8 haftalık gebeyim ve pembe renkte kanamam oldu...

e.m.e.l

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
68
2
3 gün önce doktora gittim 7 hafta tamamlandı 8. haftadayım. Kalp atışı 150 dedi. Herşey yolunda idi ama 2 gündür öksürüyorum; buda karına baskı yapıyor. Sabah 2 damla pembe renkte kanamam oldu. Çok endişe ediyorum. Doktorumu aradım, ulaşamadım. Normalde gebe olmasam adet günüm bugündü. bu durumla ilgilimi yoksa komplikasonmu bilmiyorum. Şimdi sadece uzanıyorum. Daha önce başından böyle şey geçen oldu mu? çok moralsizim bu kanama bebeğin kalp atışını etkiler mi? İlk gebeliğimde bebeğimin kalp atışı olmamıştı. Yine psikolojik olarak kötü durumdayım. Bilgi ve Deneyimlerinize ihtiyacım var.

adet gunun bugun oldugu ıcın yerlesme kanaması yasamıs olabılırsın ama tabıkı bunun teshısını koyucak kısı doktorun. hamılelıkte ne sebepten olursa olsun kanama ve lekelenme onemlıdır mutlaka doktorunla ırtıbata gec. hersey gonlunce olsun ınsallah...

yerleşme kanaması olabilir yada öksürüyorum diyorsun zorlanmadan dolayıda olabilir ama sen yinede doktoruna danış

yerleşme kanaması 8. haftada olmaz.
bebegin rahme yerleştigi zaman yani yaklaşık 4 haftalıkken olur.
o da zaten adet gecekmesi dönemine denk gelir.
vücudun adet olmaya hazırlanıyordur belki.
çünkü saat gibi işleyen rahmimiz var.2. adet olma ayına denk gelmiş.
doktorun ultrasonda saglıklı görür inş. bebegini canım...

canım ben aynı şeyi 3 hafta önce yaşadım çok ağır bir grip atlattım, öksürük falan derken inanılmaz cok kanamam oldu, doktor düşer bu bebek üzülmeyin dedimafoldumben
şiddetli öksürük bebeği dışarı itiyor öksürürken bacaklarını karnına çek, şiddetli öksürme dedi doktorum bana.
ve henüz düşmediğinden kesin yatak istirahatı verdi, sadece tuvalet için kalktım çok zordu.
ama sonra yavaşladı ve geçti şimdi 11 haftalığız:eek:
üzülme ama istirahatını de eksik etme canım. benim pembe falan değil sakır sakır kanadığı halde düşmedi çok şükür sana da bişe olmaz allahın izniyle inşallah.

sekiz haftalık hamileyim.iki gündür kesilmeyen ağrılarla birlikte kahverengi kan geliyor.doktora gittim yerleşme kanaması dedi.çocukta bişey olmadığını söyledi.kalp atışları normal dedi ama ilk çocuğum olduğu için düşük tehlikesinden korkuyorum.bu konuda bilgisi olan yazabilirmi lütfen sizce önemlimi?

canım benımde 10 haftalıkken kanama olmustu ama kahverengı degıl acık pembe doktor yemek ve tualet harıcınde yataktan kalkmıcan dedı hatta 5.katta oturuyorum merdıvenden ınıp cıkman bıle tehlıkelı olur demıstı benımde ılk bebegım cok korkmustuk 2 ay hıc kalkmadım sonra hersey normale döndü cok sukurku dusmedı ve sımdı kızım 11 aylık sende korkma cunku doktor kahverengı olsa korkulacak bısey yoktu ama bnmkı pembe oldugu ıcın tehlıkelıydı ınsallah saglıcakala kucagına alırsın bebegını

bende bilmiyordum ama siddetli oksuruk tehlikeliymish,aman dikkat kizlar,simdi havalr da degisiyor cok korumamiz lazim kendimizi de bebeisleri de.Kanama olayina gelince bazen tam adet gunu bi miktar kanama olmasi normalmish ama asla ihmale gelmez,mutlaka doktora danismak lazim.

sekiz haftalık hamileyim.iki gündür kesilmeyen ağrılarla birlikte kahverengi kan geliyor.doktora gittim yerleşme kanaması dedi.çocukta bişey olmadığını söyledi.kalp atışları normal dedi ama ilk çocuğum olduğu için düşük tehlikesinden korkuyorum.bu konuda bilgisi olan yazabilirmi lütfen sizce önemlimi?

Benimde hafif kanamam olmuştu ardından kahverengi akıntılar devam etti.doktor düşük tehlikesi var dedi ve progestan verdi günde 3 defa .Ve dinlenmemi söyledi.Bir hafta sonra kesildi kahverengi akıntı.Sana ilaç verdi mi doktor?

slm ark bende 8 haftalık hamileyim bu güzel haberi aldıgımdan beri kahve rengi akıntı geliyo kana başlangıcı dedı dr progesteron ignesi ve hapı verdi devamlı istirat etmek gerekiyo ayaklandıgın zaman kasık agrıları ve kahve rengi akıntı geliyo bol bol yatmak lazım bebegimin kapl atışlarını duydum içim rahat etti.

8 haftalık hamileyken nedensız kanamam oldu dr gıttık hiç sorun yok dedı ve buraya yazdıktan 6saat sonra bebegımı düşürdüm ve kürtaj olmak zorunda kaldım rabbım kimseye yaşatmasın inş çok zor olanlara allah sabır versın dr degiştirdim ve şu anda sorun omdıgını söylüyor ama ben artık dr güvenemıyorum 3 ay korunulması gerkiyormuş ve hala korkularım geçmedi arkadaşlar.

bende 6 haftalık hamileyim pembe renkli bir akıntı geldi ne yapsam bilmiyorum çok şidetli olmamakla beraber kasıklarımda hafif bir ağrı var

canım bu durumu hafife alma düşük riski yaşıyor olabilirsin
benimde ilk 3 ay sürekli lekelenmelerim ve kanamam oldu
3 ay boyunca yattım ve bir sürü ilaçlar kullandım
inşallah bi problemin yoktur doktora qidene kadar yatıp dinlen fazla ayakta kalma
bol bol su iç

kanamam buğün çoğaldı doktora gittim
düşük olabilir dedi progestron verdi ama ilaçtan sonra sanki normal adet kanaması gibi oldu
çok korkuyorum
sen koru yarabbim

kanamam buğün çoğaldı doktora gittim
düşük olabilir dedi progestron verdi ama ilaçtan sonra sanki normal adet kanaması gibi oldu
çok korkuyorum
sen koru yarabbim

Çok üzüldüm arkadaşım umarım bir sorun çıkmaz. Sakin olmaya çalış ve bol bol dinlen.

Bende 6 haftalık hamileyim ve yaklaşık 10 gündür bende de kahverengi akıntılar devam ediyor. Doktora sordum telefonda ama ilk haftalar bu kahverengi akıntılar normal dedi.
Bende tedirginim açıkcası....bilmiyorumkismile

kızlar bende sata göre 8 haftalık hamıleyım bı gecen hafta cok acık pembe akıntı olmustu bı de dün gece oldu.. çok az ve sıvı değildi bariz akıntı gibiydi doktora cuma gıdıcem .. ılkını soyledıgımde bısey demedı doktor önemsemedi ama bu acık pembe akıntı.. kahverengı kanama gıbı değil telaslanmalı mıyım??

Arkadaşlar bende de şimdi pembe akıntı oldu çok korkuyorum 4 haftalik kadarım :KK43:

X