epidural dogum

ali_ye

RABBİME ŞÜKÜR
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
1.794
11
41
ben ilk dogumumu genel anestezi ile sezeryan oldum cevremdeki herkez epidural ol dıyor ben korkuyorum ama o anıda yasamak istiyorum epiduralda acı hissedıyormusunuz bebek ve anne ıcın en ıyısı epiduralmı dr haftaya gıdıcem hıç sormadım korktugum için epiduralle ılgılı bır anda cesaret geldi bır video izledikten sonra ve devlet hastanelerinde epidural yapıyorlarmı
epidural dogum vıdeosu YouTube - Epidural Doğum - Dr. Kağan Kocatepemutlaka izleyın opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
canım çevremde yaptıran çok var ve memnunlar. devlette yapıyorlar mı bilmiyorum. hiç acı hissetmiyorsun canım bu arada

bende ilk doğumumda genel anestezi olmuştum çevremde ilk doğumu genel anestezi olup sonra epidural sezeryan yaptıran arkadaşlarım var onlara göre çok rahatmış doğum hiç ağrın sızın olmuyor dediler şimdi bende nasip olursa bu doğumumu epidural yapmayı düşünüyorum benim bildiğim kadarıyla devlette epidural yok ama artık özel hastanelerin sigortayla anlaşması var zaten çok düşük miktarlarda yaptırabiliyosun hayırlı doğumlar

anestezi uzmanı akrabamız gecenlerde kesınlıkle epidural yaptır demıştı ben korkarım demıştım bır anda cesaret geldı ama devlette yapmıyorlarmı benım dr devlet hastanesi dr bakalım bı sorayım bunun için persembeye kadar sabıredecem radevumuz ozaman

canım ben yapıyorlar dıye bılıyorum gorumcem gecen sene dogum yaptı devlet hastanesınde epıdural ıle
bende epıdural ıstıyorum eger normal dogum yapamazsam

canım ben özel bi hastaneye gidiyorum ve 300 tl normal doğum +300 epidurale ödeyeceğim kısmetse. yani çok da pahalı değil

ben de epidural ile normal doğum düşünüyorum.konrollere gittiğim hastanede yapılıyormuş. doktoruma sordum iyi olur dedi. peki dedim tecrübe durumu nedir burda yaygın olarak yapılıyor mu dedim anestezi uzmanı işinin ehli mi falan kafamdaki bütün soruları sordum oda bu hastanede yapılan her 5 doğumdan 1 i epiduralle yapılıyor dedi. sonuçta bulunduğum hastanenin doğum bölümü tıklım tıkış. bence buna da dikkat et (tecrübe olayına). yeni yeni yaygınlaşan bir doğum şekli sonuçta

türkiye hastanesinde bir anestezi uzmanı war nezih berksoy adam işinin ehli yurtdışında eğitim görmüş falan we epidural sonrası olan yan etkilerin hiçbiri görülmüyormuş sitesinden de bakabilirsiniz agrisizdogum.com ben kendisiyle görüşmeye gideceğim haftaya ist.da olanlar düşünsün bence:KK66:

ben normal dogumda epidural ile doğum yaptım....ilk doğumum..epiduralı 5 cm açılma olduktan sonra yaptılar bende..zaten cekecegini cekyorsun...epidural yapıldıktan sonra acı hissetmedim..

arkadaşlar korktugunuz yan etkileri ise..o risk her amelyatta var...acıdan o an hiç bisey düsünmüyorsunuz zaten..ben bir gün önceden imzalamıstım formu..

tavsiye ederim..egerki Uzmanlar yaparsa hc bır sorun olmaz...Uzman olması şart..

ben normal dogumda epidural ile doğum yaptım....ilk doğumum..epiduralı 5 cm açılma olduktan sonra yaptılar bende..zaten cekecegini cekyorsun...epidural yapıldıktan sonra acı hissetmedim..

arkadaşlar korktugunuz yan etkileri ise..o risk her amelyatta var...acıdan o an hiç bisey düsünmüyorsunuz zaten..ben bir gün önceden imzalamıstım formu..

tavsiye ederim..egerki Uzmanlar yaparsa hc bır sorun olmaz...Uzman olması şart..

bulunduğun yer de mi yani mardinde mi yaptın doğumunu

kısmetse bir kaç gün sonra doğumum var özel hastanede doğum yapacağım normal doğum epidural farkı sadece 250 ytl yanlız önemli olan epidurali takan anestezi doktorunun bu işte tecrübeli olması.

ben epidural yaptırdım vede çok memnun kaldım allah nasip ederde 2. ye niyetlenirsem yine epidural olmak isterim bambaşka birşey .

aliyecim bende epiduralle doğum yaptım yani spinal..çooook çooook memnun kaldım..ilki genel anesteziydi ve benim için kabustu ama bu çok süpermiş..kesinlikle tavsiye ederim hiç bişey hissetmiyosun..hee bu arada korku meselesine gelirsek panik atak hastası olarak gayet sakin atlattım ameliyatımı:))))

kızlar bende normal doğumda olsa,sezeryanda olsa

epidural düşünüyorum.

ama bikaç yerden duyduğuma göre;

iğne çok hassas bölgeye yapıldığı için,

eğer sinire denk gelirse felç olma durumu olduğunu duydum,

ne kadar doğru bilmiyorum.

o yüzden anestezi uzmanı işinde iyi olması gerekir.

herkese hayırlı doğumlar.

Merhaba herkese
Epiduralle spinal aynı şeymi arkadaşlar
Benim ilk doğumum spinal oldu yani belimden altımı uyuşturdular belden iğneyle acil alınmıştım sezeryana bana sormadılar bile nasıl istersin diye:)))
Bir süre bel altında uyuşukluk oluyor
Genel anesteziyi bilmediğim için de kıyaslama yapamayacağım ikisi arasında
Ama şimdiki doktorum sanırım genel anestezi yapacak

aliyecim bende epiduralle doğum yaptım yani spinal..çooook çooook memnun kaldım..ilki genel anesteziydi ve benim için kabustu ama bu çok süpermiş..kesinlikle tavsiye ederim hiç bişey hissetmiyosun..hee bu arada korku meselesine gelirsek panik atak hastası olarak gayet sakin atlattım ameliyatımı:))))

bende ılkı genel anestezıyle oldum cok zor ayıldım kendıme zor geldım bebegımı benden baska herkez gordu en son ben gordum ama devlet hastanelerı yapmıyormus galıba burda sadece özeller ve tıp fakultesi yapıyormuş ozellerede guvenemıyorum anestezıcılerıne kafam karıstı napalım toptan anesteziyi yicez galıba dr bı sorayım bakalım

arkadaşlar epidural yaptıranlar hangi hastanede hangi uzmanın yaptığını söyleyebilirmi?? ben nerden anlayacağım ki çok tecrübeli olduğunu anestezi uzmanının??

X