Mutfakta karasinek sorunu acil

manikkk

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
2.163
2.293
Merhabalar.
10 güne yakındır mutfakta karasinek sorunumuz var. Öyle bir iki tane sinekten bahsetmiyorum. Belki 20 30 tane. Hepsi 10 gündür tavanda yaşıyorlar. Evin hiçbir yerine dağılmıyorlar.
Herhangi bir çöp, pislik yok. Çöpleri günlük atıyoruz. Acaba bir şey mi çürüdü diye her yeri kontrol ettim. Yok gitmiyorlar. Onları buraya bağlayan şeyi bulamadım.
Nasıl kurtulabilirim bunlardan?

Edit: sinek ilacı kullanmak istemiyorum 1+1 evim ve mutfak salon birleşik. Küçük bir köpeğim var. İlaçlama yaparsam oturacak odam yok.

Eklentiler

• IMG-20231128-WA0071.jpg
    IMG-20231128-WA0071.jpg
    25,2 KB · Görüntüleme: 94
Merhabalar.
10 güne yakındır mutfakta karasinek sorunumuz var. Öyle bir iki tane sinekten bahsetmiyorum. Belki 20 30 tane. Hepsi 10 gündür tavanda yaşıyorlar. Evin hiçbir yerine dağılmıyorlar.
Herhangi bir çöp, pislik yok. Çöpleri günlük atıyoruz. Acaba bir şey mi çürüdü diye her yeri kontrol ettim. Yok gitmiyorlar. Onları buraya bağlayan şeyi bulamadım.

Edit: sinek ilacı kullanmak istemiyorum 1+1 evim ve mutfak salon birleşik. Küçük bir köpeğim var. İlaçlama yaparsam oturacak odam yok.
Mutfak dolaplariniz su alip curumus olabilir, ilaçsız çözemezsiniz.

Kara sinek değil ki meyve sineği üzüm elma mandalina limon gibi yiyeceklere çok geliyorlar

Dediğiniz sinekler bildiğiniz büyük kara sinek mi yoksa minik sinek mi ?

İlaç kullanmak istemiyorsanız ya sabır deyip elektrik süpürgesi ile çekmeye çalışın dicem eğer minik olanlardansa

Bir de mutfak camı nereye bakıyor ara boşluğa falan mı ?

20 30 sinek mi 😳onlar ordayken nasıl rahat ediyorsunuz? Komşudan gelen bir koku olabilir. Yalnız onlar orda yavru yapmasin 20 iken 200 olurlar😀 ilaclayin bi kaç gün otele gidin bence

Merhabalar.

Edit: sinek ilacı kullanmak istemiyorum 1+1 evim ve mutfak salon birleşik. Küçük bir köpeğim var. İlaçlama yaparsam oturacak odam yok. Merhaba , mutfakta ıslak,nemli bezde birakmayin

Kara sinek değil ki meyve sineği üzüm elma mandalina limon gibi yiyeceklere çok geliyorlar
Dediğiniz sinekler bildiğiniz büyük kara sinek mi yoksa minik sinek mi ?

İlaç kullanmak istemiyorsanız ya sabır deyip elektrik süpürgesi ile çekmeye çalışın dicem eğer minik olanlardansa

Bir de mutfak camı nereye bakıyor ara boşluğa falan mı ?

Karasineğin aynısı. Sadece biraz daha küçükler boyut olarak. Sanki yumurtada yeni çıkmışlar gibi.

Mutfak camım dışarı caddeye bakıyor.

Biberiye yağını suya bolca damlatıp fısfısa doldurdum. Üstlerine sıkınca bayılıyorlar ama tavana sıkıp hepsini kovalamam mümkün değil 🥺 süpürge deneyim bide ama umarım yakalayabilirim

Karasineğin aynısı. Sadece biraz daha küçükler boyut olarak. Sanki yumurtada yeni çıkmışlar gibi.

Mutfak camım dışarı caddeye bakıyor.

Biberiye yağını suya bolca damlatıp fısfısa doldurdum. Üstlerine sıkınca bayılıyorlar ama tavana sıkıp hepsini kovalamam mümkün değil 🥺 süpürge deneyim bide ama umarım yakalayabilirim
Elektrik süpürgesi ile süpürün günah olmazsa

X