erkeklere göre aşk nedir erkek aşkı nasıl yaşar..

Cizirti

Hala muhterem , pek muhterem
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
6.028
11.419
kızlar erkekler aşık oldukları zaman daha kolay bastırıp daha az yansıtıyolar.. mesela benim sevgilim bana ben seni senin beni sevdiğin gibi sevmiyorum sen bana aşıksın ve bu duygu ikimize de zarar veriyor ama ben seni seviyorum.. ve bu sevgim gün geçtikçe çoğalabilir de azalabilir de diyor.. ne yani şimdi sen beni şu şu sebepten dolayı seviyosun ama bana karsı bi his yok içinde öyle mi diyorum öyle şey olur mu tabi sen herkesten farklısın ama seni sevmemin seni seçmemin nedenleri var senden başka kımseyi gözüm görmüyor senden baska kımseyi istemiyorum çünkü senin kadar güzelini senin kadar dürüstünü senin kadar anlaşabileceğim birini senin kadar karakterli birini asla bulamam diyor... yani onun benle olması için nedenleri var ama benim yok işte bu noktada ayrılıyoruz onla.. ben aşiğim ona hem de hiç nedeni yokken.. deli gibi aşiğim hem de.. hatta bu dygu benım mantiğimi da aldı götürdü yerli yersiz kıskanclıklarımın kaprislerimin dinmeyen özlemimin önüne geçemez oldum.. bu duygu harbiden zarar veriyor hem bana hem ona.. ona o kadar aşiğim ki zarar veriyorum boğuyorum çünkü mantık tamamen gidiyor aşık olunca.. ama o öyle değil.. ben seviyorum seni diyor hem de çok.. sevdiğim için zarar vermiyorum üzmüyorum ama sen aşık olduğun için duygularına yenik düşüyor ve beni gereksiz yere üzüyorsun diyor... kızlar biliyorum çok uzattım ama ilk defa aşk ve sevgi kavramları zihnide böyle allak bullak oldu... kafamçokkarıştı

yani şu noktada tamamen ayrılıyoruz.. bana göre sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir.. ona göre sevginin nedenleri vardır akıl mantık yoksa işin içinde o sevgiden hayır gelmez o sevgi anca zarar verir anca yıpratır.. siz neler düşünüyorsunuz.. size göre aşk nedir sevgi nedir.. nedeniniz var mı peki sevginize dair.. ben düşünüyorum ben ona aşiğim ayaklarım yerden kesiliyor onu görünce ve mantiğim hiç çalişmiyor o aklıma düştükçe...

aşk varsa zaten sevgide vardır..aşk biter sevgi kalır..sevgi karşılıksızda yaşanabilir ama aşk karşılıklı güzeldiropuyorumnanaktan senin sevgilin biraz laf ebeliği yapmışş..seviyosan zaten seviyosundur bunu sevgi ya da aşk diye ayırt etmenin ne anlamı var..aşk nedensiz sevmektir ..seninkide nedenli mantıklı olarak seviomuş..erkeklerinde bi ilişkide mantık kullanmalarıda beni öldürüyoo..

sende canım sevgisinimi ölçmeye çalışıosun sevgi ölçülmez yaşanır YAŞA ve GÖR yerimseniben

yani şu noktada tamamen ayrılıyoruz.. bana göre sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir.. ona göre sevginin nedenleri vardır akıl mantık yoksa işin içinde o sevgiden hayır gelmez o sevgi anca zarar verir anca yıpratır.. siz neler düşünüyorsunuz.. size göre aşk nedir sevgi nedir.. nedeniniz var mı peki sevginize dair.. ben düşünüyorum ben ona aşiğim ayaklarım yerden kesiliyor onu görünce ve mantiğim hiç çalişmiyor o aklıma düştükçe...

aslında çocuğa neden yükleniyorsunuzki, haksız sayılmazCADIARZU
çünkü burcu sen diyorsunki nedensizde sevilir
olmuyor işte öyle, o kör aşıklık oluyor
sevgilin çok mantıklı bence, seni sevmemin nedenleri var diyor
nedenleri varsa senden vazgeçmesi herzaman zor olur
ama nedeni olmayan birisi daha çabuk vazgeçebilir
çünkü aşkı bitmiştir, artık gözüne cazip gelmiyordur
belki sevgilinde onun iyi yönleri olduğu için tercih ettiğini bilmek istiyordur
aynı kendisinin yaptığı gibi yerimseniben

burcu aynı durumdayız malesef ama şuda var cevremde tanıdığım bır cok ınsan karşısındakı ınsanla bırlıkte olmasını nedenlere bağlıyor örneğin ilikişisini örnek kabul edebıleceğım kız arkadaşı için polonyadan nefret etmesıne rağmen polonyaya yerleşen bır arkadaşım bıle bana onu sevıyorum çünkü sessiz ve vb.cümleler kurdu benı bu olay çok şaşırtmıştı sonrasında bende kendı erkek arkadaşımdan duydum bız kadınlar çıkarsız severken,erkekler egoları sonucu sevgılerını bazı nedenlere dayandırıyorlar çevremde gördüğüm kadarıyla.sorgulama neden nıcın nasıl dıye çünkü sonu yok erkeklerın nedenlerının.sadece yaşa ve gör.

kızlar erkekler aşık oldukları zaman daha kolay bastırıp daha az yansıtıyolar.. mesela benim sevgilim bana ben seni senin beni sevdiğin gibi sevmiyorum sen bana aşıksın ve bu duygu ikimize de zarar veriyor ama ben seni seviyorum.. ve bu sevgim gün geçtikçe çoğalabilir de azalabilir de diyor.. ne yani şimdi sen beni şu şu sebepten dolayı seviyosun ama bana karsı bi his yok içinde öyle mi diyorum öyle şey olur mu tabi sen herkesten farklısın ama seni sevmemin seni seçmemin nedenleri var senden başka kımseyi gözüm görmüyor senden baska kımseyi istemiyorum çünkü senin kadar güzelini senin kadar dürüstünü senin kadar anlaşabileceğim birini senin kadar karakterli birini asla bulamam diyor... yani onun benle olması için nedenleri var ama benim yok işte bu noktada ayrılıyoruz onla.. ben aşiğim ona hem de hiç nedeni yokken.. deli gibi aşiğim hem de.. hatta bu dygu benım mantiğimi da aldı götürdü yerli yersiz kıskanclıklarımın kaprislerimin dinmeyen özlemimin önüne geçemez oldum.. bu duygu harbiden zarar veriyor hem bana hem ona.. ona o kadar aşiğim ki zarar veriyorum boğuyorum çünkü mantık tamamen gidiyor aşık olunca.. ama o öyle değil.. ben seviyorum seni diyor hem de çok.. sevdiğim için zarar vermiyorum üzmüyorum ama sen aşık olduğun için duygularına yenik düşüyor ve beni gereksiz yere üzüyorsun diyor... kızlar biliyorum çok uzattım ama ilk defa aşk ve sevgi kavramları zihnide böyle allak bullak oldu... kafamçokkarıştı

Mesela benim sevgilim demişsin ama ilk cümlenle sonraki yazdıkların farklı zaten,yani erkek arkadaşın sana aşık değilmiş ki duygusunu daha az yansıtsın.Ayrıca katılmıyorum tabiiki erkekte aşık olduğunda hiçte duygularını bastırmıyor.Hem kendi yaşadığım ilişkide hem de arkadaşlarımda gördüklerimde böyle,senin deidğin gibi erkek arkadaşım vardı,ben onun için en iyisiydim,ben farklıydım ona göre,güzel efendi kibar eğitimli vs vs,benim gibi bir kız bulamayacağını söylüyordu,4x4 lüksün diyordu,bir daha karşıma çıkmaz senin gibi biri diyordu,sonra noldu,ben sana aşık olamıyorum diyerek bitti,mantıkta bir yere kadar yani...Öyle sen bana aşıksın bu bana zarar veriyor demesi falan da kırıcı bence.Heyecan olmalı,sadece iyi güzel diye sevilmemeli,mantıkta olmalı kişiliğine karakterine uygun biri olmalı ama bir ömür geçirebilmek için iyi olmak güzel olmak yeterli değil.Günün birinde bi kıza çarpılırsa çekip gidebilir.

hakikaten saçma sapan konuşmuş bence. ne biliyomuş senin duygularını belki sen ona aşık değilsin.

aslında çocuğa neden yükleniyorsunuzki, haksız sayılmazCADIARZU
çünkü burcu sen diyorsunki nedensizde sevilir
olmuyor işte öyle, o kör aşıklık oluyor
sevgilin çok mantıklı bence, seni sevmemin nedenleri var diyor
nedenleri varsa senden vazgeçmesi herzaman zor olur
ama nedeni olmayan birisi daha çabuk vazgeçebilir
çünkü aşkı bitmiştir, artık gözüne cazip gelmiyordur
belki sevgilinde onun iyi yönleri olduğu için tercih ettiğini bilmek istiyordur
aynı kendisinin yaptığı gibi yerimseniben

aslında doğru söylüyosun biliyo musun.. içimde ona duyduğum bu aşk bitince ben çekip gidebilirim çünkü benim nedenlerim yok aşk insanı kör ediyor ama sevgi daha dingin daha sakin ve daha akılcı...

aslında doğru söylüyosun biliyo musun.. içimde ona duyduğum bu aşk bitince ben çekip gidebilirim çünkü benim nedenlerim yok aşk insanı kör ediyor ama sevgi daha dingin daha sakin ve daha akılcı...

e sen aşık olduğun bu insanı aynı zamanda sevmiyor musun ???? nedenlerim yok diyorsun ,gidipte sana hiç uymayan karaktersiz birini sevmedin ki sonuçta.Aşk niye bitsin,hadi bitti diyelim ,sonuçta onu seviyorsunda ,sevgin devam edicek ama aşık olmayan sadece iyi özellikleri nedeniyle seven biri karşısına hem o iyi özellikleri taşıyan hem de kalbini çarptıracak biri çıkınca gidebilir...

evet zaten sevgilim de hiç aşık değilim demiyor senin kadar değilim diyor iyi bir insan olman seninle olmam için yeterli değil diyor.. bu arada sevgilim aşka inanmıyor aşk geçici bi şeydir ben aşık olmadım bugüne kadar ilk defa seni sevdim sadece çünkü sen farklıydın diyor.. yani o büyüye inanmıyor sevgilim.. ama ben o büyüye inanıyorum insanın ayaklarını yerden kesen aç susuz bırakan gecelerce uyutmayan şeyi ben en derinden hissedebiliyorum ama o böyle yaşamıyor.. diyeceksiniz ki gitme üstüne bırak nasıl biliyorsa öyle sevsin.. =) zaten herkes kendine göre yasar aşkı.. aşkın da sevginin de evrensel bir tanımını yapabilmek olanaksızdır.. ben sadece sizlerin fikirlerini sordum size göre aşk ve sevgi kavramları neyi ifade ediyor ve size göre erkekler aşkı nasıl yaşıyor.. bizden farklı yasadıkları kesin..

AŞK bence ne biliyomusun bak oku canım

söz binlemeyen yaramaz bi şeydir
gel dersin gelmez git dersin gitmez

ve sen asla aşık olacağın kişiyi seçemezsin
kimin sana aşık olacağınıda

bu benim fikrim..

Ama sevgi o başkadır onu yakalrsın ucundan çektikçe gelir de gelir sırnaşıktır..Ama kolay bitmez hep kalır içinde biraz.
Aşk bitince ki zor biter bitince geriye sadece tebessüm bırakır.Ama bitmezse geriye sadece bıraktığı ateş kalır.:asigim::asigim:

evet zaten sevgilim de hiç aşık değilim demiyor senin kadar değilim diyor iyi bir insan olman seninle olmam için yeterli değil diyor.. bu arada sevgilim aşka inanmıyor aşk geçici bi şeydir ben aşık olmadım bugüne kadar ilk defa seni sevdim sadece çünkü sen farklıydın diyor.. yani o büyüye inanmıyor sevgilim.. ama ben o büyüye inanıyorum insanın ayaklarını yerden kesen aç susuz bırakan gecelerce uyutmayan şeyi ben en derinden hissedebiliyorum ama o böyle yaşamıyor.. diyeceksiniz ki gitme üstüne bırak nasıl biliyorsa öyle sevsin.. =) zaten herkes kendine göre yasar aşkı.. aşkın da sevginin de evrensel bir tanımını yapabilmek olanaksızdır.. ben sadece sizlerin fikirlerini sordum size göre aşk ve sevgi kavramları neyi ifade ediyor ve size göre erkekler aşkı nasıl yaşıyor.. bizden farklı yasadıkları kesin..

karar ver:) canım çok çelişiyorsun,ilk yazında sevgilinin sana sen bana aşıksın ama ben seni seviyorum dediğini,onun seni sevdiği için üzmediğini ama senin aşık olduğun için onu üzdüğünü söylediğini yazmıştın.
Şimdiki yazında da önce o da bana aşık ama benim kadar değil demişsin,sonrada o aşka inanmıyor zaten yazmışsın.
Ayrıca erkeklerde bizim gibi AŞKI yaşayabilir,bu saklanacak birşey değil,onlarda aşık olunca bizim gibi ayakları yerden kesilir ve karşısındakine belli eder ama dediğim gibi AŞIKsa...hem kendi ilişkimde hem arkadaşlarımda gördüm.Çok yakın olarakta abimde gördüm ,onlarda yemeden içmeden kesilip üzülüp acı çekebilir,abimde aşık ve sevgilisine prenses gibi davranıyor,amcam 40 yaşında evlendi ve asla evlenmem diyordu,birden aşık oldu,yemek yemiyorum uyku uyuyamıyorum diyordu,herkese anlatıyordu aşkını ve evlendi..Aşk tabiki var buna inanmayan yaşamadığı için inanmıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
bence senin sewgilin ' mantık sewgisi ' yapmış ondan iyisini mi bulucam kawramıyla hareket etmiş sonrada alıskanlık oluşmuş ondan baskasını gözü görmez olmuş.kusura bak ama bnm sewgilim böyle bisey dese önce bi yıkım yaşarım sonra bende bazı seyleri gözden geciririm...

bence senin sewgilin ' mantık sewgisi ' yapmış ondan iyisini mi bulucam kawramıyla hareket etmiş sonrada alıskanlık oluşmuş ondan baskasını gözü görmez olmuş.kusura bak ama bnm sewgilim böyle bisey dese önce bi yıkım yaşarım sonra bende bazı seyleri gözden geciririm...

aynen:çok üzgünüm:

Sen de seviyorsun , o da seviyor...oAma sevme şekilleriniz ve yapı farklarınızdan dolayı ,o daha mantıklı bir sevgili, sen daha romantik... Erkekler , kadınlarla da ilgisi yok bunun. İkinizin sevme stili ve kişilikleriniz bu farklı anlayışı doğuran...
Bak sana bir söz yazıyım;
" Nasıl ki, kafa sayısı kadar düşünce çeşidi varsa, kalp sayısı kadar da sevgi çeşidi var demektir..."

hepimiz severiz, hem de çok... Ama bundaki kriterlerimiz, içimizde yaşayışımız, sevgimizi gösterişimiz hep bambaşka....

ıki tarafta aynı derecede sevecek diye birşey olamaz zaten. Bazıları sürekli mesajlaşmaktan, gün içinde bin kere konuşmaktan dolayı birlikteliğin laçkalaştıgına inanırlar. Bunlardan biride benim. Erkek olmadıgım halde :)) Sevgilin gayet mantıklı bence. Aşık olurken severken mantıgı da kaybetmeme taraftarıyım. Üstelik kim demiş nedensizde sevilir diye ??? Kim NEDENSıZ SEVEBıLıR Kı? ıllaki ama illaki bir sebep vardır emin ol. Sevgisiyle mantıgıyla bir ilişkiyi yürüten insanlar çok azaldı canım. Birden aşık olup birden bitiverecek aşkmı sevgimi istersin, yoksa zamanla kemikleşen bir sevgimi ???? Cevap sende.. Sevgiyle kal...

Sen de seviyorsun , o da seviyor...oAma sevme şekilleriniz ve yapı farklarınızdan dolayı ,o daha mantıklı bir sevgili, sen daha romantik... Erkekler , kadınlarla da ilgisi yok bunun. İkinizin sevme stili ve kişilikleriniz bu farklı anlayışı doğuran...
Bak sana bir söz yazıyım;
" Nasıl ki, kafa sayısı kadar düşünce çeşidi varsa, kalp sayısı kadar da sevgi çeşidi var demektir..."

hepimiz severiz, hem de çok... Ama bundaki kriterlerimiz, içimizde yaşayışımız, sevgimizi gösterişimiz hep bambaşka....

teşekkür ederim canım yorumun için ben de senin gibi düşündüğüm için bazı arkadasların dediği gibi bir yıkım yasardım falan diyemiyorum ya da sevgilimin beni sevmediğini düşünmüyorum sadece benden farklı seviyor daha doğrusu hayatıma daha önceden giren erkeklerden farklı seviyor beni ona göre sevgi huzur dinginlik anlayış demek ama ben daha önce sevgiyi hep yoğun yaşayan insanlarla sevgisi nedeniyle yıkan deliren savuran ağlayan insanlarla birlikte olduğum için şuan sevgilimin bu dingin hallerini acaba beni sevmiyor mu diye yorabiliyorum.. bunu onunla konustuğumda ise konuyu açtiğimda bahsettiği şeylerden söz etti.. seni seviyorum hem de çok ama senin kadar aşık değilim çünkü aşk çok güçlü ve tehlikeli bi duygudur ve aşk zarar verir sen de bana aşık olduğun için bazen ilişkimize farkında olmadan zarar veriyorsun ama ben seni seviyorum benim hislerim gün geçtikçe büyüyüp güzelleşiyor ama senin aşkın yeri geldiğinde büyük bir kıskançlığa dönüşüp mantiği yok ediyor gibi şeyler söyledi... sonucta sevgiyi hissedişi ve yaşayişi çok farklı benden.. ama bu "sevmiyor" demek değildir..

İki tarafta aynı derecede sevecek diye birşey olamaz zaten. Bazıları sürekli mesajlaşmaktan, gün içinde bin kere konuşmaktan dolayı birlikteliğin laçkalaştıgına inanırlar. Bunlardan biride benim. Erkek olmadıgım halde :)) Sevgilin gayet mantıklı bence. Aşık olurken severken mantıgı da kaybetmeme taraftarıyım. Üstelik kim demiş nedensizde sevilir diye ??? Kim NEDENSİZ SEVEBİLİR Kİ? İllaki ama illaki bir sebep vardır emin ol. Sevgisiyle mantıgıyla bir ilişkiyi yürüten insanlar çok azaldı canım. Birden aşık olup birden bitiverecek aşkmı sevgimi istersin, yoksa zamanla kemikleşen bir sevgimi ???? Cevap sende.. Sevgiyle kal...

Saol canım yorumun için doğru söylüyosun.. alevi söndüğünde geriye kocaman bi hiç kalacaksa o aşk aşk değildir..

X