30 yaş üstü kasım anneleri

diantus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
570
5
30 yaşın üstünde olan kasım anneleri genel sağlık durumuz aldığımız kilolar vs paylaşalım mı?

Merhabalar, ben 30 yas üstüyüm hatta 34 üm ama burada 30 üstü çok kişi olduğunu sanmıyorum...

33 yaşındayım şeker yüklemem biraz yükesek çıktı yarın 100 yapılacak bakalım sonuç yarın

bende 35 yasindayim. 6 ayda 9 kilo aldim. sekerim yuksek cikti. dolayisiyla diyetteyim buda kilo almami durdurdu. simdi hala 9 kilo almis gorunuyorum.

ben 35 yaşındayken doğum yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım tam 20 kilo aldım ama şimdi hepsi gitti yanlızca taramalarınızın hepsini yaptırın iyi bir doktor takibinde olun hepinize sağlıklı doğumlar

Nasıl bir diyet yapıyorsun???? Benimde kilo sorunum varda düşünüyorum...

canim, bildiginklasik diyetler var ya, ondan yapiyorum. daha dogrusu saglikli beslenmeye calisiyorum. hamur isi, tatli yasak. sonucta sekerimi kontrol altinda tutmam gerekiyor. aralarda abartmadan meyve yiyorum. gece de mutlaka sutumu iciyorum.

33 yaşındayım. biri düşük olmak üzre üçüncü hamileliğim. ikinci kızım olacak inşallah...53 ile hamileliğe başladım. 27. haftam bitmek üzre 64 kilo oldum. fazla yemek yemiyorum ama kilo alıyorum anlamadım :))... şeker testim normal çıktı. daha doğrusu 50 lik yüklemede 136 çıkınca 100 lük yükleme yapıldı normal çıktı.bel ağrısı çekiyorum ve sol bacağıma vuruyor ağrı. dr dinlen geçer diyor geçmiyor ...:)). ve hiç selülitim yoktu hamilelik öncesi şimdi var maalesef. ayrıca bacaklarımda kan damarlarım çok belirgin özellikle kılcal kan damarları siz de ne durumda acaba.... işin özü 30 undan önce hamile kalmak gerekmiş :))

33 yaşındayım. biri düşük olmak üzre üçüncü hamileliğim. ikinci kızım olacak inşallah...53 ile hamileliğe başladım. 27. haftam bitmek üzre 64 kilo oldum. fazla yemek yemiyorum ama kilo alıyorum anlamadım :))... şeker testim normal çıktı. daha doğrusu 50 lik yüklemede 136 çıkınca 100 lük yükleme yapıldı normal çıktı.bel ağrısı çekiyorum ve sol bacağıma vuruyor ağrı. dr dinlen geçer diyor geçmiyor ...:)). ve hiç selülitim yoktu hamilelik öncesi şimdi var maalesef. ayrıca bacaklarımda kan damarlarım çok belirgin özellikle kılcal kan damarları siz de ne durumda acaba.... işin özü 30 undan önce hamile kalmak gerekmiş :))

benimde Ekimde 9 olucak bir oglum var. gercekten yas gecince hamilelik farkli oluyormus. oglumda bir hamile kaldigimi birde dogurdugumu biliyorum. aradaki hicbirseyi hatirlamiyorum. simdi ise hersey daha farkli geliyor. benimde bu hamileligimden once kayiplarim oldugu icin surekli yuregim agzimda. hayirlisiyla saglicakla kucagimiza alabiliriz insallah.

benimde gobegimin ust kismi gergin ve aciyor.:KK43:( deri gerildikce aciyor herhalde ama bazen baya zorluyor. birde yorulunca belim agriyor. dinlenince kalmiyor birsey cok sukur.

kıslar bende 36 yaşındayı.doğum 37 yaşla gidicem nasipse.bu 3.gebeliğim.arada bir kaybım var malesef.10,5 yaşında bir kızım var.nasipse bir tanede oğlum olucak.tahlillerim testlerim iyi çıktı.bir tek yaştan dolayı 2li3lü risk vermişti ama oda yüksek değildi.amniyosentez yaptırmadım.bebeğimi doğurmaya kararlıydım çünkü.rabbiminde izniyle turp gibi doğucak oğlum.kucağıam alıp kokluycam onuda.
en son şeker yüklemem yapıldı iyi çıktı şükür.4ağustostada ilk tetanoz aşımı yaptırdım.biraz gecikmişsin ama olsun dedi hemşire vurulabirbirsin deyince yaptırdım.
bu gebeliğim zor geçiyo.bir daha doğurmam desem yeri.zaten düşünmüyorum bu son artık.2tane yeter.
kızımda bu kaar zorlanmamaıştım.bitek sıcakalrda baygınlık geliyodu yollarda falan.bunda evde bile geliyo.gece uykum yok hiç.kabızlık oluyo,karnım acaip gerildi ve şişti.eşim şaşkın şakın bakıyo karnıma
. kaydirigubbakcemile3

bende 35 yasindayim. 6 ayda 9 kilo aldim. sekerim yuksek cikti. dolayisiyla diyetteyim buda kilo almami durdurdu. simdi hala 9 kilo almis gorunuyorum.

kıs biz senle aynıyız hemen hemen galiba.bende 6ayda 10kilo aldım.almamk için uğraşıyorum ama ağzım durmuyo yaaaa.netcem bilmem.hamur işini kestim bende ama yemek tatlı yiyiyorum.tatlıyıda haftada 1 veya 2kez.çoğunlukla meyva,sebze,salata yiyyorum.makarna pilavda yiyiyorum ama dikkatli.genede alıyorum.netcem yaaa.bidaha gittiğimde almamış olsam çok sevinicem.
:CüvCüv:

kıs biz senle aynıyız hemen hemen galiba.bende 6ayda 10kilo aldım.almamk için uğraşıyorum ama ağzım durmuyo yaaaa.netcem bilmem.hamur işini kestim bende ama yemek tatlı yiyiyorum.tatlıyıda haftada 1 veya 2kez.çoğunlukla meyva,sebze,salata yiyyorum.makarna pilavda yiyiyorum ama dikkatli.genede alıyorum.netcem yaaa.bidaha gittiğimde almamış olsam çok sevinicem.
:CüvCüv:

evet canim, bende iyi aldim. bu seker cikmasaydi ben doguma kadar bi 15 kilo daha koyardim bunun ustune.kaydirigubbakcemile3

ayyy, bosver, cagla sikel bile 6 ayda 10 kilo almis. bize feda olsun kiz.opuyorumnanaktan

kıslar bende 36 yaşındayı.doğum 37 yaşla gidicem nasipse.bu 3.gebeliğim.arada bir kaybım var malesef.10,5 yaşında bir kızım var.nasipse bir tanede oğlum olucak.tahlillerim testlerim iyi çıktı.bir tek yaştan dolayı 2li3lü risk vermişti ama oda yüksek değildi.amniyosentez yaptırmadım.bebeğimi doğurmaya kararlıydım çünkü.rabbiminde izniyle turp gibi doğucak oğlum.kucağıam alıp kokluycam onuda.
en son şeker yüklemem yapıldı iyi çıktı şükür.4ağustostada ilk tetanoz aşımı yaptırdım.biraz gecikmişsin ama olsun dedi hemşire vurulabirbirsin deyince yaptırdım.
bu gebeliğim zor geçiyo.bir daha doğurmam desem yeri.zaten düşünmüyorum bu son artık.2tane yeter.
kızımda bu kaar zorlanmamaıştım.bitek sıcakalrda baygınlık geliyodu yollarda falan.bunda evde bile geliyo.gece uykum yok hiç.kabızlık oluyo,karnım acaip gerildi ve şişti.eşim şaşkın şakın bakıyo karnıma
. kaydirigubbakcemile3

canim, hayirlisiyla bunlari saglicakla kucagimiza alalim insallah da, Rabbim olmayanlara versin. zaten yas geciyo, daha kac tane dogurabilirizki. Rabbim kuzularimiza saglik versin insallah.:nazar:

bende 36 yaşındayım ve 3. cocuğumu doğurdum 8 buçuk aylık bir kızım var
evet 30 dan sonra hamilelik biraz zor ama 35 den sonrası daha bir zor ve bir o kadarda keyifli oluyormuş
ve ben bu hamileliğimi tüm yaşadığım sorunlar bozuk çıkan testler ağlayarak yaptırdığım amniyosentezin
yanında öyle keyifli geçtiki anlatamam
her gün bana hafta gibi geldi her haftada ay giibi
ileri yaş hamileliği gerçekten çok hisli mutluluk verici oluyor
zira her anını daha bir zevkli yaşıyorsun
birde 35 yaştan sonra çogu bayan bir daha hamileliği düşünmediği için
bu son diyorsun ya yaşadığın günlerin tekrarı olmayacak çünki
her anı haz ala ala yaşıyorsun

artık gördüğüm her arkadaşa tavsiye ediyorum 30 35 den sonra birkez daha hamile kalın diye
inanın çok büyük mutluluk
insan kendini çok genç hissediyor resmen yaaa

bence kimse artık geç demesin...

bende 36 yaşındayım ve 3. cocuğumu doğurdum 8 buçuk aylık bir kızım var
evet 30 dan sonra hamilelik biraz zor ama 35 den sonrası daha bir zor ve bir o kadarda keyifli oluyormuş
ve ben bu hamileliğimi tüm yaşadığım sorunlar bozuk çıkan testler ağlayarak yaptırdığım amniyosentezin
yanında öyle keyifli geçtiki anlatamam
her gün bana hafta gibi geldi her haftada ay giibi
ileri yaş hamileliği gerçekten çok hisli mutluluk verici oluyor
zira her anını daha bir zevkli yaşıyorsun
birde 35 yaştan sonra çogu bayan bir daha hamileliği düşünmediği için
bu son diyorsun ya yaşadığın günlerin tekrarı olmayacak çünki
her anı haz ala ala yaşıyorsun

artık gördüğüm her arkadaşa tavsiye ediyorum 30 35 den sonra birkez daha hamile kalın diye
inanın çok büyük mutluluk
insan kendini çok genç hissediyor resmen yaaa

bence kimse artık geç demesin...

gule gule buyut kuzunu canim.

bende oglumda hicbirsey anlamadim. bu sefer daha bi icime ceke ceke, sindire sindire yasamaya calisiyorum herseyi. dedigin gibi tum zorluklara ragmen cok ama cok zevkli.opuyorumnanaktan

Kızımı 22 yaşımda doğurmuştum. gerçekten bende bir hamile kaldığımı ve doğurduğumu biliyorum. Çok acemi idim. Bebeğime kıyafet bile almamışım annem doğumuma gelince ya erken doğursaydın ne yapacaktın demişti hala güleriz... şimdi sindire sindire yaşıyorum ama zor geçiyor. karnımdaki gerginlik ve nefes almadaki zorluk ile bel ağrılarım ağlama durumuna getiriyor bazen. Allah hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin sağ sağlim inşallah.

Kızımı 22 yaşımda doğurmuştum. gerçekten bende bir hamile kaldığımı ve doğurduğumu biliyorum. Çok acemi idim. Bebeğime kıyafet bile almamışım annem doğumuma gelince ya erken doğursaydın ne yapacaktın demişti hala güleriz... şimdi sindire sindire yaşıyorum ama zor geçiyor. karnımdaki gerginlik ve nefes almadaki zorluk ile bel ağrılarım ağlama durumuna getiriyor bazen. Allah hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin sağ sağlim inşallah.

benimde karnimdaki gerginlik zorluyor beni.

benim de belim ağrıyor yorulunca normal bişey olduğunu düşünüyodum yaşa mı bağlı acaba?

ne bileyim istedim olmadı yoksa bu yaşa ilk bebeği bırakır mıydım hiç:KK43:

3 yıldır evliyim ben 2 yıldır da bebek yolu gözlüyoruz anca teşrif etti, biz de şükrediyoruz halimize napalım.

hemen yoruluyorum her işi dinlene dinlene yapyorum ben, şımarıklık olmasın normaldir diye de kimseye ses çıkarmıyorum herkes aynıdır diyordum.

ama çok mutluyum yine de Allahıma binlerce şükür olsun...

benim de belim ağrıyor yorulunca normal bişey olduğunu düşünüyodum yaşa mı bağlı acaba?

ne bileyim istedim olmadı yoksa bu yaşa ilk bebeği bırakır mıydım hiç:KK43:

3 yıldır evliyim ben 2 yıldır da bebek yolu gözlüyoruz anca teşrif etti, biz de şükrediyoruz halimize napalım.

hemen yoruluyorum her işi dinlene dinlene yapyorum ben, şımarıklık olmasın normaldir diye de kimseye ses çıkarmıyorum herkes aynıdır diyordum.

ama çok mutluyum yine de Allahıma binlerce şükür olsun...

Allah sağ salim bebişine kavuştursun inşallah. birazcıkda şımarıklık yap canım ne olacak insan herzaman hamile kalmıyor ya....opuyorumnanaktan

X