Bebek Beslenmesi inek sütü alerjisi olan bebeğime çorba tarifleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rabisp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2006
22
0
Merhaba bebeğim 7 aylık . ek gıdalara geçişde sıkıntı yaşadık ve alerji testi yaptırdık. İnek sütüne, peynir, yoğurt,yumurta, koyun eti ve soyaya alerjisi çıktı. Sadece sebze çorbaları ve meyve tüketebiliyoruz. Sabahları da sadece 2 çay kaşığı pekmez ve biraz ekmek veriyorum.
Her defasında farklı bir çorba yapıyorum. Sebze çorbaları, domates çorbası, tarhana çobası . Şimdi kıyma ve tavuğa da başlıyoruz. ama muhalebi, yoğurt falan yiyemiyoruz. doktorumuz milupa neogate mamasını verdi. Onu kullanacaz bir de.

Bu konu ile ilgili önerileriniz ve evde yapabileceğim yemek tarfileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Merhabalar,

benim de oğlum inek sütüne alerjik. 10 ayı geçti biz çorbalarımıza taze sebzelerden ne varsa koyuyoruz ayrıca pirinç patates kırmızı mercimeği eksik etmiyoruz. Şimdi mevsimi olan bal kabağını da ara öğün olarak verebilirsiniz. Ben etini pişirirken biraz lezzetli olsun diye soğan da ekliyorum. Bizim doktorumuz sabah kahvaltımıza keçi kaşarı da ekledi denedik ve sonuç gayet olumluydu ama bu denememizi 8 aylıkken yaptık o yüzden doktorunuza bir danışın derim. Şimdi hipp bisküvi de yiyor keyifle ara öğünlerde aryıca muhallebisini de Hipp organik yulaflı ile yapıyorum. Size kolay gelsin ve bebişiniz inşallah en kısa zamanda bu alerjiyi atlatır. Bu arada biz Pregomin AS kullanıyoruz Neocate gibi hipoalerjik bir mama.

Merhaba bebeğim 7 aylık . ek gıdalara geçişde sıkıntı yaşadık ve alerji testi yaptırdık. İnek sütüne, peynir, yoğurt,yumurta, koyun eti ve soyaya alerjisi çıktı. Sadece sebze çorbaları ve meyve tüketebiliyoruz. Sabahları da sadece 2 çay kaşığı pekmez ve biraz ekmek veriyorum.
Her defasında farklı bir çorba yapıyorum. Sebze çorbaları, domates çorbası, tarhana çobası . Şimdi kıyma ve tavuğa da başlıyoruz. ama muhalebi, yoğurt falan yiyemiyoruz. doktorumuz milupa neogate mamasını verdi. Onu kullanacaz bir de.

Bu konu ile ilgili önerileriniz ve evde yapabileceğim yemek tarfileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaşlar bebeği inek sütü alerjisinden kurtulmuş aileler elerinde kalan mamaları çok uygun fiyata bazı sitelerde satıyorlar. Bilginize. Sahibinde. Com gibi

X