Pratik ama lezziz Milfy tarifleri-Tatl ve tuzlu-Resimli

aynen yengosum pirlantam katiliyorum sana
iyiki milföy hamuru var
cok pratik
cok kullanisli bir hamur
ne demek yengosum pirlantam seve seve ekledim
gördügüm milföylü tarifleri burda paylasicam hep insallah

sayin uzman imizin paylasmis oldugu
milföylü baklava

http://www.kadinlarkulubu.com/tatlilar/307419-uzmandan-milfoy-hamurundan-baklava-tarifi-resimli.html

pic0208.jpg

kizarmis muz toplari milföylü

kizarmis_muz2.jpg

Malzemeler:
8 Adet milföy hamuru
4 Adet muz
1-2 Su bardağı bal
Kızartmak için sıvıyağ
İsteğe göre çamfıstığı yada badem
Yapılışı:
1- Milföy hamurlarını dondurucudan çıkartıp yumuşaması için bir süre bekleyin.
2- Muzları soyun ve 2 ye bölün (isteğe göre çatalla ezebilirsiniz).
3- Her milföye yarım dilim muz gelecek şekilde paylaştırın ve milföylerin uçlarını birleştirerek elinizde top yapın.
4- Kızgın ve bol yağda (kızartma tencereniz varsa daha iyi olur) nar gibi oluncaya dek kızartın.
5- Pişen topları servis tabağına alın ve bolca bal ekleyip çam fıstığı serperek servis yapın

mutfaksirlari.com dan alintidir

cikolata soslu milföy pastaciklari
Malzemeler:
6 adet milföy hamuru
1 paket kremşanti
1 paket çikolata sosu
isteğe göre çikolata yada meyve
kiraz şekerlemesi
süt
Yapılışı:
Milföy hamurlarını dolaptan çıkartın ve yumuşaması için biraz bekleyin, yumuşayan milföyleri bıçakla 4 parçaya ayırın (yada benim gibi kurabiye kalıpları ile kesebilirsiniz),
Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine 1 er cm. aralıklarla dizin, 180 derece önceden ısıtılmış fırında hafifçe kızarana kadar pişirin.
Milföyler pişerken kremşantiyi 1 su bardağı sütle yüksek devirde sert bir kıvama gelene kadar (yaklaşık 8-9 dakika) çırpın ve streç filmle kapatıp buzdolabında dinlendirin.
Çikolata sosunu 2,5 su bardağı sütle çırparak koyulaşana kadar pişirin ve ocaktan alın, arada sırada karıştırarak soğutun.
Pişen milföyler soğuyunca enine 2′ye bölün, krema sıkacağına doldurduğunuz yada kaşıkla aldığınız kremlantiyi milföylerin arasına doldurun üzerine meyve yada çikolata koyarak kapatın.
Milföy pastalarınızı servis tabağına alın üzerini kalan kremşanti ile süsleyin, çikolata sosu gezdirin. Kiraz şekerlemesi yada taze meyvalar ile süsleyerek servis yapın.

mutfaksirlari.com dan alintidir

nasıl güzel bir sayfa bu böle yaa incim ve diğer arkadaşlar döktürmüşsünüz bende şuan dolaptan çıkarttım milföylerimi nası yapacağıma karar vermeye çalışıyorum...

nasıl güzel bir sayfa bu böle yaa incim ve diğer arkadaşlar döktürmüşsünüz bende şuan dolaptan çıkarttım milföylerimi nası yapacağıma karar vermeye çalışıyorum...

tskler canim
eminim agzina layik bir lezzet cikartmissindir milföylerle ortaya

kizim ya amma cok milfoy tarifin varmis, bu konuyu astigin iyi olmus ,bence cok kisinin isine yaricak
bende kendimden yada internetten gorduklerimi eklerim canim

kizlar milfoyde ben genelde sekile bakiyorum ,icine nasil olsa tatli tuzlu hersey koyabiliriz
ben bu sekillerin hepsini genelde yaptim elimde resim olmadigi icin mecbur netten aldim
bunlar tarifsiz insallah isinize yarar

tartetatinvolauventpuff.jpg

patefeuilletee1.jpg

patefeuilletee6.jpg

patefeuilletee3.jpg

X