İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar bugün okulda toplantı vardı.ve öğretmen bana kızımın davranış ve disiplin bozukluğu olduğunu söyledi.ağlamamak için kendimi zor tuttum.rehber öğretmenle görüşücez bakalım o nediyecek
kızım kardeşi olduğundan beri bana zorluk çıkartıyo sürekli ilgi çekmek istiyor onun mutlu olmasını istiyorum.bu hafta okula hiç gitmek istemiyor zorla gönderiyorum napıcam nasıl başetcem bilmiyorummafoldumben

canım çok zor gerçektende çocuk yetiştirmek bu günlerde benimde psikolejim oldukça bozuldu oğlumla ilgilenmekten...
benim kızımda oğlum olduğunda kıskanmıyorum desede içinden kıskanıyordu.
o dönem dersleri bile düşmüştü.
büyüğüne daha çok ilgi göstereceksiniz.....
kardeşi büyüdüğünde sana abla diyecek elinden tutup seninle gezecek. o birşey bilmiyor senden öğrenecek.. o bize muhtaç diye diye sevdirmiştim ben kardeşini.
allah yardımcın olsun:Saruboceq:

günaydın kızlar....
bu günlerde bende çok bunalıyorum. oğlum evde problemler yaratıyor...
oğlum heyecanlanınca kekelemiye başlıyor. bu doğuştan beri olan birşeydi. malüm okuldada fazlaca heyecanlanıyor... bir kelimeyi bazen 10 kez tekrarlayıp öyle konuya girebiliyor........
malüm okuldada fazlaca heyecanlanıyor...
cuma gün akşam başladı ağlamaya. öğretmen soru soruyor parmak kaldırıyorum ama bana söz hakkı vermiyor. çok ta bağırıyor diyor( öğretmenimiz kendiside diyor kusura bakmayın veliler çok bağırıyorum diye.)
oğlum seni görmüyordur dedik. hayır görüyor diyor. az bekletiyorsun dur parmagını havada dedik hayır elim yorulunca diğer elimi kaldırıyorum diyor. sonrada dolabın içine saklandı ben burda yatacağım dedi zorla çıkardık. siz beni anlamıyorsunuz ddiyor.... ne yapacağımı şaşırdım. bu gün öğretmeniyle görüşeceğim. beni o öğretmenden alın diyor. başka öğretmen var karşı sınıfta o öğretmen kızmıyor diyor. çok akıllı bir çocuk oysa okula başlıyalı saflaştı. şiir ezberi istmiş öğretmen ezberledi ama ben okumam diyor...
1.5 yaşından beri altına kaçırmayan çocuk okulda altına kaçırmışta geldi. sizce ne yapmam gerekli bu kekemeliğin tedavisi varmı bana yardımcı olun arkadaşlar.mafoldumben
ben de diyorum acaba zor konuşuyorda öğretmen o yüzdenmi kaldırmıyorki diye:gitme:

geçenlerde tahtaya çıkmış çıkıncada söyleyeceğini unutmuş. ne söylüyecektim demiş çocuklarda gülüşüvermişler ben okula gitmiyecem diye problem yarattı:gitme:

günaydın kızlar....
bu günlerde bende çok bunalıyorum. oğlum evde problemler yaratıyor...
oğlum heyecanlanınca kekelemiye başlıyor. bu doğuştan beri olan birşeydi. malüm okuldada fazlaca heyecanlanıyor... bir kelimeyi bazen 10 kez tekrarlayıp öyle konuya girebiliyor........
malüm okuldada fazlaca heyecanlanıyor...
cuma gün akşam başladı ağlamaya. öğretmen soru soruyor parmak kaldırıyorum ama bana söz hakkı vermiyor. çok ta bağırıyor diyor( öğretmenimiz kendiside diyor kusura bakmayın veliler çok bağırıyorum diye.)
oğlum seni görmüyordur dedik. hayır görüyor diyor. az bekletiyorsun dur parmagını havada dedik hayır elim yorulunca diğer elimi kaldırıyorum diyor. sonrada dolabın içine saklandı ben burda yatacağım dedi zorla çıkardık. siz beni anlamıyorsunuz ddiyor.... ne yapacağımı şaşırdım. bu gün öğretmeniyle görüşeceğim. beni o öğretmenden alın diyor. başka öğretmen var karşı sınıfta o öğretmen kızmıyor diyor. çok akıllı bir çocuk oysa okula başlıyalı saflaştı. şiir ezberi istmiş öğretmen ezberledi ama ben okumam diyor...
1.5 yaşından beri altına kaçırmayan çocuk okulda altına kaçırmışta geldi. sizce ne yapmam gerekli bu kekemeliğin tedavisi varmı bana yardımcı olun arkadaşlar.mafoldumben
ben de diyorum acaba zor konuşuyorda öğretmen o yüzdenmi kaldırmıyorki diye:gitme:

geçenlerde tahtaya çıkmış çıkıncada söyleyeceğini unutmuş. ne söylüyecektim demiş çocuklarda gülüşüvermişler ben okula gitmiyecem diye problem yarattı:gitme:

canım ya, hassa bi çocuk belli ki. Bence bu kekemelik olayını sakın hafife almayın, diline iyice yerleşmesin, sosyal haytını özelliklede okul yılları boyunca sosyal hayatını kötü etkieyecektir, hatta etkilemeye başlamış bile, malum çocuklar acımasız, dalga geçen, gülen... bunların ardı arkası kesilmez ki.
bence hemen bi doktora götürün, nedenleri araştırılsın sanırım bu işlere çocuk psikiyatristleri ve konuşma terapistleri bakıyor, bence önce psikiyatriste götür, zaten o seni yönlendirir
hoca neden bu kadar bağırıyorki, bizim hocada çok bağırıyor, hatta çocukları bağırtarak okutuyor, kapıdaydım bi gün okul inliyodu valla çocuklar avazları çıktığı kadar ela lale al diye bağırıyo
alt kata indim orda da bi bayan hoca, çocuklar yine topluc bağırırken, çocuklar neden bağırıyorsunuz yavaş diyor, çocuklar normal ses tonuyla ela lale al diyordu
ama işte bazı çocuklar korkuyor, hatta bizim hoca okuyamayan olursa polis çaırcam diyomuş, tamam şaka belki ama bazı çocuklar gerçek sanıp korkabilir, keşke öğretmenler biraz daha ince fikirli olsa bu konuda
ama dalga geçme konusunda oğuna sana gülüyorlarsa sende onlarla gül, sende onlarla çok komik de demeyi öğret, diğer çocuklarla beraber kendiyle dalga geçerse çocuklar için dalga geçmenin bi zevki kalmaz, bırakırlar dalga geçmeyi
oğlumda da benzer sorun vardı anaokulunda bana dört göz diyolar, gözlük kafa diyolar diye okula gitmek istemiyodu, ben bu söylediğim yöntemi iyice bellettim, evet dört gözüm çok komik de dedim, valla bi süre sonra oğlum bu şikayetleri kesti
öğretmin parmak kaldırınca bakmama konusu bizim oğlan içinde sorundu bende oğluma öğretmnin çok meşgul olduğunu, sınıfın çok gürültülü olduğunu, herkesin parmak kaldırdığını o yüzden bazen ona konsantre olmadığını falan anlattım, bi süre sonra o şikayette bitti
ama senin oğlun eğer dolaplara saklanacak kadar bişeylerden koruyorsa, öğretmen ona cevap veremediği için tıkanıp kaldığı için bağırmış olabilir, ondan korkmuştur bence öğretmenle mutlaka konuşup bu oğlunun heyecanlanınca kitlenme sorunundan ve kekemelik sorununan bahsetmelisin, bilirse ona daha göre davranmaya gayret eder diye düşünüyorum ama bilmiyosa bağırmaya devam edecektir.

ama bu sorunu mutlaka halletmeli, çözmelisiniz canım daha ilkokulda bunun ortaokulu lisesi var, hatta keşke okula başlamadan halletseydiniz.

ayrıca lütfen sadece tamamen öğretmenin söylediğine inanıp güvenme, bence her zaman öğretmene tam güvenmek tam teslimiyet yanlış, biraz şüpheci olmakta her zaman fayda var ve asla çocuğunun söylediklerini kapristir, geçer diye yabana atma, mutlaka çocuğuna kulak ver hatta sınıf değiştirmeyi de düşünebilirsin, baktın öğretmenle konuştun sonuç aynı o zaman değiştir sınıfını
zaten senin çocuğun sadece dille değil davranışlarıylada nasıl bir baskı altında olduğunu belli etmiş, altına kaçırmak, dolaba saklanmak bence bunlar hiçte yabana atılcak, geçer diye beklencek şeyler değil, çok çok acil bu sorunların üstüne gitmelisin ve öğretmenede şüpheyle bakmalısın

Son düzenleme:
benim kızımda aynen böyle
az önce yine dikte çalışması yaptırdım le la let ve lat hecelerini hep karıştırdı
en son biraz öğrendi gibi ama yine de emin değilimakannehir
al el et deyince hemen yazıyor ama la deyince kalıyor öyle:bbo:
yarın okula gitmeden önce küçük bir yazılı yoklama yaparım artık umarım öğrenmiştir

canım ben adanada değilm taşındım ordan daha öncede yazmıştım
unuttun sanırımyerimseniben

ben hem metrelerle sesli sessiz harflerle hemde okuma yazmayla uğraşıyorummafoldumben
2 kızıda çalıştırınca kafam kazan gibi oluyorsempatiksalakcinni
ilerde değiliz sanmıyorum canım bütün sınıflar hemen hemen aynı gidiyorCADIARZU
ama keşke daha ağır ilerlese öğretmenbenneyaptımki
evet ya unuttum şimdi yazınca hatırladım
aslında senii bir başkasıylaa karıştırıyorumm bennnnn

evet canım yaa aynı sorun bendede var.bizimde çok güzel okuyor sanki daha önceden okuma biliyormuş gibi.ama iş yazmaya geldimi zorluyo bizi.benimkide tek hece söylediğimde yazıyor ama kelime söylediğimde takılıp kalıyor.mesela na diyorum ne diyorum yazıyor.ama nane diyorum bir türlü aradaki sesli harfleri sezemiyor.ya nae yazıyor yada onun gibi anlamsız şeyler.kendimi kızmamak için tutmaya çalışıyorum ama sabır kalmayınca kızıyorum bu seferde korkudan bildiğinide unutuyor herşey birbirine karışıyor.
biri beni mi anlatıyor ne:KK3:
aynı durum bizde de var canım sabırlı olmaya çalışıyorum ama bir yerde artık patlıyorum
benim kızdığımı görünce bildiğini de unutuyor kızımmafoldumben
evet ya unuttum şimdi yazınca hatırladım
aslında senii bir başkasıylaa karıştırıyorumm bennnnn

önemli değil canımyerimseniben

doracım konuşma problemi maalesef benim kızımda da var:gitme:
kekeme değil ama rsşcçz harflerini t gibi söylüyor.peltek konuşuyor yani
daha doktora götürmedim.eşim ve etrafımdaki herkes okulda düzelir diyor ama ben artık kaygılanmaya başladım.doktora götürmeyi düşünüyorum ama hangisine götürmem gerektiğinide bilmiyorum:uhm:
benimde korkum çocukların sınıfta dalga geçmesi ama şimdiye kadar bir şikayeti olmadı
ama eminim ki ilerde olacaktırakannehir
chesscim bu konuda verdiğin fikirde iyi :lepi:benim aklıma hiç böyle birşey gelmezdi.eğer dalga geçen biri olursa kızıma söyleyeyim de bunu yapsın
inşallah yakın zamanda düzelir kızım:Saruboceq:artık canımı çok sıkmaya başladı dil olayıbenneyaptımki
doracım senin oğlunda umarım en kısa zamanda kekemelikten kurtulur canım

dora ve mihriban arkadaşlarım çocuklarınızın durumunu bence hiç hafife almayın herşeyin tedavisi erken zamanda yapılınca daha iyi sonuç veriyor.kekemelik bazen kulağın iyi duymamasındanda kaynaklanabiliyormuş.mihribancım bu peltek konuşmalarıda özel eğitimle düzeltiyorlar.bence sende okulda düzelir diye daha fazla zaman kaybetme.

Benim kızımda r harfini söyleyemiyor.Hep okulda düzelir dediler şimdiye kadar,ama hala aynı.Yavrum geçen kitapta r harfinin olduğu yeri açmış,anne ben bu harfi öğreneceğimiz zaman okula gitmeyeceğim,söyleyemiyorum ben dedi,çok üzüldüm sizler gibi.mafoldumben
Şimdi bu durumda bendemi konuşma terapisi falan düşünsem acaba kızım için..:uhm:

daha doktora götürmedim.eşim ve etrafımdaki herkes okulda düzelir diyor ama ben artık kaygılanmaya başladım.doktora götürmeyi düşünüyorum ama hangisine götürmem gerektiğinide bilmiyorum:uhm:
benimde korkum çocukların sınıfta dalga geçmesi ama şimdiye kadar bir şikayeti olmadı
chesscim bu konuda verdiğin fikirde iyi :lepi:benim aklıma hiç böyle birşey gelmezdi.eğer dalga geçen biri olursa kızıma söyleyeyim de bunu yapsın
inşallah yakın zamanda düzelir kızım:Saruboceq:artık canımı çok sıkmaya başladı dil olayıbenneyaptımki

evet canım, dalga geçilen çocuk üzülürse sinirlenirse diğer çocuklar daha çok üstüne gidiyo amaçları zaten üzmek kızdırmak, çocuk milleti işte... üzünce nolcaksa...
ama dalga geçilen çocukta onlara katılırsa dalga geçme amaçları ortadan kalkar

kaydirigubbakcemile5
Benim kızımda r harfini söyleyemiyor.Hep okulda düzelir dediler şimdiye kadar,ama hala aynı.Yavrum geçen kitapta r harfinin olduğu yeri açmış,anne ben bu harfi öğreneceğimiz zaman okula gitmeyeceğim,söyleyemiyorum ben dedi,çok üzüldüm sizler gibi.mafoldumben
Şimdi bu durumda bendemi konuşma terapisi falan düşünsem acaba kızım için..:uhm:

canım eğer kızının sorunu fizyolojik değilse, çözümü çokta zor değildir inanki, eminim şimdi r leri söyleyemiyorken çok tatlıdır ama ilerde arkadaşları öyle düşünmeyebilir, bence bi ön kontrole götür, en azından fizyolojik mi değilmi öğrenirsin, dr de okulda geçer derse için rahat olur en azındankaydirigubbakcemile5

kekemelik için konuşurken ayağıyla çaktırmadan ritim tutmak iyi geliyor deniliyor canım bir dene istersen denemekle bişey kaybetmezsin heyecanlanınca konuşurken yağıyla ritim tutsun.. bir de evde cin gibi olan çocuklar bazen okulda ailelerine anlattıkları gibi cingöz olamıyor utanıyor olabilir çocuğunuza güvenin tabi ama öğretmeniyle konuşmakta da fayda var.. çocuğun başka bir sıkıntısı var belli ki çünkü tepki veriyor bariz. bu onun anlattığı gibi olmayabilir çarpıtabilir ya da bu yaşta hayal dünyaları geniş olduğu için olaylara eklemeler yapabilir.. öğretmeniyle konuşun mutlaka olmazsa okula gittiğinizde rehber öğretmenine uğrayın o size yol gösterecektir

chess verdiğin bilgiler için bende çok teşekkür ederim. bu gün öğretmneiyle görüştüm... öğretmenine tüm olanları anlattım.
konuşmasındaki problemden bahsettim ve evet arada bir takılıyor dedi. ama öncekine göre oğlumun çok daha istekli olduğundan o okuyamam dediği şiiri bile tahtaya çıkıp okuduğundan söz etti. endişelenecek bir durum yok dedi. lakin şu konuda takıldı eğerki dolaba saklanma huyu devam ederse bu konu üzerinde tekrar bir duralım dedi.
terapi konusuna da değindim. herhangi biryere götürem gerekirse götüreyim dedim. hiç gereği yok benim çok daha kötü kekeleyen öğrencilerimde var dedi.....
içim biraz rahatladı. oğlumun yanında konuşmadım öğretmeniyle. oğluma olanları anlattım öğretmen senden çok memnun dedim. son günler oğlun çok başarılı diyor dedim kendine bir özgüveni geldiki çok mutlu oldu. eve gelir gelmez babasına söyledi. görüğü kim varsa öğreten bana soz zamanlar umut çok hevesli demiş öğretmenim diye anlattı..
kızımı mezun eden başka okulda bir öğretmen arkadaşımız vardı konuyu onunlada konuşmuş eşim öğretmene söleyin başını biraz okşasın seviversin demiş. bu zamanda çocuklar sevgi beklerler öğretmenlerinden demiş..... o öğretmenimizde 1. sınıftan başladı ama bizim mahalleyi bu sene almadı orası
bakalım biraz daha gözlemleyip gerekirse ondan sevgide rica edeceğim artık
çhes bana çok yardımcı oldun iyiki varsın nızzzŞeniz

mihribancığım benim oğlum sadece ilk konuya girerken takılıyor konuşurken konuşurken açılmaya başlıyor ama utanaraktan konuşuyor göz temasını kesiyor yaniiii harf sıkıntımız yok zaten bir anne diyeceği zaman 10 kez aaaa harfini tekrarlıyor konu başında:sinifsinif: ama haketende çok can sıkıcı bir olay oluyor bu. her ne kadar öğretmen gereksiz desede ben biryerden yardım almayı düşünüyorum inşallah senin kuzundada bir problem kalmaz:Saruboceq:
kekemelik için konuşurken ayağıyla çaktırmadan ritim tutmak iyi geliyor deniliyor canım bir dene istersen denemekle bişey kaybetmezsin heyecanlanınca konuşurken yağıyla ritim tutsun.. bir de evde cin gibi olan çocuklar bazen okulda ailelerine anlattıkları gibi cingöz olamıyor utanıyor olabilir çocuğunuza güvenin tabi ama öğretmeniyle konuşmakta da fayda var.. çocuğun başka bir sıkıntısı var belli ki çünkü tepki veriyor bariz. bu onun anlattığı gibi olmayabilir çarpıtabilir ya da bu yaşta hayal dünyaları geniş olduğu için olaylara eklemeler yapabilir.. öğretmeniyle konuşun mutlaka olmazsa okula gittiğinizde rehber öğretmenine uğrayın o size yol gösterecektir
violeciğim bu ayak işini ikisini bir arada götüreceğini sanmıyorum... netten araştırdığıma göre çoccuğun yanında onu kekelediğini ona yansıtmayın diyor.
çocuk konuşmaya başladığında sözünü kesip olmadı baştan konuş gibilerinden hatalar yapmayın diyor... çok normal gibi çocuğa davranın diyor.
biz bir ara sözünü kesip heyecanlanma oğlum tane tane konuş diyorduk bu kez çocuk konuya girerken kekelemiye başlayıp özür dilerim tekrarlamıyacaktım deyip yine tekrarlıyordu.
şu an bir rehber hocamız yok okul zaten yeni ilk eğitim veriyor tam düzeni sağlayamadılar yani.
bir yemekhanesini açamadılar bir kantinini devreye sokamadılar:umursamaz: hayal dünyalarına gelince haketende öyleler.
bu gün kızıma öyle bir anlatımda bulunmuşki başka bir sınıftaki çocuğun kendini ittiğini çocuğu öğretmenine öğretmeninde diğer öğretmene şikayet ettiğini sonrada öğretmenin o çocuğu dövdüğünden bahsetmiş. ablasıda anne biliyormusun kardeşimi bu gün okulda itmişler düşürmüşler dedi . bende öylemi diye sordum hayırrr dedi banada oğlum:eek:lmaz: ben ablama şaka yaptım diyor. ablasıda anne öyle bir anlattıki diyor gerçek sandımabla diyor.
zaten bunlara inanmak mümkün değil çünkü oğlum arkadaşını bile öğretmeinine şikayet edemez utanır konuşmayakafamçokkarıştı

dora ve mihriban arkadaşlarım çocuklarınızın durumunu bence hiç hafife almayın herşeyin tedavisi erken zamanda yapılınca daha iyi sonuç veriyor.kekemelik bazen kulağın iyi duymamasındanda kaynaklanabiliyormuş.mihribancım bu peltek konuşmalarıda özel eğitimle düzeltiyorlar.bence sende okulda düzelir diye daha fazla zaman kaybetme.
zaten şimdi çok takıyorum kafamamafoldumben
zamanla düzelir diye kendimi avutmuyorum ama hangi doktora götürecem ne yapıcağım onu da tam bilmiyorumCADIARZU
özel eğitim demişsin kim veriyor ki canımbilmiyorumkismile

aynı düşünceler benimde kafamda.senin kızın tek bir harfi söyleyemiyormuş benimki 5-6 tanesini söyleyemiyor
sıra o harflere gelince ne yapacak nasıl okuyacak bilmiyorum
kızımın psikolojisi bozulur diye korkuyorum ama inşallah düşündüğüm gibi olmaz:1no2:

doracım teşekkürler.amin canım:Saruboceq:
inşallah yavrularımız bu problemlerden bir an önce kurtulurlar:Saruboceq:

doracım teşekkürler.amin canım:Saruboceq:
inşallah yavrularımız bu problemlerden bir an önce kurtulurlar:Saruboceq:

:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:ağzına sağlıkŞeniz inşallah canım. çok zor durum başına gelen bilir ama allah kimsenin çocuğuna dert verip derman aratmasın mihribancığım:Saruboceq:

rica ederim doracım, evet çocuklar çok mutlu oluyorlar öğretmenden bi tatlı söz duyunca bile, keşke doğru bişeyler yaptığında ona küçük hediyeler verse stikır gibi...
bu arada oğlunun hayal dünyası geniş olabilir, hikayeler uydurup gerçek gibi anlatıp sonra şaka yaptım diye bilir bunlar yaşının özelliği ama sakın olaki gene uyduruyordur yanılgısına düşme doğru söylüyorda olabilir bazı şeyleri
ama en güzel gösterge davranışları bence dolaba saklanma, altına kaçırma çok ciddi problemlerin ön habercisi olabilir o yüzden bence oğlunu çok iyi özlemlemeli bunlar devam ederse mutlaka doktora götürmelisin, umarım devam etmez canım, belli ki biraz desteklenmeye övülmeye sevilmeye ihtiyacı var. sen yinede hocayıda gözlemle, çocuklara karşı davranışı nasıl, çocuk hocadan korkuyor olabilir

Son düzenleme:
rica ederim doracım, evet çocuklar çok mutlu oluyorlar öğretmenden bi tatlı söz duyunca bile, keşke doğru bişeyler yaptığında ona küçük hediyeler verse stikır gibi...
bu arada oğlunun hayal dünyası geniş olabilir, hikayeler uydurup gerçek gibi anlatıp sonra şaka yaptım diye bilir bunlar yaşının özelliği ama sakın olaki gene uyduruyordur yanılgısına düşme doğru söylüyorda olabilir bazı şeyleri
ama en güzel gösterge davranışları bence dolaba saklanma, altına kaçırma çok ciddi problemlerin ön habercisi olabilir o yüzden bence oğlunu çok iyi özlemlemeli bunlar devam ederse mutlaka doktora götürmelisin, umarım devam etmez canım, belli ki biraz desteklenmeye övülmeye sevilmeye ihtiyacı var. sen yinede hocayıda gözlemle, çocuklara karşı davranışı nasıl, çocuk hocadan korkuyor olabilir

chesciğim çocukların hocadan korktuğu iki iki daha dört eyvahedigeldismile
dün dışarda tören vardı ve oğlumun sınıfından başka her sınıf yerinde duramıyordu. birtek bizim sınıftan kimse hareket edemiyorlardı..
arkadaşlarının anneleriylede görüşüyorum ve onlarda aynısını sölüyorlar.
çocuklar öğretmenden tırsıyor diyorlar.
bu diğer sınıflarında gözünden kaçmamış. sizin öğretmen çok disiplinli diyorlar...
altına kaçırdığı günden beri gözüm hergün üzerinde zaten.
eğerki yeni sorunlar çıkarırsa öğreteniyle bir kez daha görüşeceğim. ablasına böyle bir hikayeyide ilk kez anlatıyor.
bu aralar kişilik değişti yani benim oğlan hayırlısı bakalım.
babamıza kalsa ablasındanda ilgi bekliyor diyor. abla bu sene lise. 1 sınıfta pek kardeşiyle ilgilenemiyor. dersleri çok yoğunkafamçokkarıştı
birinin ergenliğiyle ilgilen. tam herşey yoluna girdi de bu kezde diğeri çıksın anne olmak bu kadarmı zordu yaaaaakafamçokkarıştı

zaten şimdi çok takıyorum kafamamafoldumben
zamanla düzelir diye kendimi avutmuyorum ama hangi doktora götürecem ne yapıcağım onu da tam bilmiyorumCADIARZU
özel eğitim demişsin kim veriyor ki canımbilmiyorumkismile

canım psikiyatriye götürüyorsun.konuşma terapistleri ile tedavi görüyorlar.ama hangi hastanelerde konuşma terapisi servisi var onu bilmiyorum.

chesciğim çocukların hocadan korktuğu iki iki daha dört eyvahedigeldismile
dün dışarda tören vardı ve oğlumun sınıfından başka her sınıf yerinde duramıyordu. birtek bizim sınıftan kimse hareket edemiyorlardı..
arkadaşlarının anneleriylede görüşüyorum ve onlarda aynısını sölüyorlar.
çocuklar öğretmenden tırsıyor diyorlar.
bu diğer sınıflarında gözünden kaçmamış. sizin öğretmen çok disiplinli diyorlar...
altına kaçırdığı günden beri gözüm hergün üzerinde zaten.
eğerki yeni sorunlar çıkarırsa öğreteniyle bir kez daha görüşeceğim. ablasına böyle bir hikayeyide ilk kez anlatıyor.
bu aralar kişilik değişti yani benim oğlan hayırlısı bakalım.
babamıza kalsa ablasındanda ilgi bekliyor diyor. abla bu sene lise. 1 sınıfta pek kardeşiyle ilgilenemiyor. dersleri çok yoğunkafamçokkarıştı
birinin ergenliğiyle ilgilen. tam herşey yoluna girdi de bu kezde diğeri çıksın anne olmak bu kadarmı zordu yaaaaakafamçokkarıştı

valla canım bu öğretmen tipi benim sevmediğim öğretmen tipi, 1. sınıflar kıpır kıpır olcak, konuşcak etcek bundan daha doğal ne var, çocuklara bağırıp çağırıp muma çevirmek bunun adınada disiplin deyip bununla gurur duymak çok saçma, (hadi saçma diye hafifleteyim, başka bişey dicektimde neyse...sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni)

valla kız lise 1 ge gidiyosa gerçekten işin zor canım ya, ergenlik bide üstüne öss için temel, en önemli sınıf lise 1. Hiç bi konuyu sindirmeden geçmemesi gereken, dersleri çok sıkı tutması gereken bi sınıf

allah kolaylık versin canım, küçük zaten okulda sıkıntıya giriyor, evde pek zorlama ödevler için, iyice bunalmasın kuzu
kaydirigubbakcemile5

X