Kardeşime çok üzülüyorum

Kardeşiniz öncesinde sizinle iletişime geçseydi konu daha farklı olabilirdi.
Aralarında 3 yaş var. 3 yaş küçük bir kız tarafından rahatsız edilseydi paylaşabilirdi bence. Yani sizin biraz objektif bakabilmeniz lazım konuya. Kardeşinizin de o ilgi hoşuna gitmiş olabilir. Bilmediği bir şehirde yeni bir ortama girmiş belki çabuk kaynaşamamıştır ama kızın biri ilgileniyor. Ve kardeşinize fotoğraf falan atmaya başlıyor. o yaştaki bir erkek bunu taciz algılamaz hoşuna gider.
Ama sonuçta bir iftiraya uğramış doğru. Kıza yüz vermediği için değil de kız belki kardeşinizi biraz daha saf gördü. Kolay lokma gördü olabilir mi?
sizin aileniz de çok ilgili bir aile gibi gelmedi bana. Lise son sınıfta çocuğun okulu değiştirilmez üniversiteye hazırlanacak bu çocuk bir sene daha dayanalım denir. Durduk yerde düzen bozulmuş ve kötü şeyler yaşamışsınız. Okul bitene kadar rapor vs idare edin sadece sınavlara gitsin artık bence.
Yazdıklarınız çok doğru bu anlamda evet büyük ihtimal onunda hoşuna gitti konultı ama mesajlarda sürekli kötü tekliflerde bulunuyor .
Bende devam etmesi taraftarıyım bir sürü tatil var sınavlara girer vs

Valla herkes kızı haklı görmüş ama ben kardeşiniz için üzüldüm eğer dediğiniz gibi kendi halinde bir çocuksa o yaşta bir çocuktan fazla olgunluk beklememek lazım.sonuçta yeni bir ortama girmiş ve bir kız ona ilgi göstermiş cinsel içerikli fotolar atmış vs her ne kadar terslesede fazla ciddiye almamıştır yaş itibarıyla ama sonuçta iftiraya maruz kalmış şimdi yapacak birşey yok artık bir musibet bin nasihattan iyidir.dersini almıştır artık böyle insanlarla muhatap olmaz.son yılda okul değiştirilmez keşke okulu bitirip öyle taşınsaydı aileniz.çocuğu idare edin bitirsin okulu 1 yıl kaybetm en çok önemli değil biz senin arkandayız sınava hazırlanır kazanır üniversiteye gidersin deyin destekleyin.benimde erkek kardeşim var inanılmaz saftı o yaşlarda o yüzden hemen erkek diye haksız olması gerekmiyor.kızın ailesi sorunlu yaşadıkları üzücü ama günün sonunda herkes kendi çocuğundan sorumlu yani kimsenin sorunlu çocuğu gelip sizinkine musallat olup aşağı çekemez.

Kardeşiminde suçu var konuşmaması gerekirdi .
Ama mesajlarda kız ahlaksız teklif ediyor ve bunu bir çok kişiyle yaptığı yazıyor okulun müdürü rehberlik servisi kızı zaten çoktan araştırmaya almış mesajlarda kendisi kardeşime ot verme teklifinde bulunuyor heee evet ailemizi seçemiyoruz ben kızada çok üzüldüm .o seçmedi ailesini ama kızın ailesi yüzünden psikolojisi iyi değil üvey babasından darbe yemiş öz babası hapisteymiş yasaklı madde kullanıyor Muş ve derste matematik öğretmeni hal ve hareketlerinden fark etmiş
Evet ama kardeşiniz dediğiniz kadar kendini bilen biri olsa kızın ne ayak(!) olduğunu anlayıp gerekli mesafeyi koyması gerekirdi. Yani demek istediğim şu iki tane ergen var karşımız da ve malesef ergenlikte böyle fevri,sonunu düşünmeden yapılan hareketler oluyor. O yüzden kız şöyle kız böyle diyip durmanı anlamı yok yani.

Valla herkes kızı haklı görmüş ama ben kardeşiniz için üzüldüm eğer dediğiniz gibi kendi halinde bir çocuksa o yaşta bir çocuktan fazla olgunluk beklememek lazım.sonuçta yeni bir ortama girmiş ve bir kız ona ilgi göstermiş cinsel içerikli fotolar atmış vs her ne kadar terslesede fazla ciddiye almamıştır yaş itibarıyla ama sonuçta iftiraya maruz kalmış şimdi yapacak birşey yok artık bir musibet bin nasihattan iyidir.dersini almıştır artık böyle insanlarla muhatap olmaz.son yılda okul değiştirilmez keşke okulu bitirip öyle taşınsaydı aileniz.çocuğu idare edin bitirsin okulu 1 yıl kaybetm en çok önemli değil biz senin arkandayız sınava hazırlanır kazanır üniversiteye gidersin deyin destekleyin.benimde erkek kardeşim var inanılmaz saftı o yaşlarda o yüzden hemen erkek diye haksız olması gerekmiyor.kızın ailesi sorunlu yaşadıkları üzücü ama günün sonunda herkes kendi çocuğundan sorumlu yani kimsenin sorunlu çocuğu gelip sizinkine musallat olup aşağı çekemez.
Bende onu demeye çalışıyorum böyle bir şeye kalkışmaz biliyorum mesajları görmesek düşündürücü olurdu ama mesajlarda hiç bir şekilde kardeşim tarafından yazılan bir gönül verme falan yok hep terslemiş sonunda iftirayı yine o yemiş .
Bende gitmesi taraftarıyım kendisinde diyor suçlusuyum ben niye gitmicem diye gidecek büyük ihtimalle

Evet ama kardeşiniz dediğiniz kadar kendini bilen biri olsa kızın ne ayak(!) olduğunu anlayıp gerekli mesafeyi koyması gerekirdi. Yani demek istediğim şu iki tane ergen var karşımız da ve malesef ergenlikte böyle fevri,sonunu düşünmeden yapılan hareketler oluyor. O yüzden kız şöyle kız böyle diyip durmanı anlamı yok yani.
İşte olan oldu artık

X