Doğuma Hazırlık mide yanmasi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

askprensesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
412
1
38
arkadaslar aksamlari gunduzleri ne yesem midem yaniyor 38 haftalik hamileyim ilacini aldim ama doguma az kaldi ilac almak istemiyorum ne oneririsiniz evden soyle yiyebilecegim icebilecegim agolunnn

benimde aynı şikayetim var ben tuzlu kraker felan atıyorum ağzıma bi süre ii geliyor ama ne yesen gene aynı:sinifsinif:

bendede aynı problem var ve ilaç kullanıyorum, doğum yapıncaya kadar bu sıkıntıyı yaşayacağız ne yazıkki
kullandığım ilacı zaten jinekolog verdi kötü olsa vermezdi, ama ben yinede hergün değil gün aşırı kullanıyorum bazı yerlerde beyaz leblebinin iyi geldiğini okumuştum.
beslenme şeklini değiştirmek lazım, az ve sık yemek, kola vb, kızartma gibi yiyeceklerden uzak durmak gerekiyorr.
gece yattığınızdada yüksek yaksıkta yatın.
geçmiş olsun...

valla hepsini denedim sadece beyaz leblebi yemedim evet ilactan bende aldim ama bitii son haftalar olunca gerek duymuyorum terkar almaya yastgi yuksek yapsamda ayni sroun evet yanik cok kotu oluyor uyutmuyor bazen sagolun arakdasalr bilginizi bekliyorummm

canım bende kullanmam diyodum ama şimdi 3.şişe gaviscon şurubu bitiriyorum..ablam 10-15 şişe kullandı onunki daha kötüydü..hiçbişey olmaz merak etme,hamilelikte verilen bi ilaç,rahatlatıyo tavsiye ederim..
birde büyükler hep derdi inanmazdım,sırtını sıcak tut hamilesin diye..gerçekten üşütünce de mide kötü oluyo farkettim bikaç kez..

Benimde midem çok hassas oldu, çoğu yediğim şeye hemen tepkisini yanarak gösteriyor:KK43: Ve beni kıvrandırıyor.
Leblebi filan yemeği hiç düşünmüyorum, unutmayın leblebi türü şeyler bağırsakları kurutuyor. Öyle bir sorunum yokken, bir problemden kurtulmak için ikinci problemi yaratmak istemiyorum kendime...

ben gaviscon'un çiğneme tabletini (ki bu anlık rahatlama veriyor:)) ve lansor denen bir propan kapsül kullanıyorum, dediğim gibi ikisinide doktorum verdi. lansoru normal şartlarda her gün kullanmak lazım ama ben gün aşırı kullanıyorum, gavisconu ise lansor kullanmadığım zamanlar, çiğneme tableti olduğundan pek sevmemde:)
beyaz leblebiyi duydum zaten, denemedim. ne yazıkki gebelik reflüsü ile yaşamayı öğrenmek lazımmış, az kaldı doğumdan sonra hemen bitiyormuş. Hem bir inanışa görede bebek saçlı olacak derler:)) ne kadar doğruysa tabi. Çektiğiniz ızdırabı çok iyi anlıyorum çünkü bunu bende yaşıyorum, birazcık sabır, birazcık dikkat etmekle bu da geçmişte hatırlayacağınız bir anı olarak kalacak(çok mu pollyanna oldum)
geçmiş olsun tekrardan....

benimde midem felaket yanardağ gibi..bebek saçlı olcak diyolar ama dayanılcak gibi diil..yediğimide çıkarıyorum ben.:sinifsinif:ilaçda almak istemiyorum..sabırr

doguma hazirlik kursunda cig patatesin mide yanmasina iyi geldigini söyledi ebe, fakat hic denemedim... ama kursta deneyenler ve is yaradigini söyleyenler vardi.

Iyi aksamlar kizlar az once ayiptir solemesi et doner yedim biraz yagliydi yedikten sonra acayip mide yanmasi oldu bebege bi zarri olmusmudur acaba ? Cok yaniyo midem korktum biraz

Ben bu konudan çok dertliyim. Gün geçtikçe yanmalarım artıyor, kaçıncı şişe Gaviscon'dayım sayamıyorum artık. Doktorum korkma kafana dikebilirsin zararı yok dedi. Ben yine de gece yatarken 2 kaşık, onun haricinde yanmam olursa yine 2 kaşık alıyorum. Buradan bir üye havuç suyu ve soğuk süt denememi tavsiye etmişti. Bir de bunu kendim buldum naneli sakız da iyi geliyor bana.

Ilk gebeligimde de doğuma kadar hissettim. Berbat haldeydim geceleri uyuyamiyordum ağlıyordum yanmadan. Şimdi bunda da 2 gündür başladı hayat zindan oldu resmen. Çok kötüyüm midem alev alev.Yutkunamiyorum ya. Bogazimdan aşağı yediklerim hiç inmemiş hissi de var. Doğuma kadar cekicem yine biliyorum. Allah yardımcımız olsun :KK43:

X