Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları İdrar yolu enfeksiyonu

demetnur

M & Y & E
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
382
6
yaaa arkadaslar ıdrar yolu enfeksiyonu gebelige engelmı benım kı kronıklesmıs ıltıhap cevap verırsenız sevınırım

EVET CANIM ENGEL IDRAR YOLU ILTAHABI DAHA SONRA RAHIM AGZI DIYE UZAR GIDER BENCE HEMEN ACIL TARAFINDAN JINEKOLOGA GORUN IHMAL ETME BENDEDE YENI EVLENDIGIM SIRALAR OLDU ENFEKSIYON AMA ANTIBIYOTIK KREMLE ALLATTIK ALLAHA SUKUR BENIM BIR ARKADASIM VAR ODA USUTMUS YERDE YATIYORDU KAYNANAYLA BIRLIKTE OTURUYODU COCUGU OLMAYINCA DKR GITTI ILTAHAP VARMIS COK HEMDE FITIL VERDI DKR GORSEN YESIL YESIL AKIYORMUS YANI DUSUN SONRA HAMILE TABI IKI BEBEGI VAR SIMDI BIRDE NAYLON IC CAMASIRI GIYME VAGINANI SAMPUAN SABUN GIBI SEYLERLE SIKAMA OZEL ORASI ICIN SAMPUANLAR VAR KULLAN 2.3 MILYON FALAN BIRDE EGER ENFEKSIYONUN VARYA SUAN EVDE ETEK GIY VE IC CAMASIRI GIYME MUMKUNSE HAVA ALSIN DEMISTI DOKTORUM ORASI TERLEYIP ISLAK KALINCA ENFEKSIYON ILTAHAP SONRA TUPLERIN TIKANIR MAZALLAH BEN CILESINI CEKTIM SEN CEKME OPTUM SENI BEBEK OLUR ONU TAKMA CANIM :teselli:

Geçmiş olsun canım öncelikle.bende vardı idrar yolları iltihabı bebek istiodum o ay olmadı.dr gittim antibiyotik verdi ve sadece 3 gün kullandım kontrole gittim geçmişti.o ay hemen hamile kaldım.darısı tüm isteyenlerin basına canım.geciktirme tedavini.birde cok sık tekrarlıyor benim kki.hatta şimdi de var erken dogum riski var diyor dr.bol bol su içmek önlüyormus tekrarlamasını.arkadasın da dediği gibi pamuklu camasır giy ve ıslanınca hemen değiştir.çamaşırını kesinlikle ütüle.ve tuvaletten sonra temizlik yaparken önden arkaya dogru temizle.çok acık oldu.kusura bakmayın.yeniden geçmiş olsn inşalllah en kısa zamanda hayırlı haberlerini alırız.

önce geçmiş olsun arkadaşım, ben de uzun zamandır belli aralıklarla tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonumun sadece üşütmeye bağlı olmadığını, yakalandığım mantar rahatsızlığı sonucu öğrendim. Zaman zaman vajinal floranın bozulmasıyla vajinadan idrar yoluna bulaşan mikrop idrar yolunda enfeksiyona neden oluyor, ama ben işin bu kısmını bilmediğim için sadece idrar yolu iltihabının tedavisini oluyordum. Doğal olarak hastalık belli aralıklarla tekrar eder hale gelmişti, neyse ki çok geç olmadan öğrendim.
O yüzden sana tavsiyem doktora gittiğinde ısrarla idrar yolu enfeksiyonunun nedenini öğrenmeye çalış, eğer benimki gibi bir durumun varsa kadın doğum uzmanına gider ikisinden de kurtulursun..
tekrar çok geçmiş olsun..

yaaa arkadaslar ıdrar yolu enfeksiyonu gebelige engelmı benım kı kronıklesmıs ıltıhap cevap verırsenız sevınırım

canım bende hemen hemen 10 yıldır idrar yolu enfeksiyonu tedavisi görüyorum ilerlemiş durumda ama artık bıraktım bünyem kaldırmıyor ilaçları benim bebeğim tedaviyle oldu ama doktorlarım hiç bir zaman buna bağlamadı idrar yolu enfeksiyonunun gebelik esnasında düşüğe neden olduğunu söylemişti doktorlar ki ben bunu hamileliğimim ilk dört ayında yaşadım çok fazla mide bulantısı yaşattı artı enfeksiyonun 40 lara kadar çıktı vede düşmedi yani ben tedavi görürüken doktorlarım idrar yolu enfeksiyonu hamileliğini engellemez ama tedavi olmazsan böbreklere kadar gider dedi
anlıycan canım basit bir hastalık değil bu çok çektim senelerce çekiyorumda canım

canım birde doktorum bana hiçbir zaman iç çamaşırını eşininkinle birlikte yıkama dedi gerekirse bütün çamaşırlarını ayrı yıka demişti ve öyle yapıyorum ama bir senedir hiç gitmiyorum doktora gitmekte istemiyorum bıktım çünkü ilaç kullanmaktan

kızlar bende 10 senedır cekıyorum bu hastalıgı nerdeyse benım bunyem artık ılaclara cevap vernmıyo bagısıklılık yaptı bende benım kı bobrekteydı zaten sonradan ıdrar yollarına ındı bende bıktım o yuzden ugrasmıyorum bıle sadece engel olup olmadıgını ogrenmek ıstıyodum aydınlettınız benı saolun

kızlar sanırım bütün kadınlar belli bir dönemde çekiyor bunu bende evliliğimin il aylarında sistik oldum bi antibiyotik bide suya karıştırılan yapıştırıcı gibi kokan bişey içtim geçti sandım gecen yaz denizde tam sahilin ortasında çıldırdım rezil şekilde evime geldim temmuz ayı o sıcakta tir tir titreyerek yolda gözümden yaş gelerek eve geldim eşim şok hani geçmişti dedi babam bana bakıyor ne oldu dedi wc den çıkamıyorumki anlatayım ayrıca sadece damla geliyor bari deyse wc girmene bekliyorumki kan gelsin o gelince rahatlıyorum ablam geldi dedim acilen eczaneye ilaç almaya gitmeliyiz bindik babamla arabaya eczane çok yakın değil allahım diyorum nası gidip gelcem etmediğim dua kalmadı ilaçlarımı aldım içtim rahatladım 10dakkada geçiyor ama çeken bilir acısını sonra o hafta dra gittim tekrar test dediki artık bu senle ömür boyu gitcek kronikleşmiş çok şükür bu kış bi oldum o zamandan beri daha bişey yok ama heryere ilaçlarımla gidiyorum 1 saatlik birine oturmaya bile gitsem muhakkak yanımda ilaçlarım oluyor o bana ben ona kronikleştim ama gebelik için etki edermi bilmem jinekoloğum bu duruma hiç takılmadı eşin varikosel sende hsg çektir gel dedi zaten sorun o olsaydı bunca antibiyotikten sonra mutlaka hamile kalmalıydım annemde sistik olmuş antibiyotik kullanmış ablama gebe kalmış eşimin yiğeni sistik olmuş antibiyotik kullanmış gebe kalmış eeee ben nie kalamadımmafoldumben

benm problemim nişanlımla uzun süre görüşmeyip bi 3 gün gibi sabah akşam beraber olduğumuzda sanırım sistit problemi oluyor bende. ertesi günler sürekli yanma we sürekli idrarım gelmiş gibi sıkışıyoorum fakat wc ye gittiğimde yanmadan başka birsey olmuyor.. tuvaletimi yaparken yanma oluyor we vajina dudaklarım çok aşağı sarkıyor..we kahverengi bir sıvı geliyor..hissetmesemde altıma kaçırıyorum..normal zamanda bunların hiçbiri olmuyor. . neden sık ilişki sonrası bunlar tekrar ediyoooor.daha 20 yasındayım yaaaa

ya bnde de var ve ara ara kanama oluyor hasta olmamam halinde demek bundanmış
birde iltahaptan çok ateşleniyorum ben ama böyle içten gelen birşey hatta şuanda da var
dün geceden beri
ilaç kullandım biteli 1 hafta oldu tekrar başladı ya benim gibi ateşlenen var mı aşırı bu ateş ya
dün annemlerdeydik iftardan sonra oturamadım birşeyde yiyemedim balkona attm kendimi kesmedi ayaklarımı suya
sokup çıkardım geçmiyo ya :KK43::18:

merhaba özel mesaj atan bir arkadaşım soru sormuş yeni olduğumdan özel msj yazamıyorum. sorunuzun cevabı ; doktora gittim mantar var dedi çok kötü bi duygu sürekli tuvalet ihtiyacım vardı.forumdan okudum küçük bir pet şişeye biraz su suyun rengini değiştirecek kadar sirke koydum ve her taharetten sonra temzilendikten sonra sirkeli suyla tekrar temizlendim ama sirkeli suyu yıkamıyorum sadece kuruluyorum.ben de koku sorunu da vardı banyodan sonra bile kötü bi koku oluyordu o da geçti çok şükür.aynı gün içinde etkisini gördüm.

Merhabaaa ben 18 yaşındayım bakireyim öncedrn belirteyimm idrar yollarımda iltihap çıktı ve vajinal mantar çıktı doktor fitil verecekti ama bakire olduğum için hap verdi 2 güb kullandım birde antibiyotik ZİMAKS verdi ya internetten baktım nedir diye hep bebeklere verilmiş yetişkin kimseden yprum göremedim kullanan ya da bilgisi olan var mı 10 tablet verdi güçlü müdür geçirir mi??? çok rahatsızlık çekiyorum:KK43:(

X