Üniversiteye giderken gerekli şeyler

kızllar bakın aklıma ne geldi küçük su ısıtıcıları varya onlardanda edinin su ısıtmak için mükemmel oluyor,sabah kalkınca,geceleri çay veya kahve yapmak için ideal oluyor,küçük bi tuzlugunuzda olsun ayrıca dolabınızda,aklıma geldikçe yazıyorumkaydirigubbakcemile5

ay bende özledim yurt günlerini :KK43: su ısıtıcıları patlayabılır Edinebilirseniz ketıl iyi olur ama odakı arkadaslarla alırsınız ilk etapta yurda sokmak zor. Bide dolabın kapagına takılebılen kanguru denıyor ondan edınebılırısınız. Hazırda var galıba benım annem dıkmıştı. Diş fırcanı taragını coraplarını koymak için iyi olur. Dolaplar gerçekten küçük. ^3lü priz gerçekten iyi oluyor. Birde daha sonra makarna falan alrsınız ısıtıcıda haşlarsınız):):) size ablalar ögretır. :) Gerçekten cok güzel yıllar. ıgle iplik falan lazım olu. Bide nevresımler toplanmasın dıye buyuk çatal iğneler getirmişmiş arkadaşlar. bide Çamaşır ipi alabilirisinz yanınıza ben yatagımın duvar tarafına germiştim. Çamaşırlarımı falan asıyordum. Yanınızda bulunsun ızın vermeselerde akşamdan baglar sabah çözersiniz.bizim odaya nadır ugrarlardı benımkı hep baglıydı. ıç çamaşırları için iyi oluyor yada havlulara.

ısıtıcıları fln topuyorlardı bizim bizde inatla alıyorduk gelip bakıyorduk çöpte kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar kanguru dikin böyle bol cepli heryerinde bölümler olsun
yurtta demir dolaplar oluyor dolaba asarsınız içine herşeyi koyarsınız
ne bileyim diş macunu fırçanızı
ben ilkinde böle bişi bilmiyordum arkadaşlarımda vardı
sonra annemde bana dikmişti opuyorumnanaktan

evde kalıcaksanız ve kendi yemegimi kendim yaparım dısardan yemem diyorsanız bulabildiniz kadar catal, bıcak, kasık, bardak, tabak toplayın. cunku tumu kirlenene kadar bulasık yıkanmaz ogrenci evinde :) cok miktarda olursa bulasık yıkama sıklıgnız azalır :KK70:

arkadas ısıtıcı için patlıyor demiş ama içine tuz atmadıgın sürece bişey olmuyoryerimseniben evden deterjan götürmeyide unutma çamaşırlarını yıkayacaksın malum...birazcık bulaşık deterjanıda koy kupanı catallarını yıkıyorsun..arkadasımın dediği gibi ipte çok önemli ranzanın yan tarafına gerersin çorap iç çamaşırı tarzı şeylerini oraya asarsın..

arkadaşlar kanguru dikin böyle bol cepli heryerinde bölümler olsun
yurtta demir dolaplar oluyor dolaba asarsınız içine herşeyi koyarsınız
ne bileyim diş macunu fırçanızı
ben ilkinde böle bişi bilmiyordum arkadaşlarımda vardı
sonra annemde bana dikmişti opuyorumnanaktan

Evet ben de bundan tavsiye edecektim.Çok kullanışlı gerçekten.a.s

arkadaşlar bende bu sene gidicemde acemilik malum :kedi: çamaşırlar nerde yıkanıyor merak ettim

ay bende özledim yurt günlerini :KK43: su ısıtıcıları patlayabılır Edinebilirseniz ketıl iyi olur ama odakı arkadaslarla alırsınız ilk etapta yurda sokmak zor. Bide dolabın kapagına takılebılen kanguru denıyor ondan edınebılırısınız. Hazırda var galıba benım annem dıkmıştı. Diş fırcanı taragını coraplarını koymak için iyi olur. Dolaplar gerçekten küçük. ^3lü priz gerçekten iyi oluyor. Birde daha sonra makarna falan alrsınız ısıtıcıda haşlarsınız):):) size ablalar ögretır. :) Gerçekten cok güzel yıllar. İgle iplik falan lazım olu. Bide nevresımler toplanmasın dıye buyuk çatal iğneler getirmişmiş arkadaşlar. bide Çamaşır ipi alabilirisinz yanınıza ben yatagımın duvar tarafına germiştim. Çamaşırlarımı falan asıyordum. Yanınızda bulunsun ızın vermeselerde akşamdan baglar sabah çözersiniz.bizim odaya nadır ugrarlardı benımkı hep baglıydı. İç çamaşırları için iyi oluyor yada havlulara.
kanguru süper fikirmiş gerçekten:lepi: mutlaka edinicem bulamazsam anneme yaptırırım artık

çamaşırları çamaşırhanede yıkıyorlardır cnm heralde para karşılığı elde ztn arıtılmaz ki yani ben tatmin olmam :dance:

canım bizim yurtta aşağı katlara her bloğa 2adet makina koydular sıra bekliyorsun yani boş bulan atar makinaya o yüzden otomatik deterjan da götür sen ya da arkadaşlarınla ortak alırsınız benim sana tavsiyem kanguru ewet güzelde raf raf uzun dolap şeklinde yapılmış şeyler var kumaştan içine bi rafa pijama bi rafa kot vs koyuyorsun yapışkanlı dolaba takıyorsun kıyafetlerin dha az yer kaplıyo ketil falan sonraki işler aslında arkadaşlarınla kaynaş önce hepsinin ardı gelir kilit olayına gelince ilk günden kesin götür küçük asma kilit mi deniyo ne onlardan ayna al kendine bide dolabına koyarsın çünkü yurtkurda ayna koridorda git gel olmaz sana ailenden sevdiklerinden fotoğraflar götürmeyi unutma özlemi giderirsinn mafoldumben

kanguru mutlaka alın birsürü ıvır zıvırınız olur içine koyarsınız bol cepli olsun ya da istediğiniz şekilde çizip diktirin ben diktirmiştim :) bence sabun yerine duş jelleri daha kullanışlı olur.. terlik filan alın mutlaka eğer odanıza ayakkabıyla girilmiyosa hem oda terliği hem de yuvalet banyo için alın.. saç havlusu alın, bence de bornoz daha iyidir ama öyle ağır upuzun bişi de olmasın.. bi de ufak tefek atıştırmalıklar alın mutlaka :)

canım bizim yurtta aşağı katlara her bloğa 2adet makina koydular sıra bekliyorsun yani boş bulan atar makinaya o yüzden otomatik deterjan da götür sen ya da arkadaşlarınla ortak alırsınız benim sana tavsiyem kanguru ewet güzelde raf raf uzun dolap şeklinde yapılmış şeyler var kumaştan içine bi rafa pijama bi rafa kot vs koyuyorsun yapışkanlı dolaba takıyorsun kıyafetlerin dha az yer kaplıyo ketil falan sonraki işler aslında arkadaşlarınla kaynaş önce hepsinin ardı gelir kilit olayına gelince ilk günden kesin götür küçük asma kilit mi deniyo ne onlardan ayna al kendine bide dolabına koyarsın çünkü yurtkurda ayna koridorda git gel olmaz sana ailenden sevdiklerinden fotoğraflar götürmeyi unutma özlemi giderirsinn mafoldumben

teşekkür ederim canım öğrendiğim iyi oldu alkisalkisalkis alkisalkisalkis hihoyyyt

arkadaslar soylemis ama bende soyleyeyim cok heyecanlandim..opuyorumnanaktan
kisa bir not kilitlerin anahtarini dolapta unutmayinn bikez yapmistim kilidi kirdirmistim..

oncelikle kanguru,corap,iccamasiri,bi tel.dolabi icin birde dolabin icin kilit,utu ark.belki getirir onlardan alirsiin yada oda arkadaslarin ust sinifsa vardir mutlaka ketil hemen alma odaca para birlestirip ortak aliniyor,terlik mutlaka al banyo icin birde odaa icin,sampuan,bornoz kalin yer kapliyor diiye havlu goturuyorduk,aski,likit el sabunu-tuvalet kagidi wc ye bunlarla gidip geliyon likit rahat oluyor,resim olmazsa olmaz zaten,nevresim goturme yasak,istersen yastik kilifi al gece takarsin uyurken,pijama,bicak,catal kupa,tabak:))),istersen kucuk termos:))buyuk cengelli igne battaniye icerde kaynasin diye ignelersinn kenarlardan..

bunlari gittigin yerdende alirsin bosuna tasima ana ihtiyaclari gotur..ama kilidi mutlaka al..gerci kantindede olabiliyor..gunduz,gece yurduna gore kontrol olur yatak duzeni oda temizligi..
normalde yiyecek sokmak yasak biz kisir bilem yapardik:)sonradan onlarda bikiyor bizden..kisin karda yiyecekler bozulmasin diye cam kenarina koyardik tabi firca yerdik cope atarlardi yakalarlarsa:))
birde gece imza olayi kotu kuyrukkta bekle..yemek fisleri verirler gunluk al mutlaka yurt yonetiminden battanilerini alirken..2 tane al kis geliyor digerinide altina serersin ama iyi koru calan oluyordu.kagit oyunu,tavla,resim yapistirmak yasaktir onceleri tabi:)gece gec gelsende yurda biletini gosterince aliyolar tabi saati gecse biletin keyfi degil yani..
evden kucuk receller falan koyuyordum dolaba birde stok cikolata kek koyardik gece acikinca yemek icin..:)sallama cay,sekerde lazim olur..:)
once yurdu deneyin ark. ortamina bakin sonra eve cikin imkan olursa cekilmiyor yurt cunku..
cok uzun oldu kusura bakmayin kislar ama ne bilim o gunler aklima geldi:)
gerisi surpriz olsun:))) biras karisik oldu kusura bakma aklima geleni yazdimmm..
bu arada sizi tebrik ederim...a.s...

Son düzenleme:
QUOTE=mors;8599974]arkadaslar soylemis ama bende soyleyeyim cok heyecanlandim..opuyorumnanaktan
kisa bir not kilitlerin anahtarini dolapta unutmayinn..

bi tel.dolabi icin birde dolabin icin kilit,utu ark.belki getirir onlardan alirsiin yada oda arkadaslarin ust sinifsa vardir mutlaka ketil hemen alma odaca para birlestirip ortak aliniyor,terlik mutlaka al banyo icin birde odaa icin,sampuan,bornoz kalin yer kapliyor diiye havlu goturuyorduk,aski,likit el sabunu-tuvalet kagidi wc ye bunlarla gidip geliyon likit rahat oluyor,resim olmazsa olmaz zaten,nevresim goturme yasak,istersen yastik kilifi al gece takarsin uyurken,pijama,bicak,catal kupa,tabak:))),istersen kucuk termos:))buyuk cengelli igne..
bunlari gittigin yerdende alirsin bosuna tasima ana ihtiyaclari gotur..ama kilidi mutlaka al..gerci kantindede olabiliyor..gunduz,gece yurduna gore kontrol olur yatak duzeni oda temizligi..
normalde yiyecek sokmak yasak biz kisir bilem yapardik:):icecream:sonradan onlarda bikiyor bizden..kisin karda yiyecekler bozulmasin diye cam kenarina koyardik tabi firca yerdik cope atarlardi yakalarlarsa:))
birde gece imza olayi kotu kuyrukkta bekle..yemek fisleri verirler gunluk al mutlaka yurt yonetiminden battanilerini alirken..2 tane al kis geliyor digerinide altina serersin:dance: ama iyi koru calan oluyordu.kagit oyunu,tavla,resim yapistirmak yasaktir onceleri tabi:)gece gec gelsende yurda biletini gosterince aliyolar tabi saati gecse biletin keyfi degil yani..

dolaba birde stok cikolata kek koyardik gece acikinca yemek icin..:)sallama cay,sekerde lazim olur..:)
once yurdu deneyin ark. ortamina bakin sonra eve cikin imkan olursa cekilmiyor yurt cunku..
cok uzun oldu kusura bakmayin kislar ama ne bilim o gunler aklima geldi:)
gerisi surpriz olsun:))) kalmadi gerci:)biras karisik oldu kusura bakma aklima geleni yazdimmm..
bu arada sizi tebrik ederim...a.s...
bi tel.dolabi icin birde dolabin icin kilit demişsiniz tel dolabı ne kusura bakmayın anlamadım gerçekten :eek:

evet kızlar dolap küçücük oluyor kanguru ve askı çok önemli birde hurç eşyalar düzenli oluyor birde sığdrmanız daha kolay oluyor. özendim ya ne güzel bi heyecandı tekrar yaşamayı çok isterdim gezin dolaşın çoook iyi değerlendirin ilerde yapmadıklarnız için çok pişman olursunuz.arkadaşlarnızı iyi seçin yurtta özellikle çömez olduğunu anlayıp kullanmaya çalışıyolar. uyanık görünün.ilk günden kalabalık çevre edinmeye çalışmayın. ve de ilk günkü arkadaşlarınızla sonradan görseniz bile selamlasşmıyosunuz. bana ilk yurda gittiğimde söylemişlerdi inanmamıştm. birde eğer yurt çıkmazsa misafir olarak kalırsanz vayy halinize.

X