test için erken mi yoksa zamanı gelmiş mi?

catwalk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
64
3
43
bayanlar merhabalar,

ben de sizler gibi bebek için yanıp tutuşanlardanım. 16 aydır deniyoruz ama henüz nazlanmakta bebişimiz...

benim evlenmeden önce periodlarım çok düzenliydi 28-29 günde bir şaşmadan gelirdi ama evlenmeden birkaç ay öncesinde bir şaştı ki bir daha da nadiren 28 günde bir oldu.
son 6 adet tarihimi kaydetmiştim sizlerle de paylaşmak isterim:

(ilk kaydettiğim regl) 26.04.2009
(2. kaydettiğim regl) (38 gün sonra) 03.06.2009
(3. kaydettiğim regl) (35 gün sonra) 08.07.2009
(4. kaydettiğim regl) (29 gün sonra) 06.08.2009
(5. kaydettiğim regl) (26 gün sonra) 01.09.2009
(6. kaydettiğim regl) (32 gün sonra) 03.10.2009

açıklayıcı olmaya çalıştım umarım anlaşılır olmuştur dönemlerim. bu düzensiz periodların ortalaması da 32 gün gibi birşey çıkıyordu o yüzden bu ayın 4'ü gibi bekliyordum ama kanamam olmadı hala daha bekliyorum. bu arada bu ay ilk defa çok anlaşılır bir şekilde yumurtlamamı hissettim ekimin 18'inde yumurtalıklarımda hafif bir ağrıyla beraber jel kıvamında şeffaf akıntım oldu. aradaki dönemde çok dikkat etmedim ama akıntım hala farklı yoğunluklarda devam ediyor afedersiniz dün bütün gün çamaşır değiştirmek zorunda kaldım sürekli bir ıslaklık hissi vardı, bugün düne göre daha az. anlayamadım acaba adet dönemim geliyor mu yoksa bebiş için umutlanabilir miyim? daha önceki sayısız deneyimlerim yüzünden artık testi mümkün olabildiğince ertelemek istiyorum çünkü aylardır o tek çizgiyi göre göre çok yıprandım artık istemiyorum, çok zor olsa da beklemeye çalışıyorum.
bu arada ara ara özellikle eğilip kalktığımda bel ağrım da oluyor ve göğüslerim yaklaşık 4-5 gündür falan oldukça şiş, hiçbir adet dönemimde göğüslerimin şişmesi beni bu derece rahatsız etmemiş ve acı vermemişti ama bu ay nedense böyle. kendimi fazla dinleyip de çok da umutlanmak istemiyorum çünkü sonunda negatifi görünce çok üzülüyorum.

siz ne dersiniz bayanlar aranızda benim yaşadıklarımı yaşayan varmı? ya da bana ne yapmamı önerirsiniz?

canım beliertilerin hamilelik belirtisine çok benziyor zaten adet tarihinie yakın yada bi kaç gün sonrasına kanda herşey net belli oluyor son adet tarihine göre bugün itibari ile 4 gün geçmiş oluyor kan testi yaptır ona göre neyin ne olduğunu anlayacaksındır. hadi kolay gelsin neticeyi bildiririsin...güzel haberler vermen dileği ile...

ne duruyosun canımm haydi teste:))))))
bizede haber etmeyi unutmaopuyorumnanaktan

arkadaşlar çok sağolun cevaplarınız için dün gece bir idrar testi yaptım sabahı bekleyemedim :) 2. çizgi silik çıktı ama çıktı yine de :) çok daha fazla heyecanlandım şimdi yarın inşallah bir aksilik olmazsa kan testi yaptıracağım lütfen dualarınız benimle olsun sonucu alır almaz buraya yazarım... off daha şimdiden aşırı heyecan bastı :)

arkadaşlar çok sağolun cevaplarınız için dün gece bir idrar testi yaptım sabahı bekleyemedim :) 2. çizgi silik çıktı ama çıktı yine de :) çok daha fazla heyecanlandım şimdi yarın inşallah bir aksilik olmazsa kan testi yaptıracağım lütfen dualarınız benimle olsun sonucu alır almaz buraya yazarım... off daha şimdiden aşırı heyecan bastı :)

ayy canım öyle çok sevindim ki
aynı belirtiler bende de vardı göğüslerde şişlik dışında
birgün bir test yaptım ve aynı senin gibi ikinci çizgi silik
yine aynı böyle bir pazar günüydü burdaki arkadaşların da ısrar etmesi
ve benim de sabırsızlığım sonucunda
dayanamadım gidip hemen bir özel hastanede kan testi yaptırdım ve pozitif
akşama eşime güzel bir sürpriz yapmıştım çok ağlamıştım
şimdi 5 buçuk haftalık hamileyim :nazar:
hadi bakalım merakta bırakma bizi olur mu?

ooo canım hayırlısı olsunnn sağlıkla gelsin inşlhhhh
darısı bizede dua etmeyi unutma opuyorumnanaktan

arkadaşlar ne kadar güzel cevaplar vermişsiniz hepinize ayrı ayrı teşekkürler özellikle katrem canım çok sevindim dilerim çok rahat bir hamilelik geçirirsin ve bebişini biran evvel kucağına almak nasip olur...

bana gelince... ben dün gidemedim kan testine... acil işler çıktı mecburen bugüne kaldı. iyi ki de kalmış çünkü hastaneye kan testi için çıkmaya hazırlanırken biranda ne olduğunu bile anlayamadan kanamam başladı ve 1 pedi dolduracak kadar da geldi öğlenden beri. bu arada bugün 38. gündü. öyle üzüldüm öyle üzüldüm ki anlatmaya kelimeler yetmez, yine kendimi pozitife hazırlamıştım ve yine çok büyük hayalkırıklığı yaşadım maalesef :KK43:
cuma günü bir doktora görüneceğim bir aksilik olmazsa, en azından bu düzensiz kanamalarımın nedenini ve eğer benden kaynaklanan bebiş olmasını engeleyecek birşeyler varsa öğreneceğim.

bilmiyorum işte, moralim yerlerde. ne hevesim ne ümidim hiçbirşeyim kalmadı artık % 100 emin olmadan kendimi hiçbirşeye hazırlamak istemiyorum böyle hayal kırıklığı yaşamak çok daha beter oluyor çünkü...

arkadaşlar ne kadar güzel cevaplar vermişsiniz hepinize ayrı ayrı teşekkürler özellikle katrem canım çok sevindim dilerim çok rahat bir hamilelik geçirirsin ve bebişini biran evvel kucağına almak nasip olur...

bana gelince... ben dün gidemedim kan testine... acil işler çıktı mecburen bugüne kaldı. iyi ki de kalmış çünkü hastaneye kan testi için çıkmaya hazırlanırken biranda ne olduğunu bile anlayamadan kanamam başladı ve 1 pedi dolduracak kadar da geldi öğlenden beri. bu arada bugün 38. gündü. öyle üzüldüm öyle üzüldüm ki anlatmaya kelimeler yetmez, yine kendimi pozitife hazırlamıştım ve yine çok büyük hayalkırıklığı yaşadım maalesef :KK43:
cuma günü bir doktora görüneceğim bir aksilik olmazsa, en azından bu düzensiz kanamalarımın nedenini ve eğer benden kaynaklanan bebiş olmasını engeleyecek birşeyler varsa öğreneceğim.

bilmiyorum işte, moralim yerlerde. ne hevesim ne ümidim hiçbirşeyim kalmadı artık % 100 emin olmadan kendimi hiçbirşeye hazırlamak istemiyorum böyle hayal kırıklığı yaşamak çok daha beter oluyor çünkü...

üzüldüm canım ama her şerde bir hayır vardır:çok üzgünüm:
belki de kimyasal gebelikti ve düşük oldu:uhm:
ben de seni umutlandırdım üzüldüm şimdi
ama ne bileyim ikinci çizgi silik çıkınca
hakkını helal et olur mu
canım doktor kontrolünü aksatma
kanamaların sebebini muhakkak öğren
İnşallah Allah izin verir ve sen önmüzdeki ay kan testim de pozitif çıktı hamileyim diye başlık açarsına.s.

yok canım olur mu hiç öyle düşünme lütfen ben de olsam 2. çizgiyi gören birisine aynı şeyleri yazardım lütfen üzülme..
kimyasal gebelik benim de aklıma geldi açıkçası ama sanırım öyle olsa bile cuma doktora görününceye kadar kan değerlerim normale iner. yada belki de inmez tam bilemiyorum daha önce hiç kan testi yaptırmadım ama aslında düşününce kimyasal gebelik olduysa da bilmemem moralim açısından daha iyi sanırm, bu ay da beceremedik herhalde diye düşünmek, başardık ama kaybettik demekten daha az koyuyor insana...
neyse canım, dediğin gibi doktoru aksatmamam lazım. en azından içeride neler oluyor neler bitiyor bir öğreneyim. bu gidiş pek hayra alamet değil her ay periodlarım değişiyor ne zaman ne bekleyeceğimi şaşırdım.
çok teşekkür ederim desteğin ve güzel dileklerin için, inşallah hamileyim diye bir başlık açmak nasip olur bana da kaydirigubbakcemile5

Catwalk'cım hamile gibi belirtilerin var. Sana tavsiyem eczaneden bir test al. Ama markası ya Origin, ya Laboquick olsun. Fiyatlarıda 2 lira. ınan en erken sonucu veriyo bu iki test. Döllenmeden sonraki 5 yada 6. gün ikinci çok silik çizgiyi rahatlıkla görebiliyosun eğer bebeğin tutunduysa. Testi yaptıktan sonra tek çizgi çıkarsa hemen atma eğer hcg'n yükselmişse gerçekten ertesi gün bile ikinci o çok silik çizgi belirebiliyo. Bende aynen öyle oldu. Her test markası erken sonuç vermiyo benden söylemesi. Çoğunluğu adet gününden sonra ikinci silik çizgiyi gösteriyo.

Catwalk'cım hamile gibi belirtilerin var. Sana tavsiyem eczaneden bir test al. Ama markası ya Origin, ya Laboquick olsun. Fiyatlarıda 2 lira. İnan en erken sonucu veriyo bu iki test. Döllenmeden sonraki 5 yada 6. gün ikinci çok silik çizgiyi rahatlıkla görebiliyosun eğer bebeğin tutunduysa. Testi yaptıktan sonra tek çizgi çıkarsa hemen atma eğer hcg'n yükselmişse gerçekten ertesi gün bile ikinci o çok silik çizgi belirebiliyo. Bende aynen öyle oldu. Her test markası erken sonuç vermiyo benden söylemesi. Çoğunluğu adet gününden sonra ikinci silik çizgiyi gösteriyo.

canım dün kanamam başladı ona rağmen mi yapayım testi, bir umut varmıdırki hala? tam anlayamadım sanırım...:1no2:

canım en iyisi doktora gitmen bu adetlerini düzene koyman gerekecek kafana takmamaya çalışinş gelecek ay hamile kalırsın hakkında hayırlısı o lsun...

canım en iyisi doktora gitmen bu adetlerini düzene koyman gerekecek kafana takmamaya çalışinş gelecek ay hamile kalırsın hakkında hayırlısı o lsun...

doğru söylüyorsun canım normalde yarın gidecektim doktora ama maalesef bütün randevuları doluymuş mecburen hafta başına alabildim... bu arada adetim de 1,5 gün sürdü ve bitti yani sorulacak yeni bir soru daha çıktı doktora. geçen ay da 2 gün sürmüştü. doktorun söyleyebileceği muhtemel olumsuz şeylerden çok korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok pazartesi günü nedir ne değildir belli olacak sorunum, hayırlısı artık...

X