Çocuk Hastalıkları bebeğim egzama oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

eftelyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
2.934
19
39
4 aylık bebeğimin kollarında ve vücudunda kırmızılıklar vardı egzama olduğunu düşünüyordum ve doktora götürdüm çocuk doktoru kortizonlu ilaç verince başka bir çocuk doktoruna götürdüm o da bişeysi yok bu bebeğin bol bol yağla geçer dedi fakat bu kırmızılıklar geçeceğine arttı bugünde cilt doktoruna götürdüm ve bir sürü ilaç verdi şimdi kullanmaya başladık ilaçları geçer inşallah.birde bebeğim bu ay diğer aylara göre çok az kilo almıştı ve hiç emmek istemiyordu bunun egzamadan olduğunu söyledi doktor.böyle birşeyi daha önce yaşayan varmıydı arkadaşlar varsa ne yapabilirim fikir verirmisiniz?
not:konuyu daha önce temmuz annelerine açmıştım fakat cevap alamadım sanırım yaşayan olmamış onun için ikinci defa açtım bilginize

benim oğlumda egzema değil ama vücudu çok kuruymuş diye heryeri kırmızı nokta olmuştu dr EXİPİAL vermişti her günsürdüm önce keperdi döküldü ve geçti çok geçmiş olsun

bende bugün götürdüm bebemi egzama varmış kırmızı kırmızı..seba med nemlendirici önerdi dr..geçmiş olsun..

sağolun kızlar bende krem verdiler onları kullanmaya başladım inşallah geçer.creavite canım ben zaten sebamed kullanıyordum ama geçiremedim inşallah seninki geçer

merhaba canım, benim bebeğimdede aynı problem vardı. doktor mustelanın bir nemlendiricisini verdi. Birkaç sürüşte bile bayağı iyi geldi.tavsiye ediyorum. ısmi, stelatopia gibi birşeydi.

Benim bebeğim 3 aylık,10 günden beri boynunda aşırı kızarıklık,kollarda kuruluk (nerdeyse kabuklanmaya varan)var,Excipial Lipo kullandım pek işe yaramadı,dün dr. randevumuz vardı ve Mustela'nın 3 ürününü almamızı söyledi,dün onları aldık,kullanmaya başladık,inşallah işe yarar.Bu ay 500 gr. almış yazılanları okuyunca acaba sıkıntısndan bebişim kilo alamadı mı diye düşündüm.İnternetten araştırınca Atopik Dermatit yani egzemanın kalıtımsal olabileceğini ,çok kuru cilt ve beyaz tenlilerde olabileceğini öğrendim.Zaten dr. bana sende alerji varmı diye sordu,dr. hiç gitmedim bu konu hakkında ama dönem dönem hapşırık nöbetine girerim,göz ve burun akıntısı olur,sanırım bu alerjinin ilgisi var bebeğimdeki bu olayla..

Sana önereceğim şey ELıDELkrem doktorunuza sorun. Yine de ama zararı yokmuş. Ben kullandım bayağı iyi geldi.

sağolun kızlar bende krem verdiler onları kullanmaya başladım inşallah geçer.creavite canım ben zaten sebamed kullanıyordum ama geçiremedim inşallah seninki geçer

canım seba med geçirdi bebenin yüzünü.ama losyon değil pişik kremi:)

üzerinde baby cream extra soft yazıyor...sabah akşam yada kurudukça sürüyorum...:ecrin_bebek:

dr nemlendirici önerdi losyon sanırım biz yanlış aldık ama sonuçta düzeldi :))

X