Göz Makyajı Denedim grdm arkadalar kirpik uzatma yntemi :)

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
sarımsak uçucu yağ içerir, o yüzden yakıyordur. sadece sabit yağ (susam yağı, hint yağı, tatlı badem yağı, jojoba yağı, çörek otu yağı....) kullanın.

Baya faydasını gördüm. Ama göze kaçırmamak şart :KK53:

bende hint yağı ve kakao yağı kullanmaya başladım bakalım faydası olacak mı benim sizden farkım benim:26: kaşlarım tamamen döküldü ve geri getirmesi için deniyorum inşaallah tez vakitte RABBİM ŞİFA VERİR...

Amin inşallah.bu arada ben yağların içine sarımsak parçaları attım.kirpiğe değilde kasa faydası oldu

ben de kirpik için badem yağı denedim ama çok yandı gözüm. çok dikkatli olmak lazım. rimel fırçaşı ile denemedim hiç direkt diplerine sürüyorum. Kulak pamuğunu önce suya tutup sıkıyorum, sonra badem yağına batırıp kirpik diplerime eyeliner çeker gibi iyice yedirerek sürüyorum. 5 gündür yapıyorum ama henüz bir değişim yok bakalım bekliyoruz.

mrb arkadaşlar.. benimde kirpiklerim çok kısaydı kaşlarım çok seyrekti şeffaf rimel aldım onu boşalttım içinde az miktarda bıraktım. içine badem yağı kattım. her gün sabah kalkar kalkmaz ve yatarken sürdüm. inanılmaz uzadılar ve rengide koyulaştı daha belirgin oldu. kaşlarım açık kahveydi resimlerde yokmuş gibi duruyordu ama şimdi kahverengi baya :) yan etkisi yok bi deneyin derim ben ..

Acaba elimize bir şişe alsak veya bir kap içine badem yağı hint yağı koysak birde bepanten ampul kırsak. Tamam hint yağı ve badem yağı karışımından birşey olmaz da ampul ne yapar ki saçı uzatıyor dökmüyor besliyor kirpiklerde nasıl etki gösterir ki sizce kızlar ?

bende kirpiklerimin az olduğundan şikayetçiydim kirpik besleyici her yağı karıştırıp kulak çöpüyle yatmadan akşam sabah sürüyorum,çok faydasını gördüm tavsiye ederim :nazar:

Uzun Kirpikler İçin Doğal Çözüm:

Uzun kirpiklerinizin olmasını istiyor ve kirpiklerinizin sürekli dökülmesinden şikayet ediyorsanız doğal çözümlerle kirpiklerinizin uzamasını ve dökülmemesini sağlayabilirsiniz.

Uzun Kirpikler İçin Doğal Çözüm:

1 su bardağı su

1 çay kaşığı hint yağı

12 gr kakao yağı

1 bardak suyu kaynatın 1 çay kaşığı hint yağı ve kakaoyu ekleyip karıştırın. Sıcak su dolu başka bir kaba bu karışımın olduğu kabı oturtupkrem kıvamına gelinceye kadar ısıtın. Karışım soğuduktan sonra 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmadan kirpiklerinize sürün. Kirpik köklerinden uca doğru uygulayın.

Dökülen Kirpiklere Karşı Bitkisel Yağ Maskesi:

Yarım çay kaşığı hint yağı

Yarım çay kaşığı argan yağı

Yarım çay kaşığı zeytinyağı

Yarım çay kaşığı tatlı badem yağı

Bütün yağları bir kasede karıştırıp pamuklu kulak temizleyicisiyle bu yağa batırıp kirpiklerinize uygulayın. Gözünüze temas etmemesine dikkat edin.

Doğal yollardan dolgun kirpiklere sahip olmak için 1 tatlı kaşığı hintyağı, 1 çay kaşığı buğday yağı ve 1 çay kaşığı soya yağını iyice karıştırıp benmari usulü ısıtın. Ilındıktan sonra bu karışımı dikkatlice kirpiklerinize sürün. Bu formülü haftada 3 kez uygulamanız kirpiklerinizin hızla uzamasını ve gürleşmesini sağlayacaktır. Size bu karışımı sonuç alıncaya kadar kullanmanızı tavsiye ederim.

arkadaşlar kirpik vücutta kendini en hızlı yenileyen tüydür bu yüzden kirpiklerim uzamadı kısacık kaldı gibi bir olay mümkün değil. kirpik uygulamasında uzman, bir çok ünlüye de kirpik yapmış biri bahsetmişti bana bunlardan. bütün kirpikler dökülse bile yerine yenilerinin çıkması, eski haline gelmesi maksimum 1 ay alır demişti. bu yüzden endişelenmenize gerek yok zaten biz fark etmeden de kirpiklerimiz devamlı dökülüyor. kendini sürekli yenileyen bir tüyün kısa kalması mümkün değil. tabii sürekli bakım yapmak mevcut kirpikleri daha canlı gösterebilir :KK8:

Bende denicem bu yaglardan ama bi video izlemistim temiz bir rimelle degilde temiz bir eyeliner fircasiyla ayni eyeliner ceker gibi kirpiklerin dibinden surmeliyiz. Denicem insallah.

Ben nette ve burada da daha önce yazılan bir göz damlasını kullanıyorum kirpiklerime. 2 gün oldu henüz şişe bitince tekrar yazar önce sonra bir foto koyarım.

X