Ayak parmaklarımın üstünde nasır var :(

esraa86

benim aşk dolu yuvam...
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2009
5.598
2
KIZLAR İKİ AYAĞIMDA DA İŞARET VE ORTA PARMAKLARIMDA TAM KIVRILAN YERLERDE ACAYİP ŞEKİLDE DERİ KALINLAŞMASI VAR.10 YAŞLARINDAYKEN OLDU VE ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM.HİÇ DOKTORA GÖSTERMEDİM.NASIR BANDI, YAKISI FALAN KULLANDIM AMA BİR SÜRE SONRA TEKRAR OLUŞTU.NAPICAM BİLMİYORUM.AÇIK AYAKKABI GİYMEK İSTİYORUM ARTIKK :KK43::eek:klava::eek:klava:

evet kimse yazmadan hallediyorum inşalah bu sorunumu :)
doktorla görüştüm ve bi makine ile basınç uygulayarak nsırımı temizleyeceler :KK70::KK70:

merhaba konuyu açalı bayağı bir olmuş ama uamrım cvp alabilirm aynı dertten bende muzdaribim acaba doktor tamamen halledebildimi ayak paramaklarındaki nasırı...benimde var ama kalın deil ama yuvarlak oluştu acıda yok...mzel mesaj atamadım buraya yazdım bi çare umarım cvbımı alırım eyvahedigeldismile

bende de aynı dert off.en son gittiğim dr ayak tabanlığı al eczaneden onu kullan dedi nasırların yavaş yavaş kaybolur dedi.daha almadım ama.ben bi güzellik merkeszinde prafinli el ayak bakımı yaptırmak istiyorum nası olo bu bakım napıyolar kızlarsempatiksalakcinni.ayaklarda ki nasırlara iyi gelio mu.bi de fiyatlar nasıl ortalama olarak.bilmiyorumkismile

verrutol ve duoderm isimli ilaçlar çok iyi geliyor. oje gibi sürülüyor nasırın üstüne günde 2 defa. ve soya soya kurtuluyorsunuz nasırdan. en sonra ortadaki sert yerine ulaşıp onu çıkarıyorsunuz ve kurtuluyorsunuz. ben 1-1.5 haftada 3 nasırımdan kurtuldum düzenli kullanarak

verrutol ve duoderm isimli ilaçlar çok iyi geliyor. oje gibi sürülüyor nasırın üstüne günde 2 defa. ve soya soya kurtuluyorsunuz nasırdan. en sonra ortadaki sert yerine ulaşıp onu çıkarıyorsunuz ve kurtuluyorsunuz. ben 1-1.5 haftada 3 nasırımdan kurtuldum düzenli kullanarak

cnm ikisini de mi kullanıyorsun hangi sıklıkla ve nasıl.hihoyyyt

hayır canım
ikisi de aynı solüsyon
sadece isimleri farklı
içinde yazıyor zaten. solüsyonu sürmeden önce nasırlı ayağı 5 dk sıcak suda bekletiyoruz
nasırın üstüne ince bi tabaka halinde solüsyonu sürüyoruz
günde 2 kere sürüyoruz
oje gibi bi şey zaten
kabuk şeklinde kalktıkça soyuyoruz
her gün 2 kere sürüyoruz
sürekli soyuyuoruz
en sonunda da ortadaki nasıra ulaşıp çıkarıyoruz onu
tamamdır

hayır canım
ikisi de aynı solüsyon
sadece isimleri farklı
içinde yazıyor zaten. solüsyonu sürmeden önce nasırlı ayağı 5 dk sıcak suda bekletiyoruz
nasırın üstüne ince bi tabaka halinde solüsyonu sürüyoruz
günde 2 kere sürüyoruz
oje gibi bi şey zaten
kabuk şeklinde kalktıkça soyuyoruz
her gün 2 kere sürüyoruz
sürekli soyuyuoruz
en sonunda da ortadaki nasıra ulaşıp çıkarıyoruz onu
tamamdır

çok teşekkürlerr:KK3:

evet duoderm çok etkili bi jel.ben kullandım tamamen geçmişti fakat yine oluştu.tekrar kullanıcam

duoderm ayak parmaklarındakileremi iyi geliyo?benim ayağımın altında var bitane ne kullandımsa geçmedi nasır bandı kullandım okadar büyüttüki inanamazsınız.aldıra aldıra yumuşar o dediler şimdi haftada bi aldırıcam.bakalım nolcak

buna sevindim valla bende tam bu konuda mesaj atacaktım . cok sağol canım Allah razı olsun valla bir deneyeyim hemen yarın alıp ehiehi :KK47::KK52::KK74:

çünkü nasırda 2 tür vardır erkek olanı üremez 1 kere ilaç tedavisi yapınca geçer fakat dişi olan ürer ve naparsanız yapın geçmez

Öncelikle çok geçmiş olsun canım.
Doktora gitmen tabii ki iyi olmuş, nasır çok sinir bozucu ve can yakıcı birşey.
Benim ayak küçük parmağımın kenarında çıkmıştı, ben onu siğil sandığım için hiç ellememiştim.
Babam gördüğünde kızım sen deli misin nasır o, diyerek işe el atmıştı.
Bilgi olsun diğer arkadaşlara diye de nasıl nasırı yok ettiğimizi yazayım...

Ayağımın üzerindeki nasırın sert deri kısmını bir bıçakla kesti.
Zaten can yakmıyor, kanamıyor, fazlalık olan deriyi temizlemiş oldu.
Daha sonra, aldığımız nasır bandını (ortasında mavi ilaç bulunan bantlardan) ayağımı güzelce temizledikten sonra yapıştırdık.
Nasır bandının kutusunda da kullanım talimatları var, yapıştırdığınız bandı banyo yapsanız dahi 3 gün boyunca çıkartmıyorsunuz.
Talimata göre yaptım bende, 3. gün sonunda çıkartınca nasırın kestiği bölümden yine deri yükseldiğini gördük.
Beyaz renkte bir deri yükseliyor, onu da babam sağolsun bıçakla kesti temizledi, bi daha aynı şekilde nasır bandı uyguladık.
Bu şekilde oradaki fazla deri yok ediliyor, ardından kalkan deri kalmadığı için ve nasır bandında da asitli bir madde olduğu için, sadece kalan minicik bölgeyi yok etmek için ayak scrub kullanarak yıkadım her gün.
2 hafta içinde nasırdan eser kalmadı ve kurtulmuş oldum..

Bu şekilde de nasırı temizleyebilirsiniz. :KK34:

duoderm ayak parmaklarındakileremi iyi geliyo?benim ayağımın altında var bitane ne kullandımsa geçmedi nasır bandı kullandım okadar büyüttüki inanamazsınız.aldıra aldıra yumuşar o dediler şimdi haftada bi aldırıcam.bakalım nolcak

Selam, ben auağımın altındaki nasıra duoderm uyguladım, 2 senedir her yolla mücadele ettiğim nasırımdan kurtuldum. Burada önemli olan duoderm'i düzenli olarak kullanmanız.Ben günde iki defa (sabahları ve gece yatarken) sürdüm. nasırın üzeri beyazlaşıyor ve 2-3 gün sonra oradaki sertleşmiş deri inanılmaz bir şekilde kalkıyor.alttan pembe normal deriniz çıkıyor.Ben aynı zamanda topuğumdaki sertleşmiş derilerine de sürdüm,oraları da soyuldu ve yenilendi.tamamen temizlendikten sonra vazelini her gece uygulamayı ihmal etmeyin.

X