İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Merhaba arkadaşlar 2. Sinifida bitirdik sayilir. Guzel bir yil gecirmissinizdir umarim. Bizim oyle gecti cok sukur 😍.
2. Sinif tatil kitabi oneriniz var mi ? Suan aragistayim. Sikilmadan yapabilecegi bir kitap. Caliskan ari bilgi kovani var aklimda suan .

Bir yılı daha geride bırakıp 2. sınıfa geçen çocuklarımıza başarılar dilerim.
Her geçen yılla biz velilerde onlarla tekrar bilgilenip onlarla birlikte büyüyoruz. Bu forumda 2 sınıfa başlayacak çocuklarımızın her türlü soru ve sorunlarını paylaşalım. Derslerle ilgili her türlü bilgiyi (internet adresleri , faydalanabileceğimiz kitaplar , ödevler , performans , plan vs ) aklınıza gelebilecek her konuda bilgi alışverişinde bulunalım.
Çocuklarımızın Allah yardımcıları olsun. Zihin açıklığı versin yüce Rabbim ,
sağlıkla , mutlulukla geçirecekleri bir ömür diliyorum. Tüm velilerimize de sabır diliyorum.
Sevgiyle kalınız...

olumunekankayizsmilea.s.:nazar:kaydirigubbakcemile2

Çocuklar İçin Yaratıcı Dramanın Faydaları Nelerdir ?
Yaratıcı Drama çalışmasının içinde bulunan çocuklar bir grup çalışması yapar ve birbirleriyle etkili iletişim sağlarlar. Yani iletişim becerisi kazanılması sağlanır ve Özgüven sahibi çocuklar yetiştirilmesini hedefler. Etkili iletişim kurabilmek öncelikle özgüveni etkileyen ve tetikleyen bir durumdur,
Bunun Yanında Çocukların;
  • Yaratıcılığını,
  • Üretkenliğini,
  • Çok Yönlü Düşünebilme Algılarının Açılmasına,
Sebep olur veya hedeflediğiniz konu ve kazanımla da çocuklarımızın karşılarına çıkabilecek olaylara tedbirli, donanımlı olmasını sağlar. Üretkenliklerini artırır, grup içi çalışmalarda kendinin farkına varmasını sağlar daha önceden yeteneğinin olmadığını düşünen bir çocuk eğitim sürecinde kendi farkında lığına varır ve bunların sağlanması eğitimin temel prensiplerinden bir tanesidir. Sahne ve Sanat - Sahne Seni Bekliyor

X