Kebaplar İslim Kebabı(Nam-ı değer kürdan kebabı)-Resimli

esra222

Ben O' na Resmen AşıĞım..
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
845
46
İslim Kebabı genelde Doğu kökenli bir yemektir..Karnı yarık sevmeyenler veya karnıyarıkdan sıkılanlar için değişik bir tarif eminm beğeniceksiniz...

1--öncelikle patlıcanları 20-25 dakika bol tuzlu suda bekletiyoruz.daha sonra yıkıyıoruz kurulayıp ince şeritler halinde kesip kızartıyoruz.

3 adet uzun patlıcan
3 adet biber
1 soğan
300 gr dana eti(250gr kıyma da olsa olur)
2 adet domates
sarımsak ve baharatlar

2--Ayrı bir tencerede kuşbaşı etleri yağsız kavuruyoruz.Etler suyunu çektikten sonra soğanı ve 2 yemek kaşığı yağı ilave edıyoruz.

3--biberlerin 2 tanesini domateslerin ise 1 tanesini kıyıyoruz sarımsak salça baharatlarla beraber kavrulan ete karıştırıp iyce kavuruyoruz.

4---sonra bir kaseye patlıcanları + (artı) şeklinde yerleştiriyoruz.hazırladığımız iç harcını koyuyuoruz ağzını açılmıycak şekilde sarıyoruz domates ve biberlerden birer parça üzerine koyup kürdanla kapatıyoruz....hazırladıklarımızı tepsiye diziyoruz..üzerine salçalı bir sos gezdirdikten sonra fırına koyuyuoruz yalnız çk fazla pişirmeyin simsiyh oluyo güzelim görüntüsü bozuluyor..

rg101xn8.jpg

islim+kebab%C4%B1.jpg

Mmmm harika görünüyor. Ellerine sağlık arkadaşım. Bu akşama yemeğim var yarın bunu deneyeceğim. Ama ben içine kuşbaşı et değil de köfte koymayı düşünüyorum. Sonucu paylaşırım burda. a.s.

çok güzel görünüyo az önce bende yaptım iftara :))))

ay harika duruyorrrrrr ekrandan içeri girip alacam biraz :KK70: paylaşım için çok teşekkürler ellerine sağlık süper vallahi

çok lezzetli gorunuyor mutlaka denicem ellerine saglik cnm

Bu çok lezzetli oluyor.
Eline sağlık çok güzel görünüyorlar.
cokacimcoook cokacimcoook

X