Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bundan sonra ben muhallebilerini şu şekilde yapacağım pirinçi sütle haşlayıp lapa haline gelinceye kadar pişirip blendrdan geçircem sonra içine biraz un tatlandırmak için pekmez al sana muhallebi

kızlar sütle irmiği karıştırıpta ço güzel muhallebi oluyor ve benim oğluş çok seviyor

valla bu tarıf süpeer gedi bana..keçı sutude olabilir yada pınarın 6.ay sorası sütü..ben emzırıyorum ama 6 aydan sora baslıcam kısmetse cunku doymuyo obur kızım..bunu denmeyı dusunuyorum..ben asla ne mama nede devam sütü kullanmayı hıc dusunmedım ..çokta dogru bı karar vermışım..kesınlıkle mamasınıda.meyve püresinide kendımız yapmalıyız bunde üşencek bısey göremıyorum ben..5 dklık işler..ayrıca sımdı cok guzel robatlar var bekonun kı özellkle süper..aratrdım ondan da alcam..buharda sebze falan yapıo..asla hazr bısey degdırmıcem kzımın agzına..:kahve::gitme:

tabiki zor değil ama çocuklarımız diş çıkarırken çok zorlanır lar huylarıda değişirbenim oğlumu emzirdim ama 8 aydan sonra hem emzirdim hemde ara da değişik mamalar denedim tabiiki evdede yaptım hala da denerim yaparım ama bişey yemedikleri dönemler oluyor o dönemlerde benim kurtarıcım diye düşünüyordum mesela 8 aydan sonra semiz otlu patetes yemeği yapıyordum

KEFİR NEDİR
[/COLOTürklerin Orta Asya at sütünden kımız, keçi sütünden kefir yaparak tamamen süt ürünlerini farklı formda kullanılmış şeklidir. Kefir de yoğurt gibi fermente bir süt ürünüdür. Kefirin bilinen bir zararı yoktur. Çok nadir olarak bazı kişiler yeni başladıklarında fazla kefir içmeye tahammül edemezler. Bu kişiler kefir miktarını yavaş yavaş artırmalıdır. Bazı kişiler toksinlerden temizlenirken toksinlerin geçtiği dokularda bir takım rahatsızlıklar oluşabilir. Kısa bir süre sonra, toksinler vücut dışına çıkacak ve kişi kendini çok iyi hissedecektir

R]

KEFİRİN FAYDALARI
[/COLKEFİRİN FAYDALARI

* Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için mikrobik enfeksiyonlara karşı direnci arttırılmasına yardımcı olur.
* Prostat ve bağırsak kanseri başta olmak üzere birçok kanserin önlenmesinde faydalıdır.
* Damar sertliğini ve kalp krizi riskini önlenmesinde faydalıdır.
* Menopoz dönemindeki riskleri azaltılmasına yardımcı olur
* Kemik erimesine karşı fayda sağlar
* Antioksidan özellikleri ile hücre yenilenmesine yaedımcı olur
* Obeziteye ve aşırı zayıflamaya karşı frenleyici fayda sağlar.
* Bağırsak tembelliğine karşı faydalıdırr ve bağırsak florasını da inşa edilmesine yardımcı olur.
* Cilt güzelliğine ve parlaklığına fayda sağlar.
* Saçları kuvvetlenmesine yardımcı olur
* Gençlik döneminin etkin, enerjik ve aktif bir dönem olmasında unutulmaz bir partnerdir.
* Gençlik ve dinçlik duygusunun sürekliliği konusunda fayda sağlar
* Yorgunluk ve strese karşı koruyucu bir kalkand oluşturmanıza yardımcı olur.
* Cinsel fonksiyonların devamlılığında aktiflik kazanmanızda fayda sağlar.
* Kanı temizlenmesine, kolesterolü dengelenmesine ve yüksek tansiyonu düşürülmesine yardımcı olur
OR]

Büyüme konusunda faydalıdır.
* Uykusuzluğu giderilmesine yardımcı olur. Spor yapanlar için enerji deposudur.
* Hazmı kolaylaştırılamsına yardımcı olur
* Kemoterapi tedavisi sürerken vücudun güçlü kalmasını ve beslenmenin devamlılığını sağlamada faydalıdır.
* Selülitlere karşı faydalıdır.
* Birçok hastalığın oluşumunu ilk başlangıçtan itibaren önlenmesinde faydalıdır.
* Alkol alanlar açısından kaybolan vitaminlerin geri alımında tam bir takviye sağlamada faydalıdır.
* Saç dökülmesini azaltılmasına yardımcı olur
* Doğum kontrol hapı ve idrar söktürücü ilaç alanlara yardımcı olur
* Antibiyotik ilaçlar vücuttaki tüm vitaminleri ve bakterileri öldürdüğünden; doğal savunma ve savaş
ordularını kurarak doğal antibiyotik görevi üstlenmenize yardımcı olur.
* Beyin hücrelerini aktifleştirilmesine ve beyinsel dinamizmin arttırılmasına yardımcı olur.
* ıhtiyaç duyulan enerji için mükemmel destek ve fayda sağlar.
* Aşırı yıpranma ve yaşlanmanın yavaşlatılmasına yardımcı olur.
* Damar sertliğini engellenmesinde faydalıdır
* Uzun ve sağlıklı bir ömür trendine yönelik metabolizmanın mimarıdır. Kemiklerin ve kasların
güçlü kalmasına fayda sağlar.

MARKETLRDE VAR keçi sütü kızlar..
dondurucu dolapta duruyo..
su yogurtların falan oldugu yerde..
plastık bir şişede...

m.joyy....keçi sütünün markası ney birde günlük sütmü yoksa uzun ömürlü olanlardanmı onlardansa ondada katkı maddesi var

anlamadığım olay burda o kadar konu açılır bazıları çokta saçma olur bu konuyla kıyaslanırsa herkes hemen yorum yapar bakan kişi sayısı hemen 100 leri bulur ama konu çocuklarımız bizim yavrularımız canlarımız geleceğimiz olunca kişi sayısına bakınca içim acıdı 7 kişi 5 kullanıcı 2 misafir

ufffffffffff hatırlamıomm markasını:gitme: gunlukmu bılmıom ..ama sanmam:gitme: budamı olmadı uffff

Napcaz simdik? cocuklar biskuvi pasta okula giderken de oyle yiyor ne yapacagiz ay kafayi yememek mumkun degil ...

okudukça çıldırdım resmen...
bende kızıma uht süt içirip içirip duruyorum nerden bulayım şimdi sağılmış temiz inak sütünü..o dediğiniz şişelerde olan keçi sütleri günlük mü oluyor kızlar?hangi marketlerde vardır bende hiç rastlamadım öyle sütlere yaa uf uf.

kızlar günlük keçi sütü varmış dedi bir arkadaşım belki markette gördüğünüzde odur plastik şişeymiş

Kızlar bence çocukları yaşına girenler devam sütü mama şu bu yerine direk inek sütüne başlasın ben öyle yapacağım sonuçda 1 yaşına kadar yasak allaha şükürki sütüm vardı mama almadım hiçde zengin etmedim o mama firmalarını arada bir kavanoz maması alıyordum meyve püresi gibi onuda almayacağım.Tabi inek sütünü kötülerler acayip bir rant var mama işinde doktorlar niye tavsiye ediyor sanıyorsunuz ilaç mümessili birisinden duymuşdum mama firmaları jeep araba bile teklif ediyorlarmış kimi doktorlara

BAgirmak istioyrum yaaaa offf ne yedircez biz bebeklerimizeee??
Ben cogunlukla sebze yediriyorum ama sabah kahvaltilarinda artik cici bebeyi unutcaz demektir bundan sonra normal bizle birlikte kahvalti edicek ozaman yavas yavas alistirmaya basliyacagim ne yapayim?
Aksamlari ben cogunlukla söyle yapiyordum: Keci sütü - irmik muhallebi kivamina gelene kadar pisiriyorum sonra icine muz yada pekmez ekliyip veriyorum... Kasik mamalarinidami vermiycez ? Meyveli kasik mamasi verioyrdum ara sira aksamlari.. birde 7 li kasik mamasi veriyordum sabahlari kahvaltisinda cici bebe bisküvi, keci sütü ve pekmezle onuda vermiycez herzalde artik??

tamamen yaptigimiz plani degistirmemiz gerekiyor ozaman desenize ?

benim arkadaımın kızıda 10 aylık ve kefir içiriyor.bende bi zaman kefir içenlerdenim tadı çok güzel severek içmiştim.mayasını bi arkadaşım vermişti.taşındığım için mayasını öldürdüm.duyduğuma göre şu an hiç bir aktarda lokman hekimlerde kefir mayası yokmuş?ben nerden mayasını bulucam?

kızlar sabahları kek li mama dene hem ev yapımı hem sağlıklı hem taze hemde tadı daha güzel deneyin göreceksiniz

X