Çocuk Hastalıkları 2 aylık bebeğim kaka yapmıyor:(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
1 hafta 10 gün çok uzun bi süre içeride kalıp katılaşmaz mıııııııııııııııııııııııı?

Arkadaşım sakın telaş yapıp bebişinin poposuna bişeyler sokma.zeytinyağına da gerek yok .anne sütünden başka bişey almayan bebeklerin bir haftaya kadar kaka yapmaması çok normal.hatta doktor bize 10 güne kadar bekleyebilirsiniz demişti.anne sütü tamamen emildiği ve atığı olmadığı için çoğu bebişine yarıyodur ve bak göreceksin kilo alımı çok iyi olcak.hele ki bebeğin rahatsız değilse,sen de içini ferah tut canım...

valla mı yaaa içim rahatladı şimdi inanki çünkü kızımın karnı şiş değil ve keyifli maşallah ağlamıyo öyle ıkınıpta sanırım normal bi durum şuan yaşadığımyasakkelime

napalım beklicez bizde kakayı çıkınca vitrine filan koyayım bareee:dance:

1 hafta 10 gün çok uzun bi süre içeride kalıp katılaşmaz mıııııııııııııııııııııııı?

öle mi yaaa içim rahatlamıştı şimdi bak seeennnn katılaşır mı kiii ufffffffffffffffffffsenağlama

bugün 5. gün hala tık yok bugün kızımın aşısı var birazdan sağlık ocağına gidicem bakalım ebeyede sorucam hem neyin nesi bu yaaaa valla şaşkınım ilk bebeğim olduğundan ilk kez böle bişeyle karşı karşıyayım da şaşkınım ondankafamçokkarıştı

Hayatım bence 10 gün çok uzun bi süre, sonra başka sıkıntılar yaşayabilir bebeğin ( popo ağzı yara olabilir o zaman hiç kaka yapmak istemez). Benim bebeğimde de aynı problem vardı. Dr 72 saate kadar bekle, yapamazsa gliserin fitil at dedi.Yarısını kesip atıyorsun, sonra hem sen hem de bebeğin rahatlıyor.

canım benim bebeğim de 5 gün yapmadığı oluyordu. aylık kontrolünde kilo almadığını öğrenince anladım ki aç olduğu için yapmıyor. mama takviyesini artırınca düzene girmişti

2 aylık bebeğim 2 haftadır 2-3 günde 1 defa kaka yapmaya başladı ama doktorumuz hala normal diyor CADIARZU

Bende zeytinyağı ile yaptırıyorum kendini çok kasıyor sıkıyor ağlıyor bir türlü sebebini bulamadim

X