Evlilik ncesi kayinvalide sendromu

mceycey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
17
0
Sevgilim ile evlenmeyi dusunuyoruz. ikimizde cok seviyoruz birbirimizi ama ailelerimiz pek anlasamiyor..Ailem istemiyor nedenlerini de cok iyi anliyabiliyorum. Annem hep bak kizim sadece kocanla diil ailesi ile de evlenmis olucaksin der. Ben cok takmazdim ama ciddilestikce korkmaya basladim. Annemle Annesi bir araya geldiklerinde bir tek ortak noktalari yok.. Cok farklilar her yonden. Kadinin birkac hatasini ogrendim kendisi ile ilgili buda bizim aileye geldi bu konular.. Annem uzulmemi istemiyor.. bende seviyorum sevgilimi ama ilerde sorunlar yaratabilir diye korkuyorum. Sevgilimde benim icin daha onemlisin orta yollunu buluruz diyor ama ben genede inanmakta zorlaniyorum. Benim duygularima gelince bende sevmiyorum annesini, ben ondan cok daha genc olmama ragmen daha cok agir basliyim. Nerde ne demem gerektigini bilirim, kendisi ise oyle degil hata yapsa bedelini oglu da odemek zorunda mi diyorum sonra.. abisinin karisi gorusmuyor mesela bende onlar gibi olmak istemiyorum. Napicam bilemiyorum :KK43::uhm:

mrb aynı sorun bende de var sevgilimin annesi bazı konularda biraz densiz nasıl konuşacagını tam bilmiyo ona sorsan kötu niyetli değil falan filan neyse.bence sen eline koz verme senin hakkında konuşabileceği bi olumsuzluk olmasın kötu davranma tersleme ama mesafeyi koru derim.ilişkiniz için elinden geleni yap bir problem çıkarsa en azından elimden geleni yaptım dersin diğer türlü yazık sevgilinde arada kalsın e oda annesi sonuçta sende sevgilisisin:KK66:dengeyi bulmak için bi yöntem bulursan bana da söyleee benim elimden gelen bunlar cnm umarım sorun çıkmaz

açıkçası ailesi çooook önemli.eğer evlendiğinizde anlaşamazsanız ve en kötüsü sevgilin tarafsız değilde ailesini tutarsa çooook üzülürsün emin ol-ki bu adamlar pek tarafsız olamıyorlar.ama şunuda unutma sen ne kadar iyi olursan karşındaki kim olursa olsun iyi olacaktır.valla biz evlenmeden önce ailelerimiz yüzünden baya bişey yaşadık ama birbirimizi çok sevdiğimiz için evlendik.evlendikten sonra aileler arasında hiç problem çıkmadı ama eşim biraz garip davranıyor ailesiyle ilgili.onları sevmediğimi istemediğimi düşünüyor ve ben bunu düşündürecek bişey yapmıyorum.işte sebebi eskiyemi bağlıdır bilemiyorum.seninde çok iyi düşünmen lazım aslında.çünkü aileler çok önemli sevgilinde bitmiyor iş.

Canım bazı şeyleri de senin ayarlaman gerekiyor..
mesela şimdiden çok yüzverme derim ben,bir arkadasımız da demiş mesafeli ol bencede...
ailenle varsın ortak noktaları olmasın..senin annen hanımefendiligi ile durumu idare eder merak etme...bak bizimkilerde çok fazla görüşmezler ama bu bizi etkilemiyor..annem olsun diyor gelmezseler gelmesinler kendileri bilir siz mutlu olun da....bak buradaki SıZ MUTLU OLUN DA cümlesi çok önemli...onun aileside bunu söyleyebiliyorsa ne mutlu.bizde eşimle birbirimizi çok seviyoruz...illa aileler hep herzaman görüşecek birlikte olacak diye birşey yokki...
eger sevginize inanıyorsanız ve ileride eşin olacak insanın seni bazı şeylerden koruyacagına eminsen sorun yok bence...herkes evlendigi kişinin ailesiyle can ciger degil malesef...
Allah hayırlısını versin inşallah.sıkma canını...daha şimdiden böyle çok kurma kafanda..:teselli:

Son düzenleme:
bende aynı sorunları yaşadım:umursamaz:
hatta bizim söz kesitğimiz gün dışarı çıktık eğlenmek için onlar evde kalmıştı aynen aileme saçma salak laflar etmiş ben istemedimde zorla geldimde başkasını düşünüodumda gibi :eek:lmaz:
bende çok kötü günler yaşadım :gitme:eek:ndan sonra sevgilimlede evde tartışmış bu konular yüzünden ve sevgilim evi terk etti 2 ay sonra düğünümüz var eşyalarımızda hazır onlara muhtac kalacağımızı düşündüler ama aslaaaa:eek:lmaz:

bence sende bunu pek sorun etme sevgiline sölersin zoruma gidio yaptıkları die evlenincede çok samimi olmazsın arana mesafe koyarsın

seni o kadar çok iyi anlıyorum ki ama yol yakınken vazgeçin derim. ileride her ikinizde büyük acılar çekeceksiniz. ben bunların hepsini yaşadım hatta 3,5 sene ayrı kaldık eşimle ondan sonra eşim vazgeçmeyince benden evlendik. eşimle çok mutluyuz ama her günümüzü mahvetti sürekli kavga çıkarttı nikahta düğünde hep ağlayarak geçirdik. birkaç defa kavga ettik tekrar özür diledi abrıştık tekrar kavga. en sonunda eşimde pes etti ve oda ailesine gitmiyor. ben bu duruma çok üzülüyorum kavga mizaçlı birisi değilim ama resmen eşime eziyet ediyorlar eşimi kollestrol hastası yaptılar benide şeker ve reflü. uzak durur evinize karıştırmazsanız mutlu olursunuz ama muhakkak her iki günden bir günü size zehir edecektir. mevlam mutluluk versin

çok doğru
evlenince aileyle evleniyorsun.
aile çok önemli
iyi düşünmek, bunları hesaba katmak lazım.

sevgilin ailesine çok düşkünmü eğer öyleyse çok üzülürsün çünkü sürekli haksızda olsa ailesini tutacak.yok değilse pek problem olmaz erkeğin olgun olması ve ailesiyle göbek bağını koparması şart.sen tabi ailesiyle pek içli dışlı olmazsan bi sorun olmaza.s

Annen dogru demis....sadece sevgilinle degil ailesinlede evleniyorsun güzelim.:nazar:

Simdi sevgilin sana "Benim icin en önemlisi sensin, biz ikimiz mutlu olduktan sonra gerisi viz gelir, Ailemi hic takmiyorum" gibi bana göre palvara cümlelerde söylese evlendikten sonra bir bakarsinki, hepsi faso fiso....:kahve:

Eger cidden simdiden anlasamiyorsan, evlenme isini cok iyi düsünmeni tavsiye ederim.

Cicim aylari cok cabuk bitiyor güzelim, sana ailemi umursamiyorum diyen deli divane asik adamdan bir eser kalmiyor!! Aksine pek bir meraklaniyorlar ailelerine...:nazar:

O yüzden bazi yerde Anne baba sözü dinleyeceksin....cünkü onlar senin gececegin yollardan coktan gecti....

Hakkinda hayirlisi olsun

Sevgilini uzun süre ailesinin yanında izlemeni tavsiye ederim .sevgiline annesinin yanında ters git ya da annesine saygısızlık etmeden tabi tepkilerini ölç. bu işler hiç belli olmuyo insanlar kendilerini saklıyolar.kolay gelsin

annenin dediği çok doğru ailesiylede evlenmiş oluyorsun bence ailenin sözlerini dikkate al.benimki evlenmeden önce farkettirmedi nasıl birisi olduğunu şimdi çok çekiyorum dengesiz hareketlerinden baştan iyi düşün.

aynı sorun bende de var ama aile iyi olupta adam da iş olmayan insanlar da var bence orası daha önemli ailesi bana iyi olmuş eşimde iş yok sevgi yok ise neyleyim ben böyle evliliği.
ama büyükler doğru konuşuyor da birde şu kalplarimize anlatsak ah ahh.(benim büyük problemim yok ama ilerde ne olur bende bilemiyorum)
allah sonumuzu hayır etsin
kıymet bilenlere düşürsün.

Valla kizlar cok sagolun tek ben dertli degilmisim bu konuda.. Annesi bana bir saygisizlik yapmadi aksine cok seviyor ama isin kotusu ben sevmiyorum :kedi: Ailem sagolsunlar bana birakiyorlar karari ama genede ben kafama cok takiyorum. isterimki evlilikten sonra hep beraber yemek yiyelim sohbet edelim ama garip garip konusucak ailemin karsisinda diye korkuyorum. Mesafe koymaya calisiyorum ama su anda sevgilim askerde oldugundan kadin beni surekli ariyor ve surekli yaninda olmami istiyor..Ben ciddilesmeden icli disli olmak istemiyorum kendisi ile..Ailene soylemezsin bosver arkadaslarina gittigini soylersin diye aptalca akillar veriyor bana, belki kotu niyeti yok ama ben ailemden bisey gizliyemem ve gizlesemde bir yerden ogrenirler benim icin iyi olmaz... off size oturup gecmisini anlatsamm bitmez. mirmirmirmir Kocasi ile bosandigi icin cok basi bos kalmis kadin. Ogularini da dinlemiyor.. Bazi hatalarim var sevgilimin ustune cok gidiyorum, oda hak veriyor ama ortada kalmiyor degil. Evlilikten sonra ailesi ile iliskisini kesmez, kesmesini de istemem ama bu kadin bir garip yaa :sm_confused: Hakimizda hayirlisi artik... Benim gibi ayni olan arkadaslara da Allah akil fikir versin valla :içelim:

X