13 yaşındaki erkek 5 yaşındaki kızla oynar mı?

K

kardalina

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi kardalina
bir arkadaşım var. oturduğu apartman eşinin ailesinin apartmanı. tüm herkes akraba yani. arkadaşım da istenmeyen gelin, eşi ise ailesine düşkün.
arkadaşımın kızı var 5 yaşında. diğer apartman sakinlerinden birinin oğlu var 13 yada 14 yaşında. (orta 3`e geçmiş.) geçen gün arkadaşımın kızıyla oynamaya gelmiş. ( sürekli gelir) o akşam arkadaşım kızıyla sohbet ederken kızı bugün x geldi ya, bana pipimi sordu demiş. ben de benim yok dedim o da aç bakayım demiş. ben de açtım demiş. arkadaşım şokta hala. ne yapacağını şaşırmış durumda.
o apartmandakiler o kadar garip ki sürekli belden aşağı sohbet ediyorlar, kendilerini çevrelerinden üst mertebeğe oturtmuşlar, kendilerinden başka insanları küçümsüyorlar. arkadaşım bunu dile getirse herkes o 13 yaşında ki çocuğa inanır. arkadaşım kaç kez dile getirdi o yaşta ki çocuk neden oynasın ki benim kızımla diye bu bile kavga nedeni oldu.
o çocuk da ya çevresinde ki sohbetlerden normal sanıyor ya da yaşı gereği merak ediyor.
arkadaşım bugün anlattı bu olanları. inanın hala çok şaşkınım, kafam karıştı.
sizinle paylaşmak istedim.
ve size soruyorum sizce de normal mi 13 yaşındaki bir erkek çocuğun 5 yaşındaki bir kızla oynamak istemesi?

• Konu Sahibi kardalina
hiç normal bir durum degil arkadaşınız evine sokmasın o çocugu dışarıda dahi oynamalarına izin vermesin bence.13yaşında bir erkek çocugu neyin ne oldugunun farkındadır.şimdiki çocuklar büyüklerden daha uyanık.kesinlikle yaklaştırmasın kızının psikolojiside bozulabilir.

• Konu Sahibi kardalina
Yaaa öyle günlere kaldık ki herşeyden nem kapar oldu insanlar. Şimdi çocuğun içinde bişey yoksa dahi aklına geliyo insanın.
Ama banada tuhaf gelmedi değil. Seneye lise öğrencisi olacak çocuk, bi hevesle top peşinde yada kız peşinde koşuyor olması gerek... Yalnız o pipi meselesinin üstünde durulması gerekir
Pek hayra alamet gibi değil :sm_confused:

• Konu Sahibi kardalina
beyzacığım cevabın için teşekkürler.
bir ara izin vermiyordu ama eşiyle tartışmalar oldu bu konuda. o günde sürekli yanlarında oturmuş. sadece iki kere tuvalete kalkmış. sanırım ozaman oldu diyor.
eve sokmayacak bundan sonra ama sonuçta aynı apartmandalar. korkuyor. taşınmayı gündeme getirmiş eşine ama maalesef olumsuz cevap almış.

• Konu Sahibi kardalina
Abooooo bak sen terbıyesızeeee =( Cok sacmaa gercı kucucek kızdan medet ummasıda sacma :S

Yorumsuzz....

• Konu Sahibi kardalina
acı-hatıralar arkadaşım haklısın. o yaşlarda yeğenim var ve 6 yaşındaki yeğenimle oynamıyor her ikisi erkek olmasına rağmen.
bu aile bunu normal gördükçe biz abartıyoruz demeye başlamıştık. ama bugünkü duyduklarım soğuk duş etkisi yaptı.

• Konu Sahibi kardalina
ayy canım ya kıyamam çok zor bi durum allah o annaeye sabır versın dıycek kelıme bulamıyorum ınan

• Konu Sahibi kardalina
arkadaşın eşıyle konussun mesela sankı kendı başına gelmiş gibi değilde bi başaksının başına gelmiş gibi eşinin tepkısınebaksın sonra desin biizm kızın başına gelmiş kız söledı dıye

• Konu Sahibi kardalina
tabiki normal degil, cocuk geldiginde onun ilgisini cekebilecek birseyler ayarlayabilir ne bileyim bilgisayar oyunu olsun baska bisi olsun. kiziyla icerde ilgilenebilir geldiginde uyuyo diyebilir araya mesafe koysun.
psikilojisi bozuk cocuk olmasiin yahu

o yaştaki bir çocuk çokta iyi bilir kızların neyi erkeklerin neyi var
tam ergenlik çağı çocuğun aman dikkat
o bu kızacak diye kızı bir zarar görmez umarım

cevaplarınız için teşekkürler.
ya nasıl anlatayım. mesela arkadaşımın eşi belden aşağı sohbeti çok yapıyor. bunu ben, eşim, ve arkadaşım sürekli uyarmamıza rağmen o bizi kınadı. kendini normal gördü. ve ben sadece arkadaşımla görüşüyorum. çünkü çok seviyorum onu.
yani bu zihniyette biri anlatsan bile abartıyoruz olur.
ama arkadaşım yine de anlatacak sadece bir kaç günlüğüne eşi iş nedeniyle şehir dışında.

Son düzenleyen: Moderatör:
bizim apartmanda amcası trfından cinsel tacize uğrayan bi kız vardı. 14-15 yaşlarıdayken 5 yaşındaki kardeşinin pantolonu gizlice indirip pipin nerde diye cocuğu ağlatıyordu bir dönem.. bu çocukta sankim öyle ölabilir mi? o kızın aileside garipti cünkü.. bodrum katta oturmalarına rağmen tül perde açık karı koca canım önünde çiftleşiyordu ayılar...

arzuco benim korkumda bu ailenin sohbetleri. gerçekten çok garipler. arkadaşım onlara uyum sağlamadığı için dışlanıyor sürekli.
dilerim bu olay bunla kalır gerisi gelmez.
şuan sadece bunu diliyorum.

Bende bir anneyim ve inanın korkuyorum çevremdeki herkeze şüpe içinde bakar hale geldim 8 yaşında bir oğlum var kimsenin evine yanlız asla göndermiyorum sürekli çocugu tedirgin etmeden takip halindeyim evlatlarımız bize allahın emaneti onlara bakmak ve kötülüklerden korumak bizim görevimiz . Arkadaşlar çocuklarınızı karşınıza alın ve konuşun bu beden senin senin iznin onayın olmadan kimse dokunamaz kimse sana el süremez deyin çcogun yaşın göre izah edin bunu kilot bölgene asla kimseye dokundurtma elletme kim olursa olsun dayın amcan komşun abin kim olursa olsun buna izizn verme deyin bi şey oldugunda sana böyle yaklaşıldıgında konuşuldugunda bana anlat deyin kız yada erkek çocuk farketmiyor hepsi tehlike altında ve kötülük başına gelen çocukların çoguu akrabası tarafından istismara ugruyor Allah yavrularımızı korusun sizin tanıdıgınıza gelince asla bir daha o çocukla yanlız bırakmasın yavrusunu :gitme:

arzuco benim korkumda bu ailenin sohbetleri. gerçekten çok garipler. arkadaşım onlara uyum sağlamadığı için dışlanıyor sürekli.
dilerim bu olay bunla kalır gerisi gelmez.
şuan sadece bunu diliyorum.

inşallah canım.. ama önemli olan çocuk. hadi gelini sevmiyolar dışlıyorlar o küçük kıza bir zarar gelmesine göz yumacaklarsa yazık o kızcağıza..

daha önce eşimle ben tesadüfen yine bu apartmanda oturan ve arkadaşımın eşinin akrabası olan birinin ceza evinde yattığını öğrenmiştik. ama biz bunu gündeme hiç getirmedik. haberleri varsa hem canlarını sıkmak istemedik, hem de dedikodu olur dedik.
yarın arkadaşıma bundan bahsedeceğim. bugün bu konuda ağzını aradım ve böyle birşeyden haberi olmadığını anladım.
en azından neden yattığı hakkıında bilgi edinir ( çünkü ben bilmiyorum nedenini).
şuan onu bile büyük bir tehlike olarak görmeye başladım.

arzucağım ve lelosscuğum ilginiz için teşekkürler.
arkadaşım kızını şimdiye kadar 10 dk lığına bile kayınvalidesine bırakmış biri değil.
arkadaşım o gün kızına anlatmış ne kadar yanlış olduğunu. hatta canım ya kız bana bu gün bundan bahsetti. kimsenin yanında üstünü çıkarma, kızlarda pipi olmaz biliyor musun, sana sorarlarsa ona kız, hemen anneme haber ver dedi.
canım yaa.

oyun oynamak degil kesinlikle amacı.5 yasındaki kız cocugu bile "bende pipi yok"deyip bunu bilirken,13-14yasındaki erkek cocugumu bilmeyecek kızlarda pipi olmadıgını..Allah korusun daha tehlikeli konular olmadan önlem alınmalı.o cocuk oyun oynamaya diye geldiginde bi bahaneyle eve alınmamalı.nasıl apartmanmıs o öyle sapık gibi.benim üst kattaki sapık komsularıda o apartmana yollasam kadro tam olur yani.malum seslerinden durulmuyordu bi zamanlarkafamçokkarıştı

arzucağım ve lelosscuğum ilginiz için teşekkürler.
arkadaşım kızını şimdiye kadar 10 dk lığına bile kayınvalidesine bırakmış biri değil.
arkadaşım o gün kızına anlatmış ne kadar yanlış olduğunu. hatta canım ya kız bana bu gün bundan bahsetti. kimsenin yanında üstünü çıkarma, kızlarda pipi olmaz biliyor musun, sana sorarlarsa ona kız, hemen anneme haber ver dedi.
canım yaa.

en önemlisi bu çocugunla herşeyi konuşa bilmektir kızıp tepki verseydi çocuk asla bir daha anlatmazdı paylaşmazdı . Kimseye güven yok güzelim çocuklarımızın bekçisi olucaz ortam kötü

benim oturdugum apatrmanda bir bayan var 3 yaşında kızı var oğlumu bir çagırdı rüyanın yanında dursun diye bi gün yolladım ertesi gün yine aynı şey oldu gelsin dedi olamz dedim birincisi benim çocugum kimsenin bakıcısı degil ikincisi allah korusun evinden bi şey kaybolur yavrumun üstüne kalır bunu hazmedemem üçüncüsü oynatırken düşer filan çocuga bi şey olur üzülürüm bunları bir bir komşumada izah ettim ben oğlumun ben yanında olmadıgım sürece başkasının evine girmesini istemiyorum dedim valla darılmaca güvenmece yok ilerde bi olumsuz oldugunda ben aglıyıp üzülecegime bazılarının tabiriyle soguk kadın olmayı tercih ediyorum a.s yavrum bana emanet ne kılına zarar gelsin ne adına ne ruhuna yerimseniben

bir_bulut_olsam canım sağol cevabın için. senin o konunu biliyorum. hatta benzerini biz yaşamıştık allahtan taşındılar da rahatladık.
bunlar nasıl bir aile biliyor musun. hepsi birbirine çok bağlı. çocuklarını üniversitede okutuyorlar ve hemen yanlarına alıyorlar. hepsinde bastırılmışlık var. hepsi bir keseye bakıyor neredeyse.
benim eşimle bira içmemi acayip kınarlar ama sohbetlerini normal görürler.
daha öncede dedim ya dilerim bu ilk ve son olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
X