Hamilelikte Grip Aşısı...

redlight71

*AŞKIM ve ÇOCUKLARIM*
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
2.267
21
52
Selam arkadaşlar,aranızda hamileyken grip aşısı yaptıran var mı?Bu konuyu doktoruyla konuşan var mı?Ben geçen hafta çok kötü grip oldum çok zor geçirdim tekrarından korkuyorum açıkçası malum tam grip mevsimindeyiz,bu arada 3.5 aylık hamileyim dotoruma henüz soramadım sizlerin de fikirlerinizi almak istiyorum.Şimdiden teşekkürler...kaydirigubbakcemile5

bende 6 aylık hamileyim yeni grip aşısıoldum ama ben her sene oluyodum grip aşısı .genelde doktorlar gerek görmüyoz ama sen yinede bi sor doktoruna bazısı yaptırma diyo.yumurta alarjısı olanlara

biraz once doktorumu aradim 5-6 senedir grip asisi oluyordum bu sene
olayim mi dedim hayir dedi....
yani bu sene olamiyorum sen de bir dr una sor bence

benim doktor da 3 aydan sonra yapılabilir demişti..ama çok gerekli görülmüyor anladığım kadarıyla..

ben bır kere grıp asısı oldum o sene hastalıktan kurtulamadım ve hastaneye bıle yattım.kımıne ters etkı gosterıyormus bana da ters etkı yarattı o yuzden suan asla ası olmam...

Ya ben de doktoruma danışmadan zaten aşı olmam ama şimdi bir de domuz gribi aşısı geliyormuş Türkiyeye ve vurulma önceliği hamilelerde imiş,bilmiyorum her kafadan bi ses çıkıyo Allah yardımcımız olsun....

Arkadaşlar grip aşısını doktoruma sordum ben, o da gribin canlı aşı olmasından dolayı bebekle ilgili problem yaratabileceğini(kesin yaratır demedi olabilir de olmayabilir de) söyledi, kararı bana bıraktı ama grip olmak bebeğe zarar vermez dedi. Bi de şunu ekledi: grip her sene kendini yeniliyormuş ve aşının koruyucu etkisi de kesin değilmiş sandığımız kadar. Yani size kalmış bir karar...
Ama şu domuz gribi aşısı meselesini sormadım, o benim de aklımı çok karıştırıyor, o aşı çok yeni ve güvenli midir hiç bilemiyorum..

Selam arkadaşlar,aranızda hamileyken grip aşısı yaptıran var mı?Bu konuyu doktoruyla konuşan var mı?Ben geçen hafta çok kötü grip oldum çok zor geçirdim tekrarından korkuyorum açıkçası malum tam grip mevsimindeyiz,bu arada 3.5 aylık hamileyim dotoruma henüz soramadım sizlerin de fikirlerinizi almak istiyorum.Şimdiden teşekkürler...kaydirigubbakcemile5

mayıs ayında bende grip aşısı oldum fakat o ay hamile değildim. aşı yapmadan önce hemşire hamile veya yumurtaya alerjin varsa vuramayız demişti ...bilginize

merhaba hamişler,
ben dün 2li testim için gittim doktoruma.grip aşısını da sordum.yaptırma dedi.en iyisi bildik yöntemlerle korunmak gripten.

bu grip aşısının geçmişi ne ki.kaç yıldır uygulanıyo ileriye dönük yan etkileri neler kim biliyo.eskiden grip aşısı mı vardı.bence hamilelikte doktor önermedikçe her türlü aşıdan uzak durmak gerek diye düşünüyorum.bol bol portakal mandalina yiyerek korunmaya çalışıyorum.şahsen asla yaptırmam ben grip aşısı.

arkadaşlar bende 24 haftalık hamileyim birde 2,5 yaşında oğlum var.
eşime işyerinden hersene grip aşısı yapıyorlar ve o mutlaka gribe yakalanıyor.
şimdiye jadar hiç grip aşısı yaptırmadım ve heleki şimdi hamileyken hiç yaptırmam. aslında çok çelişkili fikirler okuyor ve dinliyorum birgün bir tv kanalında gebeler grip aşısı olmasa iyidir diyor diğer gün başka bir yerde gebeler girp aşısı mutlaka olsun diyor. en iyisi yediklerimize içtiklerimize dikkat etmek ve herkezle öpüşmemek, kendimizi korumak.
domuz gribi içinse aslında düşünüyordum. devlet aşı getirtiyor hamileler, çocuklar ve yaşlılar öncelikli olmak kaydıyla yaptırın diyor. tvde de izledim eski sağlık bakanıda çocuklarda 4 yaşında küçüklere yapılamayan bu aşının hamilelere de olumsuz etkisi olabileceğini söyledi ve banada gayet mantıklı geldi.
aşı olunsada olunmasada rabbim bizleri ve bebeklerimizi hastalıktan uzak tutsun

X