkadaşlarımla bi yerlere gidip o gece eğlenmek istiyorum. sizce kına yapmamak çok mu acaip olur? bir de bu tip bi eğence için istanbul da mekan biliyor musunuz?:uhm:

Sorti nasıl?CADIARZU

Arkadaşım gerçekten istemiyorsan yapma bence, zorla olunca tadı olmaz ki böyle şeylerin.
Ama evin müsaitse arkadaşlarını çağırıp küçük bir şey yapabilirsin, bizim öyle yapan bir sürü bir tanıdığımız vardı, gayet de güzel oldu.
Ya da küçük bir cafe falan kirayalabilirsin

Üstelik kına sevmeyenler,ellerine peçete koyuyorlar..kına da peçetenin içine konuyor..ki maksat kına sevmemekse çare var..
Zaten eğlence amaçlı yapılan bir gelenektir..gelini ağlatma amaçlı değil..kına yakma sırasında yüksek yüksek tepelere söylenmesin, neşeli hareketli şarkılar çalınır olur biter..

ben çok istiyorum kına gecesi :1rolleyes: sevmiyorsan yapmak zorunda değilsin tabii ki, hiç de garip olmaz. sonuçta senin bileceğin iş, kime ne..

ben çok istiyorum valla kızlar :) ne var bunda ki yani kızkıza kurtlarınızı döküyosunuz. Bence örfümüze adetlerimize sahip çıkalım.

Tabii ki yapmak zorunda diilsin.Bir arkadaşım da yapmadı sadece kızlar olarak bir yerde toplandık yemekli içkili eğlendik. Kına da yaktık ama :)
Taksimde Fransız Sokağında terası olan bir mekandı. Canlı müzik vardı. Başka masalar da bize katıldı çok eğlenceli geçti.
Ben şahsen basbayağı klasik kına gecesi istiyorum büyük bi mekanda. Bütün akrabalar arkadaşlarım komşu teyzeler kim var kim yoksa gelsin valla. Eğlenelim oynayalım kına yakılsın istiyorum. 3 kıyafet değiştiricem kınamda :)

ya ben valla düğünden çok kınanın hayalini kuruyordum
o kadar güzel olmuştu ki kına gecem
sadece kadınlar arasındaydı ve çok eğlendik
bence sonradan eksikliğini hissedersin
bir kere oluyor bu tarz şeyler
herşey layıkıyla olmalı bence

ben de sevmiyorum kına,nişan yapılıyor düğün yapılıyor bir de kınaya ne gerek var.ama herkes de yapıyor.

kına gecem çok güzeldi. 7 tane kıyafet (şalvar ) değiştirdim :) eee adettir bizim orda, altınlar, bilezikler gırla gider. adetler önemli ben çok severim geleneği göreneği ama yapmak istemeyende yapmaz

bence yapılmalı ileride çok pişmanlık duyup eksikliğini hissedebilirsin. ben geleneksel bir kına gecesi istiyorum. kına yakılsın, kına türküsüyle ağlansın sonra herkes oynayıp coşsun yani herşey geleneklere uygun olsun istiyorum.

X