kürtaj sonrası adet azalması & yapışıklık korkusu !!!

cileklipizza

Sana emanetiz...
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
1.375
84
kızlar mrb.
26 agustos ta düşük nedeniyle kürtaj olmak zorunda kaldım.. 29 eylül de hastalandım gayet normaldi.. bol kanamam karın agrım yani standart adetimdi.. ikinci adetim 31 ekimde basladı. tarihler normal ama bu adetim anlatamayacagım kadar az geliyor. yani gunde 15 20 damla diyebilirim. genelde kahverengi ara ara kırmızımsı.. adet azalmasının özellikle de kürtaj sonrası yapışıklık belirtisi olabilecegini okudum ve cok korkuyorum. yapışıklık yaşayanlar ilk adetlerinde de az kanama mı gorduler yani bu yapışıklık hemen ilk ay oluşuyor mu yoksa yavas yavas mı dokular yapışıyor birbirine.. ?? artı bu adetimde ne goguslerim acıyor ne karnım agrıyor hayret birsey sanki hasta degilim ki ben normalde agrıdan igne falan olurdum.. umarım bir aksilik yoktu yarın doktorumu arayıp hemen randevu alacagım. ya zaten bebegimi kaybetmek cok zordu. bir de simdi kurtaj yuzunden hasar gorduysem ve cocugum olmazsa cok yıkılırım.. ne olur bilen duyan birileri varsa birseyler yazsınç kafayı yemek üzereyim :KK43:(( cok zor gercekten kadın olmak. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

ben kurtaj sonrası 40 gun sonra ılk adetımı oldum...sonrada 28 gun yada 30 gun arayla devam ettı...
normal gıbı gozukuyor senın adetınde...ama içinde tereddur varsa..doktoruna sormalısın...

canım randevu aldım bugun gidecegim.. işte miktarının cok cok az olması beni tedirgin etti çok. umarım bir aksilik yoktur.

slm kızlar aranıza benide alın :KK43: bende çok korkuyorum 13 ağustosta bebeğim ölü olduğu için kürtaj oldum bugun 82 ci gün ve hal aadet olmadık dr ilaç verdi olursun diye ama od afayda etmedi acayip korkuyorum rahim yapışıklığı yaşayanlar varmı etrafnızda

canım hamile degilim test yaptım :KK43:( senin baya uzamıs ya... umarım bir aksilik yoktur. doktor bana bugun vajinal ultrasonla baktı ve yapışıklıgı cagırıstıran birsey olmadıgını soyledi. sana ne diyorlar ?

canım hamile degilim test yaptım :KK43:( senin baya uzamıs ya... umarım bir aksilik yoktur. doktor bana bugun vajinal ultrasonla baktı ve yapışıklıgı cagırıstıran birsey olmadıgını soyledi. sana ne diyorlar ?
valla bana 1 hafta önce baktı rahim kalınlaşmış eğerki rahim yapışıklığı yoksa 10 gün içinde olanız lazım dedi valla umutl abekliyorum hemd ekorkuyla ama tık yok :KK43: rahim yapışıklığı ultrasyonla anlaşılmıyomuş ancak rahim filmi çektirmek gerekiyomuş. rahim filmi çektirdinmi bilmiyorum ama ölüm gibi bişi ben masada kalmıştım tüylerim diken diken oluyo yeniden çektirme ihtimalimi düşününce.... alınan bebekler zaten tedaviyel olmuştu ikizdi :KK43: valla darmadumanım rahim filmi çektriem korkusu herşeyin önüen geçti napacağım bilmiyorum kendimi kastıkçada gecikiyoo :KK43:

cilekli canım bu arada dr ban adediki 1-2 damla dahi gelse adet sayıyoruz dedi az gelmei önemli değilmiş zamanla düzene griiyomuş benim dr öle dedi valla.. sen geldğine şükret bende tık yok hala bugun 83 cü gün :KK43:

canım benim yaa... sakın kendinii stres yapma o zaman olacagı varsa olmaz. rahim filmi hiç çektirmedim ama ablam cektirdigi icin cok acı verdigini biliyorum. umarım en kısa zamanda hastalanırsın ve ihtiyacın kalmaz.. benim cok sukur kanamam geliyor. bak bugun 5. gun bitti hala az maz devam ediyor. darısı basına olsun inşallah.. tedaviyle olan bebeklerini kaybetmek iyice zordur. Allah tez zamanda yeniden nasip etsin inşallah da bunun acısını hafifletsin arkadasım..

aynı dert bndede var bnde doktoruma sordum düşük ypalı bir yıl oldu ve reglim çok kısa sürüo dedim bu bi sorun deil dedi ultrasonla ve alttan muayene etti gayet nomal çıktı sanırım sende benm gibi pipiriksin :))bnde netten okuyup okuyup acaba bndemi böleyim aman bndede çıkmasın bu deyip kndimi strese sokuorum.....bu arada çok geçmiş olsun canım bebeğini kaybetmene çok üzüldüm bunu ancak yaşayan bilir acısı çok kötüdür bilirim allah inş tez zamanda bi melek gnderir sana...herşey gnlünce olsun ...

saolun kızlar yaa vallal moral veriyosunuz yarın dr gitcem gene bakalım nolacak vallahi dua ediyorum şu yıl bi bitseydi diye bu sene başımıza gelmeyen kalmadı bizim :KK43: bi geldimi üst üste geliyo herşey bi adet olabilsem zaten hemen bırakacağım korunmayı bebek istiyorum hemen yaşım zaten ilerledi benimde eşimindi şimdiki aklım olsa valla 16 da evlenirdim neyse ağrıtmayım başınızı... kucak dolsuu sevgiler

aynı dert bndede var bnde doktoruma sordum düşük ypalı bir yıl oldu ve reglim çok kısa sürüo dedim bu bi sorun deil dedi ultrasonla ve alttan muayene etti gayet nomal çıktı sanırım sende benm gibi pipiriksin :))bnde netten okuyup okuyup acaba bndemi böleyim aman bndede çıkmasın bu deyip kndimi strese sokuorum.....bu arada çok geçmiş olsun canım bebeğini kaybetmene çok üzüldüm bunu ancak yaşayan bilir acısı çok kötüdür bilirim allah inş tez zamanda bi melek gnderir sana...herşey gnlünce olsun ...

canım geçmiş olsun... evet ben de sanıyoum biraz evhamlıyım. doktorum da oyle soyluyor... sanki uzun zamandır korunmasız ilişkiye giriyprum da cocugum olmuyor :))) halbuki daha denemedik bile. ilk bebegim bile kazayla olmustu... sen deniyor musun 1 senedir ??

saolun kızlar yaa vallal moral veriyosunuz yarın dr gitcem gene bakalım nolacak vallahi dua ediyorum şu yıl bi bitseydi diye bu sene başımıza gelmeyen kalmadı bizim :KK43: bi geldimi üst üste geliyo herşey bi adet olabilsem zaten hemen bırakacağım korunmayı bebek istiyorum hemen yaşım zaten ilerledi benimde eşimindi şimdiki aklım olsa valla 16 da evlenirdim neyse ağrıtmayım başınızı... kucak dolsuu sevgiler

ınsallah canım Allah bekletmeden verir saglıkla... kaç senelik evlisiniz ? fazla takılmamak lazım.. doktorum korunmayı bıraktıgın zaman her ay adet bekliceksin diyor... erken kan testi vs yok diyor.. 3 5 gun gecikince test yapıcaksın diyor bakalım ben de aalık gibi kısmetse korunmayı bırakmak istiyorum.. artık hakkımızda hayırlısı.

ınsallah canım Allah bekletmeden verir saglıkla... kaç senelik evlisiniz ? fazla takılmamak lazım.. doktorum korunmayı bıraktıgın zaman her ay adet bekliceksin diyor... erken kan testi vs yok diyor.. 3 5 gun gecikince test yapıcaksın diyor bakalım ben de aalık gibi kısmetse korunmayı bırakmak istiyorum.. artık hakkımızda hayırlısı.
canım ben 3,5 yıllık evliyim ama yaşım 34 zaten bu biten gebelğimde aşılama yoluyla olmuştu 3 cü aşılamada tutmuştu herşeyim normaldi benim sebepsiz infertiliteydi bebimki bakalım bundna sonar nornal yoldan gebe kalırmışım bi iadet olayımda onu sonar düşüneceğim zaten :)

canım geçmiş olsun... evet ben de sanıyoum biraz evhamlıyım. doktorum da oyle soyluyor... sanki uzun zamandır korunmasız ilişkiye giriyprum da cocugum olmuyor :))) halbuki daha denemedik bile. ilk bebegim bile kazayla olmustu... sen deniyor musun 1 senedir ??[/Q benmde ilk bebeğim kazayla olmuştu canım kendi çapımda korunuodum güya süpriz bebekti canım oğlum ama kısmet deilmiş beş aylıktı suyum geldi malesef normal doğumla kaybetim onu:KK43:(aradan bir yıl geçti dediğim gibi ama üzüntüden başka sorunlar patlak verdi başağrılarım arttı altı ay tedavi gördüm antideprasan kullandım tam kndime geldim derken şimdide prolaktin hormonu dert oldu başıma dört ay denedik hamile kalamadım doktora sordum bi test yapalım dedi prolaktinim gene ykselmiş biliosun ysek olması gebeliği engeliyo allahtan benmki çok yksek seviyelerde deil bir aylık dostinex tedavisine başladım bu arada doktorum korunmuosun devam dedi bakalım inş canım bu ay olur bunun dışında başka bi sorunum yok allaha çok şükür...birazda benm strese bağlı canım kndimi rahat bırakamıorum bi türlü regli günümü deli gibi bekliorum yanlış bişiy ama rahat olamıorum işte::::::::::::KK43::KK43:(((((

slm kızlar aranıza benide alın :KK43: bende çok korkuyorum 13 ağustosta bebeğim ölü olduğu için kürtaj oldum bugun 82 ci gün ve hal aadet olmadık dr ilaç verdi olursun diye ama od afayda etmedi acayip korkuyorum rahim yapışıklığı yaşayanlar varmı etrafnızda

canım sanada çok geçmiş olsun....hormon testi yaptımı doktorun sana prolaktin hormonu yksekliği adet geçikmesi yapıo bi sor istersen....

mseda üzüldüm sana da hatırlattıgım icin daha da üzüldüm... umarım hemen hamile kalırsın ve saglıkla kucagına alırsın bebişini.. bizleri de haberdar et mutlu et olur mu .) daha onceki gebelikleri dusukle sonuclanmıs bir cok arkadasım su anda cok saglıkla hamileliklerine devam ediyorlar. bu da bana oyle umit oyle moral oluyor ki anlatamam... Allah bize de kısmet etsin inşallah

sorun deil ttlım benm zaten aklımdan hiç çıkmıoki:KK43:((ewt benmde çevremde var ilk bebeğini kaybedipte ikincisine sağlıkla kavuşan inş bizede kısmet olucak....burda benmle aynı üzüntüyü yaşayan arkadaşlarım sayesnde bazı şeyleri atlattım biliosun sadece başına gelen anlıo seni ve artık güzel haberler verme zamanı geldi sanırım allahın izni ile burdan paylaşıcaz güzellikleride:Saruboceq:

kızlar galiab bu topikte sadece 3 kişiyiz :) dün akşamdan beridir sancılarım bugun de şiddetiyel devam ediyoo dr gitcem bugun hala kanama yok sancıay razıyım yeterki adet olabilseydim.kızlar adet olsam hemencik bırakacağım korunmayı bebiş istiyorum yaaaa sizlerinde güzel haberlrini inşallah burdan paylaşacağzı kızlar ben yarın yazarım dr geldikten sonra görüşmek üzere bu arada gebelik hikayelerinzi uzun uzun anlatrımısınız vaktinzi olursa :) sevgiler

incemeşecm selam walla bnde senn gibiyim sabah kalkıorum bebek akşam yatıorum bebek :))doktordan gelince yaz bizede canım unutma haberdar et olurmu...bakalım bu ay müjdeli haberler vericekmiyiz allahın izni ile inş 2010a hamiş gireriz.....opuyorumnanaktan

X