Fırınlı ocakmı yoksa bulaşık mak. üstüne set üstü ocak alıp ayrıca fırınmı alayım

benimki bosch, gri renk hem, yemeğide kekide güzel pişiriyor, aynı anda 2 tepside pişiriyorum

teşekkür ederim huuulya söylediğine bende bakacağım ama ben beyaz düşünüyorum bütün beyaz eşyamı beyaz renk aldık çünkü.

canım biraz geç oldu ama ben arçelik mf 6 aldım(midi fırın).forumda çok övüyolardı.10 taksit 250 TL ye aldım..ama henüz evlenmediğim için kullanma şansım olmadı:)

canım biraz geç oldu ama ben arçelik mf 6 aldım(midi fırın).forumda çok övüyolardı.10 taksit 250 TL ye aldım..ama henüz evlenmediğim için kullanma şansım olmadı:)

kizlar midi firinlarda kek iyi pisiyor mu peki...ici iyi pismiyor seklinde seyler duymustum...

arkadaslar ben luxell borekci aldim evimde mutfagim kucuk o sebeple buyuk firin da koyacak yerim yok.Henuz kullanmadim bakalim ne olacak,nasil pisirecek bilemiyorum.nisan dan sonra cevaplayabilirim

kızlar selamlar,

bu fırın meselesi biraz da gelen misafirle alakalı. ben de yeni evliyim ama ailem eşimin ailesi çok geliyor mini fırın kesinlikle yetmez diye vestel turbo ocaklı fırın aldım ama ankastre değil..

üç tepsi aynı anda giriyor, turbo oldugundan kokular da karışmıyor, 15 kişi yemeğe geliyor bana geldi mi, herşeyi bir seferde atabiliyorum rahat oluyor. ama tabi mutfakta yerim müsait o yüzden büyük fırın aldım.

bir seferde yemekli kalabalık misafiriniz olmuyorsa mini fırın alabilirsiniz bence :)

ben de şimdi ankastreli eve taşınacağım kara kara düşünüyorum hangi ankastre fırını alsam diye ::)

annemde set ustu alalım diyor ama mantıklı dusunmek gerekırse mını fırına ne kdr tepsi koyabilirsin.. misafirin geldi 3-4 tane fırına ihtiyac duyulan bişey yaptın diyelim nasol yapcan kısa sürede.. en güzeli fırınlı ocak.. ayrıca mini fırın ayrıyeten yer kaplar.. kalabalıgı ben sevmedigimden fırın alacagım inş. camasır makinesinin yeri her zaman banyodur..bulasık makınesi de mutfakta olur.. oldu bitti..:)
bence böyle dusun canı.. en güzeli fırınlı olan.

benim de yakında düğünüm olucak canım ve ben de ankastre fırın düşünüyorum kendi evim olucak ve mutfakta o şekilde olduğu için
çeyizimde ayrıca arçelik mf 6 midi fırın var daha önceden almıştım o da yedek durur ancak annemin evinde kullandığım için biliyorum malesef mini fırınlar hiç kullanışlı değil
arkadaşlarımın da dediği gibi bir defa kalabalık misafir gelecekse kesinlikle yeterli olmuyor bizdeki en büyük boyu fırının ve şöyle düşün ki tepsisi 15 tane kurabiye zor alıyor
ayrıca iki tepsiyi aynı anda koyduğunda pişirmiyo
devamlı değiştirmen gerek ki zaman kaybı
tepsiler çok küçük borcam kullanayım desen o da olmuyor en küçük borcamlar hariç hiç biri sığmıyor enden özellikle de ve zaten en küçük borcam da fırın tepsisiyle aynı oranda şey alıyor
tabi bir de tezgahta yer kaplıyor
yani elki memnun olanlar vardır ama ben kendi adıma önermiyorum madem bir kez alınıcak ya fırınlı aygaz al ya da turbo fırın al derim ben ama yine de son karar senin canım

selam kızlar bende 10 temmuzda evleniyorum nasipse bugün arçeliğe gittik ankastre set üstü ocak ve ankastre gömme fırın beğendim inox fiyatı 1.950 ikisinin ama beğendim onu alıcam büyük ihtimalle

canım peki araştırdın mı arçelikin ürünleri nasıl?
bir de diğer beyaz eşyalarını ne düşünüyosun?

canım bizim evde bütün ürünler arçelik ve çok memnunuz çok şükür benim çeyiz çamaşır ve bulaşık mak. arçelik ama buzdolabını samsung alıcaz çok beğendik modelini rengini ama ankastrede bugün baktım işte arçelik onlarda çok şık çok güzel onu alıcam muhtemelen..

2 yıllık evli ve çok sayıda misafir ağırlayan biri olarak söylüyorum kesinlikle mini fırın....
Bi kere fırınlı ocaklar bana çok hantal görünüyor.. Ben sevmiyorum, o yüzden bulaşık makinesi artı setüstü aldım, ayrıyetten de minifırın aldım...
Evim güzel evim bölümünde mutfak resimlerimi görebilirsin...
Ben aslında çamaşır makinesi konması için yapılmış olan blüme blaşık maknemi koydum.
Bulaşık makinesi koymak için açık bırakılan boşluğa da 2 katlı raf yaptırıp alt katına mini fırın üst katına mikrodalga en üste de setüstü ocağımı koydum...
Mini fırınım ve mikrodalgam beko
bulaşık makinem arçelik
Setüstü ocağım bosch
Hepsinden de gayet memnunum.

Mini fırın için detay vereyim
Beko MF4 akıllı minifırın diye geçiyor...
Hem kek bötek yürü hamurişlerini hem de yamaklari gayet güzel pişiriyor....

MF& diye daha büyük bir modeli de var o da midi fırın olarak geçiyor onu da görümcem kullanıyor o da gayet memnun...
Bence koca koca eşyalarla evi doldurmaya hiçgerek yok....

ben şimdi ankastreli eve taşınıcam ankastre almam gerekiyor mutlaka. offf çok çeşit var karar vermek gerçekten zor :)

Canım bence fırın özelliği olan mikrodalgalardan al. O kadar pratik ki anlatamam. İstersen fırın, istersen mikrodalga istersen her ikisi birden çabucak pişiriyor. Elektriği çok ekonomik kullanıyor. Şimdi ekmek yapanları bile var. Sadece fanlı olanları almaya çalışırsan daha iyi olur. Yuvarlak borcam çok rahat sığıyor. Ben çamaşır makinesi banyoda nemlenir diye mutfakta kullanıyorum. Fırın yerine de bulaşık makinesi+setüstü koyuyorsun. Hem eşyalarının ömrü uzun oluyor. Zaman zaman alt kısmına bakıyorum makinelerimin paslanma belirtisi bile yok. Ben bu şekilde çok memnunum, annem de yıllarca midi fırın kullandı ve çok memnun. Tabiki yerin varsa büyük fırın da olabilir, ama kiracıysan düşünme derim ben. İşin sırrı midi fırını iyi seçmekte bence.

Buna karar verirken 2 soruyu cevaplaman lazım :)

1- Çalışıyormusun?
2- Evin kiralıkmı?

Eğer çalışan biriysen bence kesinlikle büyük fırın fuzuli bir eşya olacak. Çünkü o fırının hakkını verecek tepsilerce börek ve yemek yapmaya fırsatın pek olmayacak.

Eğer kiralık bir eve çıkacaksan bence evi tuttuktan sonra buna karar verin. Çünkü biliyorsun artık bazı evlerde (kiralık bile olsa) davlumbaz, ocak ve fırın mutfakta ankastre şeklinde oluyor. Yada mutfakta fırın koyacak yer olmuyor. Boşuna almış alma sonra.

Saygılar :)

kızlar bu işide hallettim
set üstü aldık fırınıda luxell in börekçisini aldık

canım mutfağın müsaitse normal fırın almanı tavsiye ederim. Ayrıca ben senelerdir arçelik kullanıyorum bir çok modelini denedim eşim arçelik bayisi olduğu için böyle bir fırsatım oluyor.şuan ankastre serisini kullanıyorum çok memnunum. ınternetten satışımızda var istersen adresi veririm ürünleri incelersin.

Merhaba ben de yeni evleniyorum,fırınlı ocak mı alsam ayrı ayrı mı alsam diye düşünüyorum. fırınlı ocak ne öneririsiniz? kek börek iyi yapılıo mu onun fırınında???

Merhaba ben de yeni evleniyorum,fırınlı ocak mı alsam ayrı ayrı mı alsam diye düşünüyorum. fırınlı ocak ne öneririsiniz? kek börek iyi yapılıo mu onun fırınında???

ben de yeni aldım beyaz eşyalarımı, ankastre mi mini fırın mı fırınlı ocak mı derken fırınlı ocak aldık en son.

evini tuttuysan ya da eviniz varsa evine göre alman gerekecek zaten. biz mutfak yaptıracaktık o yüzden üçü de olabilirdi ama mini fırınlar iyi pişirmiyor, bekar evimde kullandım luxell marka memnun kalmadım. araştırdım en iyisi bile turbo fırın gibi olmaz dediler. ben fırını ocak kadar kullanırım hem yemekler hem pasta börekler için o yüzden turbo fırına karar verdim. sonra da ankestre mi solo mu diye düşünürken seramik (cam) ocak almak istedim ankastreleri çok pahalıydı biz de fırınlı ocak aldık yine üstü cam.

anneminki de üstü cam fırınlı ocak 10 yıldan fazladır kullanıyoruz çok da memnunuz ben de kendi ocağımı kullandım 2 hafta kadar ben de memnun kaldım. benimki siemens anneminki vestel.

gazlı fırınlı ocaklar çok daha uygun gerçi ankestre 3lü setleri de artık 900 liraya veriyorlar. dediğim gibi maddi imkanın mutfağının durumu ve fırını ne kadar kullandığını düşün bence karar verirken :)

ben de yeni aldım beyaz eşyalarımı, ankastre mi mini fırın mı fırınlı ocak mı derken fırınlı ocak aldık en son.

evini tuttuysan ya da eviniz varsa evine göre alman gerekecek zaten. biz mutfak yaptıracaktık o yüzden üçü de olabilirdi ama mini fırınlar iyi pişirmiyor, bekar evimde kullandım luxell marka memnun kalmadım. araştırdım en iyisi bile turbo fırın gibi olmaz dediler. ben fırını ocak kadar kullanırım hem yemekler hem pasta börekler için o yüzden turbo fırına karar verdim. sonra da ankestre mi solo mu diye düşünürken seramik (cam) ocak almak istedim ankastreleri çok pahalıydı biz de fırınlı ocak aldık yine üstü cam.

anneminki de üstü cam fırınlı ocak 10 yıldan fazladır kullanıyoruz çok da memnunuz ben de kendi ocağımı kullandım 2 hafta kadar ben de memnun kaldım. benimki siemens anneminki vestel.

gazlı fırınlı ocaklar çok daha uygun gerçi ankestre 3lü setleri de artık 900 liraya veriyorlar. dediğim gibi maddi imkanın mutfağının durumu ve fırını ne kadar kullandığını düşün bence karar verirken :)

Evimizi kiraladık, mutfak bul mak ve fırınlı ocak için uygun... ancak mini fırın daha iyi diyenler var diye bilemedim... fırınlı ocakta arçelik dediler. elektroturbo mu turbo mu fırın? ocakların hepsi gazlı olsun diyorum... bi de yeni cift bölmeli fırınlar çıkmış bilemedim....

X