Beslenme Planı -Çınar

ssaslan

oğluşuna aşık (Sibel)
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
3.791
1
Arkadaşlar daha önce bahsetmiştim beslenme planı hazırlatıp gönderecekler diye
biraz hayalkırıklığı da olsa yine de paylaşacağımı söylediğim için ekliyorum

neden hayal kırıklığı oldu canım anlamadım

valla canım daha önce bahsetmiştim eşimin halası tanıdığı çocuk drlarından soracak diye
beklerken telefonda bana hepsini seferber ettim çalışıp hazırlık yapıyorlar dedi
ben de bayağı detaylı birşeyler gönderecek diye düşünmüştüm
şu elle yazılan sayfa dışındaki kısım zaten zekai tahir burak hastanesinin standart matbuu beslenme kitapçığı
tek yaptıkları o son kısım işte
bu mu seferberlik yani
alem kendini pazarlamasını biliyor
çok iş yapılmış gibi gösteriyor benim için hayal kırıklığı olan nokta da bu canım :))
diğer kısımları zaten nette de bulabiliyorduk

sibelcim canım haklı olabilirisn hayatım bu konuda ama sanırsam tek geçiş yöntemi bu.hemen hemen bütün drlar aynı reçeteyi veriyor.benim dr bana reçete felan vermedi.sadece 30 ml taze cam rendeden geçirilmiş meyvenin suyunu verdi.onun haricinde hiçbişey yok.daha sonra pürelerine geçicekmişiz.dr eşim görüştü ben gidemedim.gidemediğim içnde tam bilgi alamadım açıkçası.o yüzden bende dediklerini yapıyorum şimdilik.sadece saat 2 gibi felan meyve suyunu veriyorum.bide normal su veriyorum gün içerisinde o kadar.nasıl bi ek gıdaya geçiş bu anlamadım gitti....

sibelcim canım haklı olabilirisn hayatım bu konuda ama sanırsam tek geçiş yöntemi bu.hemen hemen bütün drlar aynı reçeteyi veriyor.benim dr bana reçete felan vermedi.sadece 30 ml taze cam rendeden geçirilmiş meyvenin suyunu verdi.onun haricinde hiçbişey yok.daha sonra pürelerine geçicekmişiz.dr eşim görüştü ben gidemedim.gidemediğim içnde tam bilgi alamadım açıkçası.o yüzden bende dediklerini yapıyorum şimdilik.sadece saat 2 gibi felan meyve suyunu veriyorum.bide normal su veriyorum gün içerisinde o kadar.nasıl bi ek gıdaya geçiş bu anlamadım gitti....

canım başlangıç olarak öyle az az alışması için zamanla yavaş yavaş çoğalacak miktarlar ve bir öğünleri meyve olucak yoğurt olucak mesela

valla bizim kahve fincanıyla başlattı sözde dr ilk başta -ki bu yaklaşık 80 cc civarında geliyordu

ilk zamanlar bazen o kadar içti ama şimdi ne mümkün 2 mama kaşığı sonra çığlıklar başlıyor
fakat dünden beri anladık ki bizim çınarın da derdi kaşıkla :pP
şimdi çay bardağına koyuyoruz akışkan kıvamlı yiyecekleri bardaktan olunca daha iyi içiyor

bir de çınarın çiğneme problemi yok ekmek içi falan yiyor rahatlıkla bu yüzden kasmıyorum yoğurdu geçen kaşıkla yediremeyince sulandırıp biberona koymuştum o zaman içmişti

sibelcim canım peki meyve suyunu fazla verince bi sıkıntı olmadı dimi.çoğu kişi 1 çay kaşığıyla ver diyor ama dr 30 ml ver dedi.açıkçası kuluptekiler ısrarla 1 çay kaşığından yana...sen ne kadar süre verdin meyve suyubnu...

valla canım ben ne kadar isterse o kadar verdim
meyve suyu olarak 10-15 gün arasıydı
sonra denedim püreyi
sorunsuz yiyince püreyle devam ettim

ilk önce hazır püre denedim ama
onlar daha pütürsüz ve yoğun kıvamlı
evde yaptığımda mutlaka partiküller kalıyor içinde

maşallah sibelcim çınar demire
zeynep henüz oturamıyor bile ekmek falan da yiyemiyor
sanırım aralarındaki 20 gün bile farkediyor
biraz da genetik galiba
benim kız da benim ve babası gibi biraz uyuşuk
maşallah kuzucuğuna Allah nazarlardan korusun

aayy sibell canım maşşallahhhh yaa çınarımaa.llah nazarlardan saklasın korusun.benimki daha oturmaıyor bileee :KK43:

Allah nazarlardan korusun maşallah nede güzel yiyiyo.. çınarı izlerken bizim cadı yerde ayaklarını tutuyordu bi anda yüzükoyun döndü hangisine bakacağımı şaşırdım ilk defa tam olarak döndü :)
çok sevindim inş. çınar gibi iştahlı olur benimkide...

ay kızlar ya benim görüp gördüğüm iştah bu oldu :))
sonra hiç böyle bişey yiyemedi
hatta tarhanayı bile 2. denemede böyle yemedi

1 hafta bile çok farkediyor bebişlerin arasında kızlar

teşekkür ederiz bu arada
öptük oğluşla sizin bebişleri de :KK66:

afıyet olsun benım kuzuma...allahım anne olduktan sonra butun cocukları bagrıma sokarcasına sevesım gelıyor eskıden sadece temız ,pak cocuklarla ılgılenırdım sımdı cıldırıyorum ozellıkle erdemle emsal olanlara

evet şafakçım yaa
hepsi nasıl da sevimli gelmeye başladı birden
önce bu bebiş sevimli bu bebiş sevimsiz falan derdim
hani bir program vardı biraz onun reklamı gibi olacak ama
anne olunca anladım :)

maşşallah:nazar::nazar::nazar: afiyetler olsun lop lop et olsun oluşuma...bayıldım yaw..benim iştahım açıldı seyrederken........

ben senin bu oğlunu yiyicem bi gün sibel haberin ola:))) allah bağışlasın maaşallah çınarıma.benim oğlanda daha desteksiz oturamıyor.sağa sola öne arkaya ykılıveriyor.

sağollun hepiniz teyzoşları
hepsi kendi zamanını biliyor zamanı gelmeden biz bi tarafımızı da yırtsak bişeyleri yaptıramıyoruz
o yüzden hepimiz şu an yaptıklarının keyfini çıkartmaya bakalım

Son düzenleme:
X