Doğuma Hazırlık Bebek alışverişi kaç ytl gerekli:))

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

benbilirim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
2.614
7
kızlar gülmeyın ama okuyunca gözumde buyudu ocakta benım doğum zaten son dakıkaya bırakmıcam cınsıyet bellı olsun testler iyi cıksın baslarım yavastan ama ortalama ne kadara mal oluyor üç asagı beş yukarı yazarsanız sevınırımsenağlama

3 haftaya kadar doğurcam canım bende...ne alacağına bağlı.mesela park yatakmı tam odamı yapacaksın.markaya göre değişir...herkezin marka seçimi farklı.ama fazla abartmam dersen 500 600 tl tuttu benimkiler...kıstığım halde hala ufak tefek eksik var...dedim ya herkezin seçimi farklı kimseye göre değerlendirme yapma.

ben sana şöyle diyim canım,
ben henüz 8 haftalık gebeyim. alış-verişi 7. aydan önce yapmayı düşünmüyorum.
ama dün fikrimiz olsun diye biraz baktım fiyatlara... bebek arabaları, 300-700 arası fiyatlarda geziniyor.
minnacık zıbınlr 5 tl-15 tl arası gibi göründü gözüme.
hastane çıkışı diye bir set var, 20-100 tl rası fiyatlarda olanları var. ki bence bu set çok luzumsuz, çünkü çok büyük o tulumlar falan. bebekler o kadar büyük doğmaz bence.
çoraplar, minik minik şeyler 5-10 tl arası geziniyor.
pijamalar, 3lü set olarak var sanırım piyasada genelde. pijamalar 20-50 tl arası gördüm ben.
ayakkabılar var muhteşem.. minnacık minnacık ayakkabılar var. çok basit, adi bişey alınamaz bebek için. orta karar olanları 50 tl gibi seyrediyor raflarda.

daha sayayım mı? :)

say kız yalel senle aynı sayılırz cnm bend eylül ekım gibi alıcam işte ocakta doğum neden dersen otrdugum yer küçük bir yer görev icabı burdayız.ankda egitimim var ekımde ya ordan alıcam yada istda ailem yasıyor bayrama gidince alıcam eylülde ama cok seyler yazılıyor bana acaba cokmu gereklı dıye gözumde buyudu yaz cnm sen fikir olsun kı hemen gidip sıkır sıkır alalım.
paradises cnm tam oda yapmak isterdım ama biz tayıncıyız ekımde tayın cıkıcak msela.o acıdan bir gönlum yap dıyor bir gönlumd ekendı evın değil hadı diğer tayın yerınde sıgmadı endişesi tasıyor galıba normal besık alıcam..
şimdi sordugum cnm oda takımı dısındakıler giysı bakım urunlerı benım için gecelık arabadır vss oda dısındakı hersey.cnm cok abartmayı düşünmuyorum cok dandıkte almayı düşünmuyorum.senınd ebaska bilgin olursa yaz cnm biliyrum herkes bir olmaz ama uc asagı bes yukarı aynı olur sonucta senın yazdıgın fıyat makul dedııgn gibi bunu asadabilir bundan azda olabilir ben baslıgı ortalama bir fikir olsun dıye acmış sağol canım cevabın için.acıkcası tam ne alıcamıda bilmıyorum ama iyiki bu site var:enbuyukkk:

canım sen internette baktıgın listeler aldanma orda gerekli gereksiz herşey yazıyo bak ben aldıklarımı sayyaım sana
hastane çıkışı aldım idil baby nin hırkalı takımı alt üst takımı zıbını tulumu
sonra çorap önlük şapka mendil eldiven hepsi çifter çifter battaniyesi var havlusu var
çıtçıtlı atler + atlet külot vs vs yani ilk etapta lazım olabilecek herşey içinde 90 tl verdim
e tabi yedek penye bttaniye aldım aynı marka 23 tl
elyaflı alt açması 25 tl
pelüş battaniyesini ananesi aldı 25 tl
jhonson baby tam set banyo ihtiyaçları kampanya vardı 30 tl
emzik emzik kabı tırnak makası seti 20 tl
tabi dahalık almadım ama bir iki tane alt üst pijama bide cici bir takım istiyorum onlarda en fazla 50 tutar
sen birde kiradaymışsın sana en kullanışlı park yatak gider oda 200 den başlıyomuş yani öyle gözünü korkutmasın internetteki listeler
tabi kendinede çanta hazırlamayı unutma
pijama takımı atlet külot çorap emzirme sütyeni göğüs pedi bunlarada en fazla 100 tl verirsin

bebek arabası, yatağı (sadece yatak) oto koltuğu falan derkn bence en az 1500 'ü gözden çıkarmak lazım. benim de doğumum inşallah aralık sonu ocak başı gibi olacak eylül gibi alışverişe başlamayı düşünüyorum kıyafetlere çok para vermeyi düşünmüyorum her birini en fazla 1-2 ay giyebilecek ama beşiği bebek arabası ve oto koltuğu konforlu olmalı diye düşünüyorum.

kızlar kış doğumu yapıcaksınız ne bebek arabası allah aşkına şimdiden
kışın bebeği dışarı bile çıkartmazken bebek arabası gereksiz bence
oto koltuguda şimdiden gereksiz bunlar zamanla alınabilecek şeyler bizlere ilk etapta emzik biberon ufacıcık minicik kıyafetler vs vs lazım bunlarda gözünüz korktumasın ,ama asıl gözümüzün korkamsı gerek bir zaman varsa buda 6. aydan sonra işte o zaman bebek arabasıydı oto koltugu sonra yaşını filan doldurunca mama sandalyesi Oooo daha neler neler

odası 1500 desek...sadece kıyafetleri 650..uyku seti 200..kremleri falan 50 tl..yorgan yastık.koruyucu..nevresım takımı 200...dahada var eksık...alldıkça çıkıo..bebek bezı mesela,,kagıt havlular..ıslak mendıl kullnmayı dusunmuyom ben...daha var yane bı 50 daha gıder..dunde mtfak masrfaı yaptık...alla alla yandıkkkzemuszemus

valla ben ne bebk arabası aldım ne ana kucagı...çok gerksız şimdiden..ne bu sıcakta cıkarırım dısarı..nede buz gıbı havada..bıberona gerek yok...zaten emcekkk..aslaaa hazr mama dusunmuyom...sadece ates ölçer ve burun pompası aldımmm

valla kıyafetse sadece kast ettiğin ortalama 450-500 Tl gıdıyo ilk etapta,ama tam takım odası,beşiği halısı perdesi kıyafeti arabası nevresimi,küveti ıvırı zıvırı yemınle 4000Tl civarı para gitti.ama helal_i hoş olsun sağlıcakla gelsın de o başka bişey istemem.

kızlar kış doğumu yapıcaksınız ne bebek arabası allah aşkına şimdiden
kışın bebeği dışarı bile çıkartmazken bebek arabası gereksiz bence
oto koltuguda şimdiden gereksiz bunlar zamanla alınabilecek şeyler bizlere ilk etapta emzik biberon ufacıcık minicik kıyafetler vs vs lazım bunlarda gözünüz korktumasın ,ama asıl gözümüzün korkamsı gerek bir zaman varsa buda 6. aydan sonra işte o zaman bebek arabasıydı oto koltugu sonra yaşını filan doldurunca mama sandalyesi Oooo daha neler neler

bebek arabası kullanımı kişie gore değişir. kış da olsa kullanan var. ayrıca 6.aydan sonra mutlaka kullanılıyorsa şu anda almışsın, 6 ay sonra almışsın ne fark eder? yine bizim cebimizden çıkmayacak mı? bence bebiş doğmadan alınacakları int.den, çarşıdan vs. fiyatları araştırıp almak lazım. sonra zamanı gelince çocukla şu anki gibi araştırma yapılamayacak. bu her ürün için geçerli. benim fikrim :CüvCüv:

kızlar ben dogum yapalı ekımde 2 yıl olcak sadece park yatakaldım sureklı tayıncıyım oda yapamazdım bırde içine guzel bır uykuseti
ayrıca ben ekımde dogum yaptım ama bebek arabası aldım ve hemen kullanmaya basladım nasıl kullandfıgımı anlatayım bebekarabası piercardının onu yatık vazıyete getırdım içine hanı bebeklerı tasıdıgımız fermuarlı pusetler varya kışlık olan onu bebek arabasının ıçıne geçirdim ve oglumu onun ıçıne yatırdım sımsıkıda örtup fermuarını cektım ve arabanın guneşlıgını tamamen kapattım superoldu

valla ben ne bebk arabası aldım ne ana kucagı...çok gerksız şimdiden..ne bu sıcakta cıkarırım dısarı..nede buz gıbı havada..bıberona gerek yok...zaten emcekkk..aslaaa hazr mama dusunmuyom...sadece ates ölçer ve burun pompası aldımmm

evet ateş ölçer şart onu unuttum biz onu yaklaşık 3 ay önce filan almıştık braundan koruma kapaklı içine başlıklarınıda yerleştirebiliyosun 120 tl ye almıştım

biberonua almadım mamaya bende karşıyım canım ama olurda emmezse sütüm yetmezse filan dr brown's doğal akış biberonu alırım o biberonla emen bebekler anne memesinden soğumuyo biberondan damla damla aynı anne memesi gibi aktığı için memeyle biberonu ayırt edemiyo yavrucaklar fiyatı 20tl filan sanırım
arkadaşım ilk aydan beri kullanıyorum ama hala meme emiyo hiç soğumadı dedi çok hoşuma gitti zaten şimdide rezene anoson çayı filan içmiş 2 ayda sütüm iraz daha arttı dedi humana kulandım dedi
bende ebru şallıdan dinlemiştim doğuma 3 ay kala filan rezene içebilirsiniz demişti sütü arttırıyomuş hemn anosonla karıştırınca gaza da iyi geliyomuş emerkende bu çayı içtiğimizde bebeğimiede geçiyomuş gaz sorununu azaltmaya yardımcı oluyomuş şimdilik günde 1 fincan içiyorum şekersiz

ben tüm ihtiyaçları tek tek liste yaptım. harcamalarımı da yanlarına yazıyorum. isteyene mail atabilirim kaydirigubbakcemile3
ben oda yapmıyorum. en az 1 yaşına gelsin ondan sonra düşüneceğim.
park yatak aldım 300 tl., çünkü beşik sadece 6 ay kullanılabiliyor.
kısmetse eylül de doğum yapacagım. bebek arabası kış ayında çok kullanmayabilirim ve daha sonrası için de hafif bir araba olsun diye baston puset aldım 300 tl.
ana kucağı bir arkadaşım verdi, aynı zamanda oto koltugu. ona para vermedim yani.
bunlar bence demirbaşlar.
bunun dışında kendime gecelik-sabahlık-pijama-iç çamaşırları-çatlak kremleri vs. aldım şimdilik 350 tl.
bebek ürünleri taşıma çantası aldım 60 tl.
buhar makinası aldım tefal 110 tl. kış ayı oldugu için ve klima kullanacagım için bu şart.
ikea dan emzirme ve dinlenme koltugu aldım ki bu şart degil ama super rahat 118 tl.
uyku seti almadım, yerine ayrıca yorgan-nev.takımı-battaniye-normal ve bogulmayı onleyici yastık vs.160 tl.
banyo aksesuarları kuvet-kova-bebek şampuan, pişik kremi, bebe yağı, pudrası, tırnak makası, tarak seti-başlıklı bornoz-deterjan-yumuşatıcı, ıslak mendil, bebek bezi vs.şimdilik 200 tl.
ben weewell multi fonsiyonel termometresini alıcam 100 tl. civarı ama şart değil, yani durumu olmayan dijital termometre ile de daha zahmetli olsa da ateş ölçebilir.
biberon, emzik vs. ilk başta gerekli degil diyenler var, katılmıyorum. şu yüzden; hiç bir anne bebegine ek mama vermek istemez ve bu konuda çok da katıyızdır asla vermem diye. ama gelin gorun oyle cok arkadaşım var ki mecbur kalıp gerek duyan. bu yuzden acil durumlar için 1 er adet olmalı. bu da 30 tl gibi.
sterilizatör ben almak istemiyordum ama eşim illa ki alalım dedi 100 tl civarı o da. kaynatmakla ugrasmamak için.
süt sagma makinası da aynı şekilde gecenin bir yarısı gogus ucu tıkanıp sut gelmedigi icin aramaya cıkan arkadaslarım oldu. ben once manuel alacaktım ama baktım 50 tl gibi fiyatları. o yuzden elektirikli medela aldım 100 tl.
bunun dışında kız bebek bekleyen arkadaşlara duyurulur; naparsanız yapın illa ki kıyafetde daha cok para harcanıyor naniknanik
kıyafet alışverişimiz bitti sayılır az eksikler var. şimdilik 500 tl. ama bunun içinde sadece yeni doğan değil, 6-9 ay için bile ufak tefek kıyafet var. tabi ki şimdiden 6-9 için almaya gerek yok, belki de tombik olacak, hesap ettigim aylarda giyemeyecek ama ben aldım.
bunun dışında emzirme yastıgı vs.var 30 tl gibi ama bana hediye gelecek.
yani kızlar anlayacagınız oda yapmadım ama onun dışında herşeyi yaptım ve yapıyorum.
allah nasip ederse 2.bebegimde de bunların cogunu kullanacagım.
bu alışveriş işinin sonu yok. almak istersen o kadar çok kiii :nazar:
allah kocalarmıza sabır versin zemuszemus
umarım yazdıklarımla yardımcı olabilmişimdir.
hepinize sağlıklı bebişler ve doğumlar kızlar, opuyorum opuyorumnanaktan
bu arada toplam 2500-3000 tl ye oda hariç alışveriş tamamdır. ama bu rakam istersen çok daha çıkabilir.

Son düzenleme:
bebek arabası kullanımı kişie gore değişir. kış da olsa kullanan var. ayrıca 6.aydan sonra mutlaka kullanılıyorsa şu anda almışsın, 6 ay sonra almışsın ne fark eder? yine bizim cebimizden çıkmayacak mı? bence bebiş doğmadan alınacakları int.den, çarşıdan vs. fiyatları araştırıp almak lazım. sonra zamanı gelince çocukla şu anki gibi araştırma yapılamayacak. bu her ürün için geçerli. benim fikrim :CüvCüv:

tabiki herkez için aynı şey geçerli değil ve tabiki bizim cebimizden çıkıcak ama şimdi birden fazla yüklenmek istemiyorum doğumum özel hastanede olucak normal doğum istiyorum 750 tl filan ama nerden baksan 1000 bulur hadiiki sezeryan oldu en fazla 1500 kısmetse eylülün ilk haftası dğucak oğlum ancak nisanda filan kullanabilirm arabayı buda 8 aylıkkken filanda denk geliyo o yüzden birde kışın zaten eşim bebeği arabayla gezdirmeme filan asla müsade etmez kıymetlidir onun oğlu benide öyle gezdermez zaten kış günü tek başıma cocukla :eek:lmaz:

alah göstermesin bebeğimizin herhangib sağlık sorunu olursa onlar içinde ayrıca masraflar çıkabilir bunları düşündüğüm için dedim şimdiden gereksiz masraf diye şükür orta halli biriyim ne kötü ne çok çok iyi ama önümü düşünmek garantilemek zorundayım a.s.

tabiki herkez için aynı şey geçerli değil ve tabiki bizim cebimizden çıkıcak ama şimdi birden fazla yüklenmek istemiyorum doğumum özel hastanede olucak normal doğum istiyorum 750 tl filan ama nerden baksan 1000 bulur hadiiki sezeryan oldu en fazla 1500 kısmetse eylülün ilk haftası dğucak oğlum ancak nisanda filan kullanabilirm arabayı buda 8 aylıkkken filanda denk geliyo o yüzden birde kışın zaten eşim bebeği arabayla gezdirmeme filan asla müsade etmez kıymetlidir onun oğlu benide öyle gezdermez zaten kış günü tek başıma cocukla :eek:lmaz:

alah göstermesin bebeğimizin herhangib sağlık sorunu olursa onlar içinde ayrıca masraflar çıkabilir bunları düşündüğüm için dedim şimdiden gereksiz masraf diye şükür orta halli biriyim ne kötü ne çok çok iyi ama önümü düşünmek garantilemek zorundayım a.s.

anladım şekerim, allah kurtarsın hepimizi. dedigimiz gibi bu alışveriş işi zaten maddiyatla ilgili, al al sonu yok yerimseniben
benim de doğumum eylülün en geç 3.haftası. saglıkla kucagımıza alalım inş. hepsi olur.:nazar:

aminn sağlıkla alalımda gerisi mühim değil al al bitmez zaten o kadar çok güzel şeyler varkiii tecrübesiz oldugum için gerektikçe alırım diyorum şimdiden doldurmak istemiyorum oda da almayı düşünmüyorum şimdilik odamda yatırıcam yaz gelince oda hazırlarım odasında yatar diyorum ama bilmiyorum sürekli fikir değiştiriyorum :))))

kızlar ben odası ve arabası hariç herşeyini hamileyken aldım toplam 2 milyar gitti bu paranın içindekıyafetleri, ateş ölçer, hava nemlendirici,bakım ürünleri küveti filan herşeyi var
odasını sonradan aldık halısı ıvırı zıvırı 2 - 2 buçuk civarı da o,dahada mama sandalyesiyle oto.koltuğu var alınacak
ben özel hastanede doğum yaptığım halde 50 tl ödedim o yüzden doğum masrafım yoktu doğumum 1 milyar ya da daha fazla tutçak olsa daha az harcardım heralde, doğum bu ne olur ne olmaz çok para gider diye
bide bebek arabasını hamileyken alın bence ben pişman oldum doğumdan sonra aldığıma bebekle gezilmiyo emziriyosun diye bırakamıyosun yanına alınca da rahat gezip inceleyemiyosun,ayrıca kışın doğum yapmama rağmen kullandım arabayı gerekli bence

Son düzenleme:
canım alacağın şeyler birazda senin yaşadığın şehre,alacağın markaya ve alacağın eşyalara bağlı.mesela badilerini uafaklıktan alayım dersen 2 parça şeye 10 lira verebilirsin ama marka olması gerekmiyor dersen aynı fiyata iç dış zıbınlı patikli pantolonlu şapkalı bir setde alabilirsin.sadece alman gerekn ve pahalı olanlar ateş ölçer 60 lira civarı iyi marka ve güzel birşey alabilirsin.bebek için çanta ve bakım ürünğ alman azım mesela 50 liraya niveadan alabilirsin.park yatak ben bayb to go nun kini aldım indirimdeydi aldığım zaman 180 liraya almıştım 100 lirayada bulabilirsin.hava nemlendirici gerekiyor mesela simbonunki güzel hemde en ucuzu o.birde tabi bu benim görüşüm ben öyle yaptım 4. ayım dolduktan sonra alış verişe başladım yavaş yavaş çünkü birden alıpta açıkcası zorlanmak istemedim aydan aya yavaş yavaş daha az sarsıyor bütçeyi

Son düzenleme:
kızlar hepınıze ayrı ayrı teşekkür ederım cok sağoll bayagı aydınlandım.atesölçer burun pompası hava nemlendırıci fln aklıma gelmemişti..cok sağolun ıyıkı varsınız.tayıncı oldugumuz için evler birbirini tutmaz dıye korkyrum oda takımı ya alırım ya almam emın değilim ama ıns diğer seylerı eylül ekımde alırım cok heveslendım ıns hersey yolunda giderde bende yasarım bu zevkı kızlarrr

X