İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Arkadaşlar toplama çıkarma yaparken 10-9 yada 5-1 gibi işlemleri parmağıyla sayıyor problemlerde bazdn şaşırıyor öğretmeni okuduğunu anlamıyor matematik dersi için nasıl aşıcaz şaşırdım değişik sorular çözüyoruz öğretmenimiz her cuma değerlendirme yapıyor 6-7 yanlışı çıkıyor 15soruda nasıl bir yöntem izlemeyim öğretmencilik oynayarak anlatmaya çalışıyorum eğlenceli hale getiriyoruz matematiği ben yinede kaygılıyım sanırım değerlendirmesi hiç hatasız gelene kadar rahatlayamıycam destek olarak birebir ders aldırayım diye düşünüyorum

bir sorum daha var ceren ile ceydanin yaşları toplamı 32 dir ceren 15 yasinda olduğuna göre ceyda 9 yıl önce kaç yaşındaydı.

İkisinin yaşları toplamından Ceren'in yaşını çıkaracak ve Ceyda'nın şimdiki yaşını bulacak önce.Sonra da 9 yıl geriye... Çıkarma yapacak.

Arkadaşlar toplama çıkarma yaparken 10-9 yada 5-1 gibi işlemleri parmağıyla sayıyor problemlerde bazdn şaşırıyor öğretmeni okuduğunu anlamıyor matematik dersi için nasıl aşıcaz şaşırdım değişik sorular çözüyoruz öğretmenimiz her cuma değerlendirme yapıyor 6-7 yanlışı çıkıyor 15soruda nasıl bir yöntem izlemeyim öğretmencilik oynayarak anlatmaya çalışıyorum eğlenceli hale getiriyoruz matematiği ben yinede kaygılıyım sanırım değerlendirmesi hiç hatasız gelene kadar rahatlayamıycam destek olarak birebir ders aldırayım diye düşünüyorum

Benim kızımda da aynı tarz problem var.4-4 dediğimde geri sayarak cevapladığını bilirim.Bütünsel göremiyor.E sistem de ezbere dayalı olunca.. Kızımın hiperaktivitesi yüksek ve görsel yoğun olmak üzere dikkat eksikliği var.İstemiyorsa odaklanamıyor.Rakamları ve soyut kavramları kafasında üç boyutlu canlandırmakta zorlanıyor.Bu sebeple eğitim alıyoruz.Eğitimin ilk aşamasından sonra 5-6 yanlıştan 1-2 yanlışa kadar düştük :) Şimdi eğitimin 2. kuruna başladık.Daha bu 2. ders.Bakalım işe yararsa tamamen normale dönecek.Belki sizin çocuğunuzunda da dikkat ve konsantrasyonla ilgili bir sorun vardır.Bir baktırmanızda fayda var derim.

Benim kızımda da aynı tarz problem var.4-4 dediğimde geri sayarak cevapladığını bilirim.Bütünsel göremiyor.E sistem de ezbere dayalı olunca.. Kızımın hiperaktivitesi yüksek ve görsel yoğun olmak üzere dikkat eksikliği var.İstemiyorsa odaklanamıyor.Rakamları ve soyut kavramları kafasında üç boyutlu canlandırmakta zorlanıyor.Bu sebeple eğitim alıyoruz.Eğitimin ilk aşamasından sonra 5-6 yanlıştan 1-2 yanlışa kadar düştük :) Şimdi eğitimin 2. kuruna başladık.Daha bu 2. ders.Bakalım işe yararsa tamamen normale dönecek.Belki sizin çocuğunuzunda da dikkat ve konsantrasyonla ilgili bir sorun vardır.Bir baktırmanızda fayda var derim.
. Pedegoglamı görüşmek gerekiyo diikat eksikliği. Konsantre olamıyor gibi birde problemleri anlamıyor çift işlemli problemlerin ikinci işlemini yapmayı unutuyor bugün 10soru dan 6sı yanlış geldi hepsi problemdi basit problemler.

. Pedegoglamı görüşmek gerekiyo diikat eksikliği. Konsantre olamıyor gibi birde problemleri anlamıyor çift işlemli problemlerin ikinci işlemini yapmayı unutuyor bugün 10soru dan 6sı yanlış geldi hepsi problemdi basit problemler.

Bir pedagogla görüşebilirsin bence.Ben götürdüm kızımı.Sonra iki ayrı merkezde iki ayrı doktora test yaptırdım.İkisinin de sonucu aynı çıkınca güvendim :) Wisc-r zeka testi yaptırdım.Zekadan yana bir sorunu olduğunu düşündüğümden değil ama , bu test çok kapsamlı ve çok yönlü sonuçlar verdiğinden.Başka adını bilmediğim testler de yaptırdım.Zekada sorun yok da dikkat eksikliği ve hiperaktivite yüksekliği teşhisi böyle kondu mesela.Çok şükür disleksi ya da öğrenme bozukluğu çıkmadı ve en azından içim rahatladı.Şimdi sorunun ne olduğunu biliyorum ve ona göre yönleniyorum.Çocuğunda bir sorun olabileceğinden değil de bilgi sahibi olup ona göre hareket etmen açısından önerdim yanlış anlama.Bize ilaç verilmişti dikkat için ama ben kullanmamayı seçtim.İlaçların yan etkileri çok can sıkıcı.Bırak dikkatsiz olsun ama çocuğum sağlıklı olsun diyorsun.Şimdi eğitimle aşmaya çalışıyoruz .Çok ilerleme kaydettik.

sanıyorum gitmeniz gerekiyor . dikkat problemi olabilir . belki yoktur . ama yine de baştan tedbirli olun ki çocuk da üzülmesin .

İkisinin yaşları toplamından Ceren'in yaşını çıkaracak ve Ceyda'nın şimdiki yaşını bulacak önce.Sonra da 9 yıl geriye... Çıkarma yapacak.
nasılsınız . iyi misiniz . problemleriniz bitmiştir inşallah . poposal yani.

biz iyiyiz . şükür .
şimdi 9 ları ritmik sayıyorlar
onun dışında yine bilinmeyen rakamı bulma ile ilgili problemler görorul .

ya da litre ile ilgili . büyük küçük gibi.

mesela .
1 tencere 20 barddak su ile dolarsa 2 koca kaç bardak ile dolar

1 kova 2 tencere ile su dolmaktadır.
1 tencere 10 bardak ile dolmaktadır
1 koca kaç bardak ile dolar gibi.

Merhaba.Herkese iyi yıllar.Yeni yıl tatili pazartesiyle birleştirip yurt dışına kaçtık :) Bu akşam döndük.
Kızımın poposal durumu devam ediyor.Yani aslında eskisi gibi sancısı olmuyor da hala 3-4 günde bir yapıyor ve yaparken biraz zorlanıyor.Benim kızım önceden hiç ekmek hamur işi vs tüketmezdi.Hem de hiç.Tek yediği karbonhidrat makarnaydı.Şimdilerde iştahı biraz daha açık ve ekmekgillerden tüketmeye başladı.Sanırım beslenme alışkanlığındaki değişime alışmaya çalışıyor bağırsakları.Kabızlık sorun ama kilo aldıracak bir şeyler yemesine de sevinmiyor değiliz.Hala 14 kg .Belki biraz eti olur diye umutluyuz :) 8 yıl sonra ilk defa pizza yiyince normaldir herhalde vücudun tepki vermesi.Alışacak..
Sizler nasılsınız ? Dersler nasıl gidiyor ? Biz daha tatil modundan çıkamadık yarın kısmetse dönüyoruz konulara.En son bıraktığımda matematikten sıvıları işliyorlardı.Hayat bilgisi sağlık konusundaki meslekleri vs. Türkçe ve ingilizce hiiiç haberim yok :)

Merhaba.Herkese iyi yıllar.Yeni yıl tatili pazartesiyle birleştirip yurt dışına kaçtık :) Bu akşam döndük.
Kızımın poposal durumu devam ediyor.Yani aslında eskisi gibi sancısı olmuyor da hala 3-4 günde bir yapıyor ve yaparken biraz zorlanıyor.Benim kızım önceden hiç ekmek hamur işi vs tüketmezdi.Hem de hiç.Tek yediği karbonhidrat makarnaydı.Şimdilerde iştahı biraz daha açık ve ekmekgillerden tüketmeye başladı.Sanırım beslenme alışkanlığındaki değişime alışmaya çalışıyor bağırsakları.Kabızlık sorun ama kilo aldıracak bir şeyler yemesine de sevinmiyor değiliz.Hala 14 kg .Belki biraz eti olur diye umutluyuz :) 8 yıl sonra ilk defa pizza yiyince normaldir herhalde vücudun tepki vermesi.Alışacak..
Sizler nasılsınız ? Dersler nasıl gidiyor ? Biz daha tatil modundan çıkamadık yarın kısmetse dönüyoruz konulara.En son bıraktığımda matematikten sıvıları işliyorlardı.Hayat bilgisi sağlık konusundaki meslekleri vs. Türkçe ve ingilizce hiiiç haberim yok :)
hoş geldin.
maşallah pizza yemiş . kilo alacak inşallah . hadi bakalım .
hala devam etmesi sıkıntı. acısı yoktur inşallah .

biz de kenar köşe vs gibi geometrik şekillerin konusuna geçtik .
yeni daha ama .
2 kez gördüler .
2. gördüklerinde oğlum gitmedi.
nezle olmuş . gitmek istemedi.
aslında boğazda ya da başka bi yerinde ağrı yoktu ama öyle istedi
dün de kardeşine bulaşmış .
kızımız hapşurdu. burnu aktı.
bu gece biraz ateşlendi. aynı abisinin belirtiler .
ama ateş az . sıkıntı yapacak kadar değil .

onun dışında iyiyiz .
her zamanki gibi şükür .
işe geldim ama izin almayı düşünüyorum öğlende.
çünkü kız kreşe gitti.
büyük ihtimal orda da yatacak. onu almak istiyorum .
aslında çok durmak istemiyorum bugün işte.
önemli işleri halledip çıkmam lazım.

Geçmiş olsun. Grip , soğuk algınlığı daha bize uğramadı şükür. Bi ara bana bi cö! deyip kaçtı :KK70: Ama burda da herkes kırılıyor :KK43:
Kızım morpa kampüs deneme sınavından ilk başarı belgesini alacak bu gün.Çok heyecanlı çok mutlu koşa koşa gitti okula :)
Aslında her hafta oluyorlar ama hep 1-2 yanlışla kaçırıyordu. Meğer ne çok önemsiyormuş o belgeyi.Çaktırmıyordu , kazanınca gördük :)
Kar geliyor yine.. Bu gece 12 den itibaren başlayıp öğlene kadar sürecekmiş.Cumartesi de tam gün karlı görünüyor.Yaşasın :KK70:

tebrik ederim canım . maşallah .
deneme bizim çocuklar da olmaya başlıyor .
okul geneli deneme.
önümüzdeki hafta olacaklar diye biliyorum .

matematikten geometrik şekil ödevi verilmiş .
tüm şekilleri kartondan yapacağız . cuma gününe kadar . ay yani yarın .
biz daha başlamadık bile. o_Oo_Oo_O

Keşke yakın otursaydık da sizden alıverseydik şekilleri :) Kesin haftaya da bizden isterler.Kes biç yapıştır.Kolay gelsin.

Keşke yakın otursaydık da sizden alıverseydik şekilleri :) Kesin haftaya da bizden isterler.Kes biç yapıştır.Kolay gelsin.
unuttuk yapmayi. bugun son gundu sabah yarim saat erken kalkip yaptim odevi.

bugun kazanim degerlendirme 2019 deneme sınavı oldular. 45 siruda yanlış yok.
masallah ogluma . abisinin izinden gidecek insallah ,sağlıkla inşallah.
Allah tüm cocuklarımiza güzel günler göstersin insallah

selamlar ben ve oglumda anlattığınız konuya benzer zorlanmalar yaşıyoruz.,aldığınız eğitimi biraz acıklar mısınız,lütfen?gittiğiniz bir kurum mu içeriği nedir?

oğlum bilsem sınavını kazandı .
bireysel değerlendirmeye girecek . nasip .

sizler ne yapıyorsunuz . artık gelen yok buralara.
Ya cok sevindim. Biz girememistik sinava . Kismet bakalim.
Aynen uzun zamandir bos kaldi buralar. Aslinda bizde bir degisiklik yok ondandir. Dersler iyi gidiyor.
Her sey okul rutininde devam😄

Ders yapmakta sorun yasiyoruz. Kendisi yapıyor ama erteleme huyu var.

Bilsem sınavı her yil oluyor mu cocugunuzu tebrik ederim peki neler soruyorlar onlara gore zormu

X