TİROİD Hastalığı olanlar tavsiyelerinizi bekliyorum

yasmin41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2009
4
0
Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum.. adetlerimde gecikmeler oldunca kadın doğuma gittim hormon testinde tsh değerim yüksek çıktı dahiliyeye gittim ve tiroit hastalığım olduğunu öğrendim bu hastalık hamileliğe engel mi geçmez mi başka doktoramı gitmem gerekir kafam çok karışık

canım telaşlanma..ben de tiroiit hastasıyım ve şu an 4 aylık hamileym.. dr sana tiroit hormon takviyesi verecektir..ilacı hamileykende kullanabiliosun hiç bi sakıncası yok hatta ilacı kullanmazsan bebek için zararlı..Tiroit evet hamile kalmayı güçleştiriyor ama ilaç kullanmaya başlar başlamaz üzene girio korkmana gerek yok..ilacını sabahları kahvaltıdan en az 45 dk önce iç yeter aksatmamak kaydıyla..geçmiş olsnn şimdiden ..ınşallah kısa zamanda hamile haberini alırız

merhaba arkadaşım bende trioid hastasıyım benimki az çalışıyor yani hipo
hamilellik konusuna gelince hiiç merak etme gebe kalmaya engel bir hastalık değil
kesinlikle benim nodüllü olduğu için ameliyat oldum şimdi bişeyim yok allaha şükür
hapı kullanmıyorum hamileliktede kesin kullanılması gereken bişey olduğunu düşünmüyorum
doktor tahliilerine bakar gerekli görürse kullanmanı söler sana zaten sen içini ferah tut.
bu arada yazmayı unutmuşum bende şuanda 4buçuk aylık hamileyim.

bende troid hastasıyım ve şuan32 haftalık hamileyim öncelikle endokrin uzmanına görünmen gerekiyor doktorun ilacının dozunu ayarlıyacak ve sabahları aç karnına içmeni istiyecektir ilacını aldıktan sonra en az yarım saat birşey yiyip içmemen gerekiyor bunlara uyarsan adetlerin düzene girer ve inşallah en kısa zamanda hamile kalırsın bu arada hamileleik boyuncada 4 hatada bir tsh tahlillerini yaptırıp ilacını dozu ayarlanıcak hamilelik esnasında ilacın muhakkak alman gerekiyor bebeğinin sağlığı için

35 haftalık hamıleyım bendede hıpotıroıd war. sabahları ac karna ılacımı almaktan baska bısey yapmıyorum. ayda 1 kez bakılıyo hormon degerlerıne sukur su ana dek sorunsuz geldık. doktorun ayarladıgı dozda ılacını aldıktan sonra ve duzenlı olarak kontrollerını yaptırdıktan sonra korkulacak bısey yok arkadasım merak etme.

Tiroid kontrol altında olduktan sonra korkmanıza gerek..bende tiroid hastasıyım Hipotiroid yaniaz çalışıyor..6 aylık hamileyim ve hergün bir tablet ilaç içiyorum, levotiron..bunun dışında ayda bir kez tiroid hormonlarıma bakılıyor..kontrolü ve takibi yapıldıktan sonra korkulacak bişey yok..

Bende tiroid hastasıyım hipo 2yıldır ilaç kullanıyorum 6 ayda bir kontrollerim var endokrinoloji uzmanına gidiyorum genelde dahiliyeciler bakıyor ama endokrinoloji uzmanına gitemeni tavsiye ederim.

X