İğneli Epilasyon iğneli epilasyon hakkında sorusu olan varsa buyrun

japongulu

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
208
26
49
güzellik salonum var 8 yıldırda iğneli epilasyon yapıyorum bu konuda sorularınızı cevaplayabilirim

kabuk oluşması kesin mi?bazı uzmanlar kabuk oluşmaz bazıları da normal oluşur diyor?bu kişiden kişiye değişiyor mu yoksa uzmana mı bağlı?

bir de benim sorum olacak arkadaşlar bu kabuklarla uğraşıldığı koparıldığı zaman leke bırakacağı söyleniyor doğal olarak bütün yaralar da oldugu gibi
ama peki kıyafetleri çıkarırken falan koparırsa da iz kalıyor mu
ben su çiçeği oldugumda o kadar dikkat etmeme rağmen bluzun koparmasıyla izi kalan bi kaç yer oldu da o yüzden sordum

epilasyon süresince minik minik gözeneklerin oluşması doğal mı? epilasyoncum bunların epilasyonun bitmesinden sonra geçeceğini söylüyor. gözeneklerin dolacağını söyledi. sizce de dolar mı yoksa o epilasyoncuyu bırakmalı mıyım?

kabuk oluşması cildin hassaaiyetine göre değişir ama çoğunlukla oluşur akım dan dolayı epilasyondan sonra bepanten kullanırsanız daha çabuk iyileşir

kabukların kendiliğiden kopması gerekir elbiseye takılarak kopması önemli değil önemli olan ilk bir kaç gü içinde tırnakla koparılmamasıdır.

merhaba. ben gobegmdeki tuylere yaptrdm 3 ay geçti hala kendi tenimin daha kkoyusu izler var. tüy varmıs gibi duruyor. yaralara kendisi dokulene kadar dokunmadım. napcam ben o lekeler kalcakmı :KK43:((((((((( cvbınız için smdiden tşk ederim

kimi 1gün,kimi 3gün;epilasyoncular genelde iğneliden sonra su v.b değdirilmemmesini söyler.bunun nedeni nedir:iz kalmayla mı yaranın çabuk geçmesiylemi açık kıl kökünün beslenememesiyle mi ,vs...neyle ilgili?su değmezse ne olur deyerse ne olur?yardımcı olacak arkadaşlara sevgiler

kılı beslemeden cildi onarmanın en iyi yolu nedir? Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

iğneli epilasyondan sonra bapanthene,vs...hücre yenileyici bişeyler kullanmalıyız tamam ama kıl kökü açıkken bu uraya da gitmicek mi?yani bioder gibi ürünleri kılları aldıktan sonra yapma mantıkları da aynen bu dii mii?yaanii elbettte ki önceliğmiz iz kalmaması ama cildi yapılandırması için kullandığımız şeylerin kıl kökünü nesı etkilediini arştırmak da önemli,cildiyeye giden olursa bunu sorabilir mi,veya bilen var mı?

normalde epilasyon iğne fiyatı ne kadardır yeni biyere gittim epilasyon iğnesi için 30 milyon aldı bu fiyat bana çok pahalı geldi daha önceki gittiğim yerde 2,5-3 milyon filan oluyodu

iğnelerin de kalitesi,markası oluomuş.bazıları özel lduu için pahalıymış.bide 2 liraya aldıkları iğneyi pahalı satanlar var.satın aldığınıza göre ambalaj isteyebilirsiniz.böylelikle hem ilk açıldıından emin olur hem markayı bilirsiniz:))

normalde epilasyon iğne fiyatı ne kadardır yeni biyere gittim epilasyon iğnesi için 30 milyon aldı bu fiyat bana çok pahalı geldi daha önceki gittiğim yerde 2,5-3 milyon filan oluyodu
bunun için ayrı başlık var canım,orayı takip etmeni öneririm

:enbuyukkk:arkadaşlar farklı konularla ilgili başlıklar var.konuları dağıtmadan paylaşım yapmamız bizi zaman kaybından kurtaracaktır.:dance:

kılı beslemeden cildi onarmanın en iyi yolu nedir? Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

iğneli epilasyondan sonra bapanthene,vs...hücre yenileyici bişeyler kullanmalıyız tamam ama kıl kökü açıkken bu uraya da gitmicek mi?yani bioder gibi ürünleri kılları aldıktan sonra yapma mantıkları da aynen bu dii mii?yaanii elbettte ki önceliğmiz iz kalmaması ama cildi yapılandırması için kullandığımız şeylerin kıl kökünü nesı etkilediini arştırmak da önemli,cildiyeye giden olursa bunu sorabilir mi,veya bilen var mı?

iğneli epilasyonda her kıl köküne tek tek girip akım verildiği için kıl kökü o anda yakılır zaten,beslenicek kıl kökü kalmaz,deriyi besleyen kremler hücre yenilenmesini sağlıyarak tahribata uğramış deriyi yeniler ,

X