Saç Şekillendiriciler Mizample yaptran varm?

isolde

sadece kızım....
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
11.815
10
kızlar çok merak ediorum bu mizample denen şeyi..yaptıran varmı?
yahut nasıl biş internette araştırdım ama doğru düzgün bişi bulamadım...
sizde varmı örnekleri??

mizampli demir bigudulerle saçta biyoform tarzında geçici dalga oluşturan bir işlemdir aslında en sağlıklı olan fön şekildikten sonra saça yapılan maşa işlemidir çünkü mizampli saçta kabarık bir tarz oluşturu ve doğlda durmuyor eski 1980 lilerde kalan model

Saç yıkanır, kurutmadan köpük sürülür, köpük iyice yedirildikten sonra saç yine kurutulmadan demir bigudilere sarılır, tüm saça bu işlem uygulandıktan sonra ısı veren mizampli makinesi ile saça ısı verilir yaklaşık 1-1.15 dakika sonra saçlar açılır ve dalga dalga olduğu görülür ancak tarandıktan sonra daha insani bir görüntü alır.Özellikle wag yapmak veya dalgalı topuz için eskiler bu yöntemi kullanırmış, günümüzde çok kullanılan bir makine olmasada hala bazı seçkin kuaförlerde bu makinenin yenileri mevcut...Ayrıca saçınıza herhangi bir bakım uyguladıktan sonra jelatin ile sarmalayıp yine bu makine ile ısı vermek, bakımın saça daha iyi bir biçimde işlemesini sağlar...

gelinleri yada toğuz saçlarını bigudiye sarıp makinaya sokuyorlar ya o makine mizamle makinasıdır dolayısiyle saça mizamle yaptırdım deniyor bu kadar basit bir işlem yani

öyle saçı sarmadan önce köpük falan sürülmüyor ayrıca mizemlesi olmuş bir saçta taranmaz tarandığı takdirde papaz gibi olursun. ancak mizamle söküldükten sonra wax veya briyantin ile şekillendirilir el ile. bilmeden böyle kafadan uydurup cevap yazmayalım lütfen... Kuaförr Hayal

X