İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ödül koyuyorum canım. dün öğretmeni çok güzel ilgiliydi derse karşı dedi. birde öğretmeni yanağını severekten sıkmış elinede yıldız atmış bu oğlumu çok mutlu etti.
bizim okul tüm gün. öğlen yemek yedirmek için okula gidiyoruz. bir kaçgündür öksürüyordu ve eteşi yükselmiş. akşama aldım ve dr ye götürdüm... ciğerleri ve solunum yolları iltihaplanmış. serum takıldı. 6 tanede iğne verildi.........
aksilik ya tam adapte oldu derken rahatsızlandı:sinifsinif:
ödevimizde oldukça çok oluyor. 2 yaprak ve birde deftere yazılacak. ama yazabilecekmi şimdilik bilemiyorumCADIARZU benim oğlum yaşıtlarından biraz cılızca çabuk hastalananda bir yapısı vardır. bu sene yazı bir yapsaydık hayırlısıyla:Saruboceq:

ayyy çok geçmiş olsun ya, bayağı şifayı kapmış, tabii oğlan çocukları tenefüste sürekli koşuyo sonra duruyolar vucutları soğuyo, olacağı bu, çok çok geçmiş olsun, umarım kısa sürede toparlar

çok geçmiş olsun doracım yaa.off bu teneffüsler termal atletler var birde alıştır dışarı montsuz çıkmasın

ne sınavı ben anlamadım.okuldan soğutacaklar bizm veli toplatısında sakın o kelimeyi kullanıp sıkıntıya sokmayın çocukları dediler.bizede el elle ele geldi onları çalışıcaz

akannehirakannehir sınav mı ne sınavı yawbilmiyorumkismile galiba sizin okuldaki hocalar kendi aralarında bi yarış içinde, hepside aynı olduğuna göre dimi

ne biliyolar ki neyin sınavını vercekler, nasıl oluyo acaba, merak ettim, 2. sınıfta çocuğu olan ya da hocalrımız yazarsa sevinirimbilmiyorumkismile

canım sınav dediğim yazılı yapıyormuş.mesela öğretmen sesli olarak bir cümle söylüyor çocuklar bunu kendiliğinden yazıyor.talat top at, gibi yada emel ile ali el ele gibi her cuma yapacakmış bunu, her hafta öğrendikleri konulardan yazılı olacaklarmış.ayrıca söylediğin çok doğru iki sınıf oldukları için yarış halindeler. zaten öğretmenlerde açıkça söylüyor sınıfların rekabet halinde olduğunu.ikiside okulda isim yapmış öğretmenler o nedenle daha iyi olma yarışındalar galiba.bizim sınıfta büyük ihtimalle olurlar yazılı bende artık oğluma harfleri göstermeden sesli olarak söyleyip onun bulmasını sağlayacağım.yoksa öğretmen yazılı yaparsa zorlanır.

ne sınavı ben anlamadım.okuldan soğutacaklar bizm veli toplatısında sakın o kelimeyi kullanıp sıkıntıya sokmayın çocukları dediler.bizede el elle ele geldi onları çalışıcaz

sınav dediğim yazılı canım.öğretmen cümle söylüyor çocuklar bakmadan yazıyor.inşaallah soğumazlar,şuan için yapabileceğimiz hiçbirşey yok öğretmen ne derse o oluyor malesef.sonuçta işini kendi daha iyi biliyordur herhalde.

canım ya çokta kızma annesi kıyamammm bizimkilerde ilk 2 ay çok sıkılıyorlardı
ödevler zor yetişirdi
ödev yaparken kalem elinde başını masaya dayaıp uyuduğunu bilirimmm
o an içim öyle gitmiş ki
daha oyun çağından yeni çıktı annesi bağırma kızma 2 ay sonra bak nasıl değişecek herşeyyy
ben birebir yaşadım çünkü şuan sizin yaşadıklarınızı
sadece şu günleriniz zor emin olll tecrübeyle sabit bu söylediklerim

canım geçen sene diğer kızım 1. sınıftaydı yani bende bu yoldan geçtim biliyorumbenneyaptımki
zorlanacağımız şu 2 ay ama dayanamıyorum bir yerde kızıyorum işte.geçen sene diğer kızımada aynısını yaptım sonra pişman oldummafoldumben
az önce ders çalıştırdım tekrar daha iyiydi düne göre.bende sakinliğimi korudum
bundan sonra da koruyabilirim inşallah:Saruboceq:

canım sınav dediğim yazılı yapıyormuş.mesela öğretmen sesli olarak bir cümle söylüyor çocuklar bunu kendiliğinden yazıyor.talat top at, gibi yada emel ile ali el ele gibi her cuma yapacakmış bunu, her hafta öğrendikleri konulardan yazılı olacaklarmış.ayrıca söylediğin çok doğru iki sınıf oldukları için yarış halindeler. zaten öğretmenlerde açıkça söylüyor sınıfların rekabet halinde olduğunu.ikiside okulda isim yapmış öğretmenler o nedenle daha iyi olma yarışındalar galiba.bizim sınıfta büyük ihtimalle olurlar yazılı bende artık oğluma harfleri göstermeden sesli olarak söyleyip onun bulmasını sağlayacağım.yoksa öğretmen yazılı yaparsa zorlanır.

haa anladım canım, ama bence çocuklar ilkin zorlanır bu yöntemle gibi geldi bana
bilmiyorumkismile

canım geçen sene diğer kızım 1. sınıftaydı yani bende bu yoldan geçtim biliyorumbenneyaptımki
zorlanacağımız şu 2 ay ama dayanamıyorum bir yerde kızıyorum işte.geçen sene diğer kızımada aynısını yaptım sonra pişman oldummafoldumben
az önce ders çalıştırdım tekrar daha iyiydi düne göre.bende sakinliğimi korudum
bundan sonra da koruyabilirim inşallah:Saruboceq:

valla canım biz bi taneyle uğraşıyoruz sen 3 parçaya bölünüyosun, normal tahammül sınırlarının zorlanması ama yine de bence sen bu kıza fazla yüklenme o zaten ablasından aşinadır, daha kolay yapar bencekaydirigubbakcemile5

haa anladım canım, ama bence çocuklar ilkin zorlanır bu yöntemle gibi geldi bana
bilmiyorumkismile

valla canım biz bi taneyle uğraşıyoruz sen 3 parçaya bölünüyosun, normal tahammül sınırlarının zorlanması ama yine de bence sen bu kıza fazla yüklenme o zaten ablasından aşinadır, daha kolay yapar bencekaydirigubbakcemile5

haklısın canım zaten kızınca doğru bildiğinide unutuyor yapamıyor ama dediğin gibi 3 taneyle ilgilenincede ister istemez insan daha bir sabırsız oluyorbilmiyorumkismile
inşallah bundan sonra daha soğukkanlı olabilirima.s

kızlar sizden birşey öğrenmek istiyorum.çocuklarınıza yazı yazdırırken yada okuturken hangi yöntemle yapıyorsunuz.yani tektek harfleri okuyup sonra birleştiriyormusunuz yoksa harfleri vurgulayarak direk kelimeyi okuyupmu anlamasını sağlıyorsunuz.öğretmen arkadaşlarda cevap verirse çok sevinirim.

kızlar sizden birşey öğrenmek istiyorum.çocuklarınıza yazı yazdırırken yada okuturken hangi yöntemle yapıyorsunuz.yani tektek harfleri okuyup sonra birleştiriyormusunuz yoksa harfleri vurgulayarak direk kelimeyi okuyupmu anlamasını sağlıyorsunuz.öğretmen arkadaşlarda cevap verirse çok sevinirim.
Mesela ela ismini okuyacak.İlk önce ilk harfi söylemesini istiyorum,daha sonra ikinci harfi,ilk önce ilk iki harfi birleştir diyorum,el yani,daha sonra üçüncü harfi söyle diyorum,ve en son hepsini okutuyorum canım..

Son düzenleme:
Mesela ela ismini okuyacak.İlk önce ilk harfi söylemesini istiyorum,daha sonra ikinci harfi,ilk önce ilk iki harfi birleştir diyorum,el yani,daha sonra üçüncü harfi söyle diyorum,ve en son hepsini okutuyorum canım..

anladım canım okuturken bende öyle yapıyorum ama peki yazdırırken nasıl söylüyorsun.bizde okurken problem yok ama yazarken bir türlü beceremiyoruz harf harf söylesem yazıyor ama kelimeyi tam söyleyince beceremiyor.mesela talat yazacak diyelim.t-a-l-a-t dersem yazıyor ama bu seferde anlamını bilmeden yazmış oluyor.tttaaalllaaattt deyincede harfleri birbirinden ayırtedip yazamıyor.öğretmen ikinci yöntemle öğretin dedi ama çok zorlanıyoruz.

anladım canım okuturken bende öyle yapıyorum ama peki yazdırırken nasıl söylüyorsun.bizde okurken problem yok ama yazarken bir türlü beceremiyoruz harf harf söylesem yazıyor ama kelimeyi tam söyleyince beceremiyor.mesela talat yazacak diyelim.t-a-l-a-t dersem yazıyor ama bu seferde anlamını bilmeden yazmış oluyor.tttaaalllaaattt deyincede harfleri birbirinden ayırtedip yazamıyor.öğretmen ikinci yöntemle öğretin dedi ama çok zorlanıyoruz.

canım ben bi çırpıda söylettiriyorum çünkü, harf harf ya da hece hece gidince saçmaladığını kelimeyi uzun ve abuk subuk bi kelimeye dönüştürdüğünü fark ettim ama bi çırpıda okuyunca çok daha yanlışsız okuyor.
yazma konusuna gelince hiç yazdırmadım, bende bi yazdırayım bakalım, aklıma gelmedi hiç yazdırmak.
bilmiyorumkismile

Bizimkiler el,ele,elle,bunları yazdılar okudular zaten.Bunlarıda kızım ben söylemeden yazıyor,yani bende okuyup yazdırmadım hiç..:sm_confused:

canım ben bi çırpıda söylettiriyorum çünkü, harf harf ya da hece hece gidince saçmaladığını kelimeyi uzun ve abuk subuk bi kelimeye dönüştürdüğünü fark ettim ama bi çırpıda okuyunca çok daha yanlışsız okuyor.
yazma konusuna gelince hiç yazdırmadım, bende bi yazdırayım bakalım, aklıma gelmedi hiç yazdırmak.
bilmiyorumkismile

canım okuturken problem yok zaten .okulda hiç görmediği kelimeyide okuyabiliyor harfleri çözünce.bütün sorun yazmaya gelince başlıyor.dediğim gibi mesela talatı okurken çok güzel okuyabiliyor ama yazdırdığımda bir türlü çözemiyor.tttaa diyorum burdan sadece t harfini anlıyor yanına a harfinin gelmesi gerektiğini çözemiyor a harfini yazmadan l ye geçiyor.yani sessiz harfin sonuna gelmesi gereken sesli harfi bir türlü çözemiyor.bunu nasıl aşacağımızı bulamadım.kızıncada iyice karıştırıp bildiğinide unutuyor.

nerhaba,sizler ne kadar hızlı gidiyorsunuz 'L' daha el yazıyoruz daha ve o kadar zorluyor ki beni hiç ödev yapmak itemiyor okuldada en geç benim kızım yapıyormuş benneyaptımki öğretmenin masasının önünde oturuyor kadın sırf yapsın diye kendi masasına oturtmuş bu seferde öğretmeninin cep tel. oynamaya başlamış dikkatini hiç derslere vermiyor nasıl olucak böyle sonra düzelirmi acaba öğretmen düzelcek diyor ama ben pek umutlu değilim açıkcası :Saruboceq:

Günaydın kızlar.Güzel bir haftasonunun ardından maraton tekrar başladı.Bugün t sesini öğreneceğiz bizde.3 sayfa ödevimiz ve okulda yarım bıraktıkları vardı şükür haftasonu bitirdik.Kızım tesadüfen nette dolaşırken bir siteye denk gelmiş.Çok faydalı bir site sizlerlede paylaşayım.www.miniminibirlerim.com.Çocukların ve velilerin nasıl davranması gerektiği,seslerin el yazısıyla nasıl yazılıp okunacağıyla ilgili videolar.Kısacası her şeyi bulabileceğiniz bi site olarak gördüm.İnş çocuklarımıza faydalı olur.yerimseniben

ayyy çok geçmiş olsun ya, bayağı şifayı kapmış, tabii oğlan çocukları tenefüste sürekli koşuyo sonra duruyolar vucutları soğuyo, olacağı bu, çok çok geçmiş olsun, umarım kısa sürede toparlar

çok geçmiş olsun doracım yaa.off bu teneffüsler termal atletler var birde alıştır dışarı montsuz çıkmasın

çok sağolun kızlar... bugün öksürükle sökmeye başladı bakalım. okula gitme dedimsede gideceğim dedi. öğlen yemek yedirmeğe gideceğim. durumu iyi olmazsa alıp gelirim artık...

efe beyzacığım sabırlı davran canım. benim oğlumda ilgisizdi bir kaç gündür daha iyiye gidiyor. seninkide emin ol düzelecektir.Şeniz

kızlar çocuklarınız kaç kitap götürüp getiriyo, hoca tüm kitaplar gelcek demiş, onlarda maşallah bi 10 kilo ediyo herhalde:bbo:
veli toplantısında bi veli ben kitaplık yaptırırm dursun sınıfta demişti ama o veliden bi daha haber alınamadı
:bbo:

X