Hamile Kalabilmek İçin Yaptıklarımız

Hamile Kalabilmek İçin Yaptıklarınız

• Ankete Katılan
    15

AdaEge

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2009
6.820
4
günaydın arkadaşlar...

aslında daha çok hamile arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacımız olacak bu topic de bize yol göstermeleri açısından.

ben 4 yıllık evliyim ve 2 aydır (bu 3. ay olacak) bebek için denemelerdeyiz.

önce Rabbim ol demeli elbette.. ben kendi üstüme düşeni yapayım, herşeyi tam olarak öğreneyim, iyice bilgi sahibi olayım istedim ve foruma üye oldum.

burada ovulasyon testlerini okudum ve onları yapmaya başladım. ilişkilerin ovulasyona yaklaştığımız günlerde olmasına özen gösterdik. ilişkiden sonra yataktan kalkmayarak bacaklarımı duvara dayadım.

henüz olmadı ama inşallah olacak...

farklı şeyler deneyen varsa ve burada paylaşımda bulunurlarsa ve oylama yaparlarsa çok memnun olurum :)

arkadaşlar kaçıncı ayda hamile kaldığınızı da bildirebilirseniz çok makbule geçecek :) bizlere umut olun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
acaba başlığı yanlış yere mi açtım? ya da kimse paylaşmak istemiyor mu....

benn ilk kıımdaa hiç birşeyy yapmadımm hemenn ilkkkk ayy kalırıdımm canımm sadecee 1 denemedee
amaa şimdiii 3ncüü istiyorumm amaa 7 yıll ara verdimm bakalımmm olackamııı

benn ilk kıımdaa hiç birşeyy yapmadımm hemenn ilkkkk ayy kalırıdımm canımm sadecee 1 denemedee
amaa şimdiii 3ncüü istiyorumm amaa 7 yıll ara verdimm bakalımmm olackamııı

Rabbim gönlüne göre versin canım. şanslıymışsın hemencecik hamile kalmışsın. inşallah yine öyle olur :)

ilk aylar bir şey yapmadım

tutmadı..hep negatif sonuçlar aldık...

sonra doktora gittik haplarla denedik yine olmadı....

sonra iğnelere geçtik yine olmadı....

sonra aşılama denedik negatif sonuç aldık...

sonra laporoskopi yapıldı.....tüplere rahime bakıldı ...yumurtalıklara bakıldı.....temizdi sadece polikistik over varmış.....

yani yumurtada olan kistler yakabildiklerini yakmışlar yakamadıkları kalmış.....

sonra diğer ay tekrar aşılama yaptırdık tutmadı.....

ben daha 22 yaşındayım ama 2 seneye yaklaştı evliliğimm....

ve bebiş çok istiyoruz emin ol her deneme ümit..

her negatiflik ümitsizlik....

şimdi dinlenme ayındayım....... ve 2 gün günüm geçiyor....ama diğer hamileler gibi belirtilerim yok benim.....

göğüslerim şiş değil ....sadece akıntım var belim ağrıyor kasıklarım ağrıyor adet olacakmış hissi var....

suratımda sivilce varr.......

hayırlısı ..rabbim sanada banada tüm isteyenlerede hayırlı evlat versin........hayırlı varis versin

ilk aylar bir şey yapmadım

tutmadı..hep negatif sonuçlar aldık...

sonra doktora gittik haplarla denedik yine olmadı....

sonra iğnelere geçtik yine olmadı....

sonra aşılama denedik negatif sonuç aldık...

sonra laporoskopi yapıldı.....tüplere rahime bakıldı ...yumurtalıklara bakıldı.....temizdi sadece polikistik over varmış.....

yani yumurtada olan kistler yakabildiklerini yakmışlar yakamadıkları kalmış.....

sonra diğer ay tekrar aşılama yaptırdık tutmadı.....

ben daha 22 yaşındayım ama 2 seneye yaklaştı evliliğimm....

ve bebiş çok istiyoruz emin ol her deneme ümit..

her negatiflik ümitsizlik....

şimdi dinlenme ayındayım....... ve 2 gün günüm geçiyor....ama diğer hamileler gibi belirtilerim yok benim.....

göğüslerim şiş değil ....sadece akıntım var belim ağrıyor kasıklarım ağrıyor adet olacakmış hissi var....

suratımda sivilce varr.......

hayırlısı ..rabbim sanada banada tüm isteyenlerede hayırlı evlat versin........hayırlı varis versin

amin canım amin inşallah...

canım Rabbim yardımcın olsun. bak önemli bir problem de yokmuş. Allah ın izniyle inşallah en yakın zamanda olur. belki bu ay bile olur. belirtiler olması şart değil ki. inşallah en kısa zamanda güzel haberlerini alırız :1hug:

tatlım ben hem kürleri yaptım hem ateş ölçtüm hem ovulasyon testleri yaptım vallah. ovulasyon testlerinin 2. ayında hamile kaldım sen değerlendir artık. birden fazla seçenek kabul olmuo anacımm..

tatlım ben hem kürleri yaptım hem ateş ölçtüm hem ovulasyon testleri yaptım vallah. ovulasyon testlerinin 2. ayında hamile kaldım sen değerlendir artık. birden fazla seçenek kabul olmuo anacımm..

canım TIFF'im çok teşekkür ederim katılımın için. aslında çoklu seçenek olsun demiştim ama başaramamışım demek ki :)))))))

sana her zaman dediğim gibi Allah sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah yavrunu :nazar:

darısı biz isteyenlerin başına.... :1hug:

ayrıca canım hep sormak istiyordum unuttum.

ovulasyon testi ve ateş ölçme hep aynı günleri veriyor mu? yani ateş ölçerken de yumurtlama günlerini tam olarak tespit edebiliyor musun? ikisini de denediğin için sormak istedim :)

Slm arkadaŞlar bende 6 aydır tedavı gÖrÜyorum bu ay Çatlatma ıĞnesı vuruldum 2 defa ılkınde Çatlamadı dÜn gene vuruldum c.tesı kontrol var ınŞ.Çatlar ama bu ay tembellık varmıŞ oda Çok dÜŞÜnmekten oluyomuŞ stres yapma dedı

Ben hıÇ ateŞ ÖlÇme ovulasyon testı yaptım bu ay 2 gÜnde bır doktora gıttım ama

Bu testlerı doktorumda hıÇ sÖylemedı ama sÜreklı onun kontrolÜnde gıdıyo Çok fazla aklında olmaması lazım stres yapıyosun sonra

mirage canım inşallah en kısa zamanda güzel haberlerini alırız.

bence de çok düşünmekle ilgili. ben mesela daha ilk aydan o kadar takmaya başladım ki... yanlış biliyorum ama elimde değil. bir de sanki kendimi kandıracakmışım gibi takmıyorum diyorum ama öyle böyle değil sürekli aklımda. aklımdan çıkıp karnıma girse artık :)

Bu testlerİ doktorumda hİÇ sÖylemedİ ama sÜreklİ onun kontrolÜnde gİdİyo Çok fazla aklında olmaması lazım stres yapıyosun sonra

canım dr un sana yumurta takibi yapıyordur zaten o yüzden testten bahsetmemiştir. bu testlerle yumurtlama zamanlarını kendin takip edebiliyorsun.

Aynen canım ya okadar taktımkı doktor kafanı baŞka Şeylerle yoĞunlaŞtır dıyo ama ınŞ.deĞıŞtırırım

mirage cım dediğin gibi takmamak gerekiyor ama elimizde olmadan takıyoruz. ben mesela bütün gün işte bilgisayar başındayım her fırsatta burdayım, topiclerde geziniyorum :))))))))

dr takip yapıyorsa teste gerek kalmıyor zaten canım, için rahat olsun.

inşallah canım inşallah olsun tabi. Allah hepimizin gönlündekini karnına koysun inşallah :)

elvinnaz canım ateş ölçme ve ovulasyon testi ile hamile kaldım demişsin ankette.

ovulasyon testini ne kadar süre kullandın canım, kaç ay yani?

X