Kızlar kese tam ne zaman görünür?

mersinli

KIZIM NİSAM
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2008
732
2
biliyosunuz kızlar beni.5hafta 1 günlüğüm.bugün dr a gittim kese için.ama belli belirsiz göründü.dr salı günü tekrar gel dedi.ben biraz tedirgin oldum.neden tam net görünmedi.9 gün oldu sonucumu alalı.sizler keseyi tam olarak ne zaman görmüştünüz.sizce normalmi çok net görünmemesi.bana yardım edin kızlar.

benii dr. 15 gün sonra çağırmıştıı kese için canımmm.....

canım benim kide 5. hafata içerisinde ama dr um on gün sonra gel dedi kesin bakalım erken tarihlerde belirsiz olabilir bu durumda senide endişelendirmeyelim gereksiz yere dedi merak etmem bence herşey normal

kızlar çok korkuyorum bişey olacak diye.ne kadar zor günler bekliyor bizi.9 ay böyle diken üstünde geçermi ya.ALLAH bebeklerimizi korusun.

mersinlii bende aynen diken üstündeyim..hele bide hamile kalıp kalp atşlarını duyduktan sonra bebeklerini kaybedenleri okudukca dahada moralim bozuluyorr.....
aslında başka bi kadın doğumcuya sordurdum sonuç aldıktan 1 hafta sonra kese gözükür dedi...gelsin bakıyım dedi..ama gitmiycemm..alttan bakılmakda risklimişş....
ayın 25 ini bekliycemm...sonuç güzel olsunda ben beklemeye razıyımm....rabbim evlatlarımzıı bize bağışlasınn...

alttan bakmak ilk anda riskli değil canım daha sonra riskli.daha kalp atışı olmadığı için problem olmuyo.zaten daha sonra alttan olmuyosun.sadece tüp bebekte erkenden keseyi görmek için bakılıyor.salıyı iple çekiyorum.ben zaten o olayları pek okuyamıyorum.çünkü daha sonra kafamda kuruyorum bendemi böyle olacam diye.genelde güzel olayları okuyorumki moral olsun bana.sende öyle yap okuma düşükleri ölümleri.başarıları oku inadına tutunanları oku.umut oluyor insana.

evet doğru sölüyorsunn bi daha kötü şeyleri okumuycamm.....şimdi ben bu p.tesi gidersem alttan bakılcakk..sonra bir hafta sonrada kendi dr.uma gidicem oda alttan bakıcak..bu riske giremem...beklerim daha iyi......

sen kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yap.eğer öyle düşünüyosan bekle çünkü aksi bişey olursa pişmanlık duyma.ama ben o kadar bekleyemicem.çok sabırsızım.dr dan evet herşey yolunda sözünü bir an önce duymak ve rahatlamak istiyorum.

evet insan duymak istiyorr....sen baktırmıştın dimi 2.defa baktırıcan keseyii??kaç gün oldu sonuç alalı senn?

5. hafta sonunda veya 6 haftada gorunur
doktor vaginal mi bakti ultrasona
karindan 5 haftada gozukmeyebilir
vaginal net gozukur o merak etme
kalp atiinin bile duyarsin haftaya

5. hafta sonunda veya 6 haftada gorunur
doktor vaginal mi bakti ultrasona
karindan 5 haftada gozukmeyebilir
vaginal net gozukur o merak etme
kalp atiinin bile duyarsin haftaya

vaginal baktı canım.çok ufak belli belirsiz göründü.salı günü tekrar vaginal bakacak.salı günü 5h 5 günlük olacak.belki kese net görülür o zaman.ay inş :Saruboceq:

senı cok erken cagırmıslar bende salı gunu gıtcem salı gunu 5.haftanın son gunu oluyo doktor belkı kalp atısınıda duyarız dedı.erken cagırıp nıye tekrar tekrar bakıolar kı?bıde vajınal 8 haftadan sonra tehlıkelı oluyo dıye bılıorum ben.benımde 2gunum kaldı ıns bebegımı gorucem

kızlar beni doktorum 6. hafta sonu cagırdı o zman bakacak ulturasyonla ebi26 cım kalp atısı kacıncı hafta oluyordu ayyyyy bende mi duyacagım bu cok heyecanlı bir bekleyiş :CüvCüv:

EĞer kese azda olsa gÖrÜnmÜŞse tedırgın olma.bu arada ılk zamanlar hep vagınalmuayene oluyor.bır sorun yok erak etmeyın.kafanıza olumsuz Şeyler sokmayın....

evet gerçekten erken çağırmışlar.okuduklarıma bakılırsa salı tam vakti olacakmış.ama kalp atışı için çok erken ebicim.bence en az 10 gün sonra kalp atışını duyabilirsin.7 haftadan önce pek duyulmuyor.salı günü haberleşelim bakalım bebişlerimiz ne alemde:)

Ben ilk ultrasona girdiğimde 6+2 idi ve keseyi görmüştük. Sanırım 4 ya da 5 hafta olunca gözükebiliyor.

12. gün test günümden 15 gün sonra gittiğimde kalp atışlarını ve keseyi görmüştük ama alttan muayeneyle hiç bi riskide yok 3 aya kadar bazı doktorlar alttan bakıyorlar
bu arada 6+0 dı tam günü

Son düzenleme:
X