Deviasyon ameliyatı olanlar yardım edin!

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Kızlar 1 seneden nefes alamıyorum,burundaki et diğer burnumuda tıkadı,ayrıca kemik eğriliği de var.Ameliyat olmam gerekiyor.Fakat şu anda işsizim ve görüşmelere her an çağrılabilirim ve işi bu yüzden kaybederim diye ameliyatı erteliyorum.Çünkü ben izmirdeyim,istanbuldan çağrılırsam ne uçağa ne de otobüse binebilirim,uçakta ani basınçlar oluyor kulaklarımda,otobüsle de yolculuk uzun sürüyor ve nefes alamıyorum,çok sıkıntı çekiyorum.Ameliyat sonrası burundan nefes alımı ne zaman oluyor,normal hayata ne zaman dönülüyor,birde burunun dış görünümünde morarma oluyormu?
NOT:Estetik ameliyat değil,normal deviasyon olucak.senağlama

Kızlar 1 seneden nefes alamıyorum,burundaki et diğer burnumuda tıkadı,ayrıca kemik eğriliği de var.Ameliyat olmam gerekiyor.Fakat şu anda işsizim ve görüşmelere her an çağrılabilirim ve işi bu yüzden kaybederim diye ameliyatı erteliyorum.Çünkü ben izmirdeyim,istanbuldan çağrılırsam ne uçağa ne de otobüse binebilirim,uçakta ani basınçlar oluyor kulaklarımda,otobüsle de yolculuk uzun sürüyor ve nefes alamıyorum,çok sıkıntı çekiyorum.Ameliyat sonrası burundan nefes alımı ne zaman oluyor,normal hayata ne zaman dönülüyor,birde burunun dış görünümünde morarma oluyormu?

Canım bende de kemik eğriliği vardı hem sorun giderildi hemde estetik oldum aslında morarma kişiden kişiye değişiyor kiminde çok oluyor geç iyleşiyor kiminde yok derecede oluyor erken iyleşiyor tamponlar alındıktan sonra nefes alıyorsun fakat tıkanıklık oluyor doktorun deniz suyu verir zaten kullanırsın bi zorluk çekmezsin yerimseniben arkadaşlar okuyunca cevap verirler a.s.

ben ameliyatta 5 gün sonra ucaga bindim ve almanyaya uctum...burun haric kulagimda ameliyatliydi...doktordan izin kagiti olmasi gerekiyor yoksa ucaga almiyorlar...
nefes alma sorunu ameliyattan sonra bende yoktu...mis gibi nefes aliyordum...:lepi:
burun morarmiyor canim ama göz cevresi morariyor...kucukaskinda dedigi gibi kisiye bagli birsey bu...

İşte benim öğrenmek istediğim de bu.Yani yakında iş görüşmesine çağrılırsam,takdir edersiniz ki işe alımlarda fiziğe ve sağlığa çok önem veriyorlar,acımazlar bile.

bu o kadar abartılacak bir sey degil yalnız, ilk haftada zaten morluklar geciyor hafif kalırsa kalır onu da makyajla kapatırsın cok rahat, sislik de öle seni tanımayanların gözüne batacak bir durum olmaz, ama bunun kararını sen vereceksin tabii ki, ben 10. gün okula ise fln dönmüstüm ama o sekilde is görüsmesine de gitmek istemezdim o ayrı

şekerim seni üzmek istemem,bak ben çok sağlıklı beslenen,uyuyan,ve spor yapan biriyim,sigara kullanmıyoyum,geçen yıl temmuz 28 de ameliyat oldum sadece deviasyon,
,hemde tr de bu ele sahip en iyi profa(zira dayımın bacanağı olur kendisi)neyse yıllarca herkes burnumu sıktı kontrol etti,doktorlar bile esetikmi diye sorardı maşallah,ama gel görki bir yıl geçti ve kadlrıdığı kemik yan yattı ve burnum bozuldu,çok moralım bozuk,eğri kemiği düzellti sadece,ama bak ertesi gün sapsağlam çıktım,morarma falan hiç olmadı,diyetısyene gttim,inanamıştım yenı ameliyattan geliyom demişti,ama bak bu deviasyon işi en az 3-4 kezde tutuyomuş,yanı sen bilirsin derim

şekerim seni üzmek istemem,bak ben çok sağlıklı beslenen,uyuyan,ve spor yapan biriyim,sigara kullanmıyoyum,geçen yıl temmuz 28 de ameliyat oldum sadece deviasyon,
,hemde tr de bu ele sahip en iyi profa(zira dayımın bacanağı olur kendisi)neyse yıllarca herkes burnumu sıktı kontrol etti,doktorlar bile esetikmi diye sorardı maşallah,ama gel görki bir yıl geçti ve kadlrıdığı kemik yan yattı ve burnum bozuldu,çok moralım bozuk,eğri kemiği düzellti sadece,ama bak ertesi gün sapsağlam çıktım,morarma falan hiç olmadı,diyetısyene gttim,inanamıştım yenı ameliyattan geliyom demişti,ama bak bu deviasyon işi en az 3-4 kezde tutuyomuş,yanı sen bilirsin derim

benimki ücüncüde tuttu...birinci ameliyattan sonra egrilik ayni duruyordu...fark nerdeyse sifirdi...ikincisinden sonra biraz daha düzelmisti...son ameliyatta tamamen yok oldu...birazda bence doktora bagli birsey bu...bazilari fazla ugrasmiyor bence...saglam yapmiyorlar...ama son ameliyatimi yapan doktor gercekten cok iyi bir is basardi...baya ugrasmistir...

bende hem estetik hemde deviasyon ameliyatı oldum 1 temmuzda şimdilik herşey yolunda
morarma bakımından şanslıydım bunun bir günüde sarı geçti
şişlikler 5 gün göze batıcak derecedeydi
ama bir hafta sonunda beni tanıyanlar bile pek bişey farketmiyorlardı
şimdi sadece ben hissediyorum ufak şişlikleri nefeste hala çok rahat değilim ama 3 ay sürer dedi doktorum düzelmesi
ama bende o bir hafta içinde iş görüşmesine gitmek istemezdim :)

arkdaslar bnm bnurnum küçükken kırılmıstı doktor büyüynce düzelir demişti.gecen sene burun agrısından dolayı doktora gitmiştim oda kemik 2 günde kynar ama yamukta kaynayabilir.demişti sinüzit ilcı vermişti.neyse ben bi kac aydır özellkle burun tıkanıklıgı yasıyorum.gözlük takamıyoum burnum agırıyor.onun dısında burnumda egrilik var zaten.onun dısında sabahları hep dilim pslanır.ve burnumun sağ kısmında kemik var.ve kontrol ettim ben sadece burnumun solundan nefes alabiliyorum dieri sağ tarafında kemik vr ve zor nefes Alabiliyorum.bu ameliyatta kemiği kırıyorlarms fln gözüm korktu=( estetik istemiyoum ama ya sekli dahada bozulursa çok korkuyorum=(

2 sene önce deviasyon ameliyatı oldum ,gece uyurken aşırı burun tıkanıklığı gün içerisindede azalsa bile devam ediyordu.
Burun kemiği eğriliği vardı içten düzelttiler çıkan kemikler inanılmazdı
ben estetik operasyonuda geçirmek istiyordum ancak ailem karşı çıktı doktorumsa bence burnunu hiç elletme dedi.
Ameliyatın bir hafta zorluğunu çektim morarma filan çok azdı 1 hafta sonra görenler hiçbirşey anlamadılar ancak o tampon aşaması beni bitirdi,
sonuç mu?
İlk bir kaç ay sorunsuz nefes aldım ancak şu an yine eski günlerime geri döndüm.
Yani onca emek onca sıkıntı boşa gitti,hala kafaya taktığım bana göre çok azda olsa kemer başkalarına göre" eh yok artık " dedikleri problemim var..
KIsacası bana yine doktor yolu gözüküyor umarım bu kez estetik yaptırabilirim....

benim de ne kemer gitti ne nefes problemi düzgün çözüldü

Deviasyonla birlikte burun kemiği törpületme yada estetik oldun mu ,yoksa sadece deviasyon ameliyatımıydı?
Ben sadece devaisyon ameliyatı geçirmiştim burnumdaki şişler yüzünden burnun kaldırılmış filan dediler ben görüntüde değişiklik oldu sanmıştım tabi normale dönünce herşey aynı...

yazılanları okuyunca dayanamadım paylaşmak istedim ben 96 da 1. ameliyatımı oldum septum deviasyon şişlik morarma falan olmadı ama tamponlar çıkınca düz olan burnumda kemer vardı size anlatamam o duyguyu...neyse 6 ay sonra doktorum tekrar ameliyat dedi sorun çözülmemiş ayrıca burun düştü sebebide burnumdan çook kıkırdak alınmış bu defa ameliyat olucam [97 de] kıkırdak yok tabii kulaktan aldılar hemde arkasından değil içinden yani görünen kısımdan...sonuç kulağımın şekli bozulmaz dediler bozuldu burnumda da sorun çözülmemiştam iki sene sonra [ bir buçuk ay önce ] 3.ameliyatımı oldum bu defa pilastik cerraha [iki ameliyatı KKB yapmıştı]estetik amaçlı değil fakat 2. ameliyatta burun ucuna çok kıkırdak konulduğundan burun delikleri aşırı daralmış ve ucu birazda aşağı sarkmıştı doktor onuda düzeltip burun ucunu kaldıracağını söylemişti buda bi şeye benzetememiş sonuç hep fiyasko çektiğim sıkıntılara yanarım--------ameliyat olan arkadaşlar hepinize geçmiş olsun diyorum-----

yancy canım cok uzuldum yaaaa :KK43:
neler yapmıslar sana oyle :S
allah sabır versin canım ya hep kotulere denk gelmişin ...
geçmiş olsun ...

kraliche sağol canım...aslında benim önemli bi sorunum yoktu böle olcağını bilseydim hiç ameliyat olmazdım çünkü dr. hatası yüzünden 2.ve 3. ameliyatı oldum kulağımıda feda ederek...ameliyat olcaklar lütfen dr.seçimine dikkat...

merhaba
septum deviasyonu nedeniyle bir operasyon geçirmeyi düşünüyorum
burnum küçük ve burun sırtı çok alçak ve düz
yani kemer vs yok,burun küçük
ancak ortadaki kıkırdakta büyüme olduğu için burnun şeklini bozuyor yana kaydığından
bir türlü ikna olamıyorum ,çünkü zaten burnum kalkık
ve doktor ya daha da kaldırır beni domuza çevirirse diye korkuyorum
daha önce hiç operasyon geçirmedim
doğuştan bir sorun bu yani..
yaş ilerleyince sanki kıkırdak biraz daha büyüdü ve burun ucunu zorladığı için şekil biraz bozuldu
çok dert ediyorum çok üzülüyorum
napacağımı bilmiyorum
doktorum önce lokalle yaparım dedi
şimdi illa genel anes. diyor fakat benim durumumda genele gerek yok ki
kemik dokuya müdahale edilmeyecek
sadece burun içinden ufak bir kesi ile ortadaki kıkırdaktan uç kısımdan 1-2 ml yi alıcak
neden genel diye ısrar ediyor bilmiyorum
aslında ben operasyon v olmam ama, ortadaki kıkırdak sola kaydığı için burun sırtı bozulmaya başlıyor
kızlar bu tür deviasyon operasyonlarında da şişme morluk vs oluyor mu?
bence 15-20 dk ya biticek bir işlem gibi duruyor ama bilemiyorum
burnumu yukarı kıvırmasa bari