İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bugün resmen kafayı kırdım ya tam 6 saat r harfini çalıştık ama her seferinde yine unuttu kızım çıldırdım resmen sabrında bir yere kadar sınırı var ögretmende zannedicek evde ilgilenmiyorum diye allahım sabır ver

Kızlar hepinize sabır diliyorum, gerçekten zor bi dönem geçiriyoruz, Allah çocuklarımızada zihin açıklığı versin..
Benim kızım çok güzel yazıyor, harfleride biliyor, ama harfleri birleştirip okuyamıyor, bugün özellikle durdum üzerinde ama yok harflerin hepsini ayrı ayrı okuyor:KK43:(

merabalar benim kizimda ayni sizinkiler gibi cildirmazsam iyidir.ustte yazan kelimeyi altta aynisi yazsa bile okuyamiyor.okumayi yazmayi bi ogrenseydi rahatliycam.matematik iyi cok sukurde bide okusaydi.burdaki egitim eski sistem oldugu icin sizin yazdiklarinizdanda fikir edinemiyorum.internette baktim pek birsey bulamadim.bakalim nasil destek olucam yeni sistemi takip ederek birseyler yapiyorum ama hayirlisi.yavrucuklara ve size basarilar diliyorum.turkbayragi

Benim oğlumun yüzüne top gelipte damağına dikiş atılınca bende okuldan çıkmaz oldum birşeylerde götürüyorum yanımda öğlen yemeğinden sonra aperatif birşeyler yemiş de oluyor...

Öncelikle geçmiş olsun canım, ama böyle okula girebilen velileri duydukça imreniyorum. Bizim okul gestepo kampı gibi. Çocukları bahçe kapısından görevli içeriye alıyor ve hiç bir veli içeriye asla ve asla giremiyor. İşiniz varsa telefon açıp görüşüyor ve izinle girebiliyorsunuz. Okul idaresi, okul saatlerinde bu çocuklar bizim çocuklarımız siz asla müdahale etmeyin ve okula gelmeyin dediler ve asla da sokmuyorlar.
Bende ikinci kez 1. sınıf annesi oldum, oğlumda çok zorlanmıştım ama kızımda zorluk yaşamıyorum. Şimdilik sorunumuz yok ama çok ders veriyor öğretmenimiz. Dün akşam 7 sayfa ödev vermişti. Allahtan benim cadı hızlı yazıyor da kolay hallettik.

Teşekkürler canım , nasıl okula hiç girilemez :eek:lmaz: çocuğunu göremeyecekmi insan... bana ters geldi. 7 sayfa ödevmi?... çok fazlaymış... Alah zihin açıklığı versin cümlesine....

OZLEM71 domuz gribi aşısı konusunda kararsızım eşim ise kesinlikle yaptırmayalım diyor içerisindeki civa miktarı yüksekmiş özelliklede çocuklrda beyne hasar veriyormuş .

Karma aşı ise henüz kızım olmadı. Olan çocuklarımıza geçmiş olsun, bütün çocuklarımızdan hastalıklar onlardan uzak olsun

Karma aşısı oğlumun okulunda oldular. Domuz gribi aşısını yaptırmayı düşünmüyoruz... CADIARZU Oğlumun sınıfında 30 kişiden 16 kişi hasta gelmiyor. Okul genelinde de bayağı azalma var... benneyaptımki Allah şifa versin inşallah... :nazar:a.s.

benim kızımın bu gün öğretmeni çok güzel okuduğunu söyleyerek sınıfın geneli u harfinde iken bana diğer k harfini de verebilirsiniz dedi.. tabi okurken heceliyerek okuyoruz daha.. hepimize kolay gelsin...

sizlerin mesajlarına bakınca biz bayağı gerideyiz. d.gribi nedeniyle 1 hafta tatil girince araya bu hafta yeni harfe geçmediler hala e,l,a,t, harflerini çalışıyoruz. yeni harfe pazartesi geçeceklermiş. oğlum okumada ve yazmada çok iyi yanlışı yok. başlarda stresten karın ağrısı,kusma,ishal yaşadık. şimdi iyiyiz, bakalım yeni harfte napacaz. bizim sorunumuzda harfleri çok uzatarak yazıyor bir parmaklık yazı iki parmak yer kaplıyor.solak olduğundan olabilir belki, uğraşıyorum ama bir türlü düzeltemedik. neyse bunada şükür diyorum enazından yanlışsız okuyor ve yazıyor.

bugün toplantısı vardı kızımın .öğretmeni durumunun iyi olduğunu söyledi
şimdilik iyi gidiyoruz okuması ve yazması güzel
tek sorun ezberden yazmadaakannehir şimdi r harfini öğretiyor öğretmenleri.el yazısında r ve n birbirine çok benzediği için kızım biraz karıştırıyo ama düzelir zamanla inşallah
hepimize kolaylıklar diliyorum

Kızım dün yazılı olmuş 100 almış süslü püslü bir kalem hediye etmiş öğretmenimiz dün akşam çok mutluydu hatasız yazdım diye.

Mihriban begümde arada n ve r karıştırıryor zamanla okuya okuya karıştırmaz herhade

Arkadaşlar yeşilim anneciğini kaybetti... bilginize... senağlama:Saruboceq:

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar oğlumun okulundan domuz gribi için form vermışler yapmak isteyen yada yaptımamamak için imzalı biirşekilde doldurulacakmış biz yaptırmıyoruz yeterince açıklayıcı bilgi olmadığı için inşallah hasta olmadan hatladırız dun sınav olmuşlar sonucunu çok merak ederiyorum inşallah iyi not almışdır

arkadaşlar öğretmenler günü yaklaşıyor öğretmeninize hediye almayı düşünüyormusunuz?düşünüyorsanız paylaşırmısınız ???
ben ufak ama anlamlı bir hediye almak istiyorum ama ne alacağıma karar veremedim.fikirlerimizi paylaşalım...bu arada öğretmenimiz erkek :)

bugün resmen kafayı kırdım ya tam 6 saat r harfini çalıştık ama her seferinde yine unuttu kızım çıldırdım resmen sabrında bir yere kadar sınırı var ögretmende zannedicek evde ilgilenmiyorum diye allahım sabır ver
ay hiç sorma canım ya bende krizlerdeyim yiyecemkafamçokkarıştı kafayı ya
biz talat'ta kalakaldık herşeyi talat diye okuyor of of
u harfinde yiz onu okumamaız lazımken okurken talata taktığı için her harfte talat
ne varsa şu talat'a :roflol:
Kızlar hepinize sabır diliyorum, gerçekten zor bi dönem geçiriyoruz, Allah çocuklarımızada zihin açıklığı versin..
Benim kızım çok güzel yazıyor, harfleride biliyor, ama harfleri birleştirip okuyamıyor, bugün özellikle durdum üzerinde ama yok harflerin hepsini ayrı ayrı okuyor:KK43:(
benimkide işine gelince öyle güzel yazıyorki malesef harfleri birleştiremiyor bayagı zorlanıyoruz

merhaba arkadaşlar oğlumun okulundan domuz gribi için form vermışler yapmak isteyen yada yaptımamamak için imzalı biirşekilde doldurulacakmış biz yaptırmıyoruz yeterince açıklayıcı bilgi olmadığı için inşallah hasta olmadan hatladırız dun sınav olmuşlar sonucunu çok merak ederiyorum inşallah iyi not almışdır
yok bize daha vermediler canım verseler bilem yaptırmayacam 15 sene sonra etkisini gösteriyormuş iğne neden yaptırayım
eskiden domuz gribinin adını bilem bilmiyorduk
yokmuydu grip denen hastalık vardı adı üstünde gribe at takmaca domuz,kuş gribi gibi şeyler kendine bakarsan atlatırsın allahın izniyle
vadinn dolduysa allah rahmet eylesin denilip gideriz ne var yani milleti korkutmaktan başka yaptıkları iş yok vallah kötükedihüso

arkadaşlar öğretmenler günü yaklaşıyor öğretmeninize hediye almayı düşünüyormusunuz?düşünüyorsanız paylaşırmısınız ???
ben ufak ama anlamlı bir hediye almak istiyorum ama ne alacağıma karar veremedim.fikirlerimizi paylaşalım...bu arada öğretmenimiz erkek :)
biz öğretmenler günü için 10 kişi olup para topladık k.altın alınacak artan para olursada yapay çicek yapılacak
hocanız ayrı ayrı kişilerden hediye kabul etmiyor
bizim öğretmen b.oğlumun eski öğretmeni oldugun dan huyunu suyunu bildiğimden
alan kişi var alamayan var deyip uyarmıştı
ama arada toplanan lara birşey diyemiyor sınıf adına oldugundan

sizlerin mesajlarına bakınca biz bayağı gerideyiz. d.gribi nedeniyle 1 hafta tatil girince araya bu hafta yeni harfe geçmediler hala e,l,a,t, harflerini çalışıyoruz. yeni harfe pazartesi geçeceklermiş. oğlum okumada ve yazmada çok iyi yanlışı yok. başlarda stresten karın ağrısı,kusma,ishal yaşadık. şimdi iyiyiz, bakalım yeni harfte napacaz. bizim sorunumuzda harfleri çok uzatarak yazıyor bir parmaklık yazı iki parmak yer kaplıyor.solak olduğundan olabilir belki, uğraşıyorum ama bir türlü düzeltemedik. neyse bunada şükür diyorum enazından yanlışsız okuyor ve yazıyor.

gerçektenn sizz çokk geridee kalmışsınızz biz 3ncü gruptayız yani
u,k harfindeyiz artık

merhaba arkadaşlar bugün oğlum ilk ara karnesını aldı yazması harış hepsi iyi yazmasını bıraz daha ilerletmesı gerekıyormuş hafta sonu için baya ödev var

bugün bizdealdık ara karne si hepsi çok iyi ay çok mutlu oldum öğretmeni yazmış başarılarının devamını delirim diye :KK70:DDD

Dün kızım da ara karnesi almış hepsi çok iyi

Ayrıyeten D.Gribiyle ilgili onay kağıdı ve şu anki sağlık durumunun ayrıntılı bilgisinin dr. tarafınadn yazılması için form göndermişler (DıŞ, GÖZ, KBB, FıZıKSEL) Artık P.tesi sabah sırayla dr. gezicez. Sizin okuldanda böyle form gönderdilermi

Arkadaşlar yeşilim anneciğini kaybetti... bilginize... senağlama:Saruboceq:

arkadaşımıza başsağlıgı diliyorum annecinin mekanı cennet olsun

kızımda rahatsızlandı 2 gün rapor aldık derslerini almaya gittim eve geldigimde ne sorsun dersiniz annecim ögretmenim bugün ne giymiş makyaj yapmışmı saçına taç takmasa daha iyi olur bence hey allahım dedim dersler dışında herşeyle ilgileniyor demekki benim cadı şu merakını birde okumalara verse valla hayır yapıcam

Dün kızım da ara karnesi almış hepsi çok iyi

Ayrıyeten D.Gribiyle ilgili onay kağıdı ve şu anki sağlık durumunun ayrıntılı bilgisinin dr. tarafınadn yazılması için form göndermişler (DİŞ, GÖZ, KBB, FİZİKSEL) Artık P.tesi sabah sırayla dr. gezicez. Sizin okuldanda böyle form gönderdilermi
bize sadece aşı için onay kagıdı yolllamışlar

X