bebeğimin gaz sorunu var hangi bitki çaylarını nasıl kullanmalıyım

xzeynpx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
22
0
arkadaşlar merhabalar

yeni doğum yaptım bebeğim 20 günlük oldu fakat gaz sorunu yaşıyoruz ben bununla ilgili ilaç kullanmak istemiyorum bitki çayları ile gaz sorununu giderebilirmiyim
sizlere sorum şu gaz sorunu ile ilgili hangi bitki çaylarını kullanmalıyım ve hangi sıklıkta nasıl kullanmalıyım
bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim..

Ben rezene ve anason karıŞımı kullanmıŞtım.gÜnde 30 cc kadar ıÇırmıŞtım.
BebeĞın bÜyÜdÜkÇe arttırabılırsın.
Yınede doktora danıŞmanı tavsıye ederım..

Öncelikle bebeğini güle güle büyüt canım, biz de gaz sorununu çok yaşadık, doktorumuz ilk etapta bize de ilaç vermeden bitki çaylarıyla durumu düzeltmeye çalıştı. Rezene bize çok iyi gelmişti, oğlum da tadını sevmişti, emziriyorsan senin de içmen iyi olur, süte geçip gaz sancısını azaltıyor. Yine de aşkitomun dediği gibi bir doktora danışmakta fayda var...

Bebeğini güle güle büyüt. Ben rezene verdim bebeğime üzerinde nasıl hazırlanacağı yazıyor. Sende iç emziriyorsan sütünüde artırır. Birde zinko adında bir damla var tamamen bitkisel kimyasal hiçbir karışım yok oda iyi geldi bize. Hatta komşuma verdim yeni bebeği oldu geçen gün teşekkür etti bebeğine çok iyi gelmiş. Birde zeytin yağını az ısıtıp bebeğinin karnına ve makatına masaj yaparsan buda onu rahatlatır. Masaj yaptıktan sonra karnını ılık bir bezle sar . Karnı yumuşayınca rahatlayacaktır .Biz 2 buçuk ay böyle geçirdik günlerimizi çok gazlı bir bebekti oğlum. şimdi 5 ayımız doldu Maşallah kendisi çıkarıyor:))

benim bebeğimde çok gazlı bi bebekti çok sıkıntı yaşadım rezeneyi öneriyorum zinko benim kızıma fayda etmedi elinden geldiği kadarıyla dizine yatır ve sırtını sıvazla göğsüne yatır sırtını sıvazla en doğal yöntemler bu canım özellikle emzirir emzirmez hemn gfazını çıkart değilse çok huzursuz olur yavrum bebeğinle sana bol şifalı günler diliyorum cnm

canım benimde 4aylık kızım var sancı için doktor bize zinco diye bitkisel bi damla vermişti sancılandığın da damlat diye eğerki sancısı çok aşırı olursa durduramazsan diye fitil vermişti allaha şükür fitile gerek kalmadıda.başka bi doktora götürdüm yine kızımı oda hiçbirşey verme dedi damla falan her çocukta olur dedi ayaklarını çok sıcak tut dedi kendimin ve bebeğimin elma yağı verdi bize sancılandığında karnına ve ayaklarının altına damlatıp yavaşça masaj yapıyorum ayağı ve karnı ısıtıyormuş sancıyı alıyormuş ondan sonrada elma yağını kullandım iyide geldi yani..şimdi gazı falan kalmadı zaten büyüdükçe geçiyor ama rezene çayını sen içebilirsin oda iii oluyor

ben rezene cayi kullandim cok da faydasini gördüm daha 1 ay oldu birakali..kesinlikle tavsiye ederim.cok rahatlatiyor.

X