Prematüre anneleri mama konusunda bir sorum var???

nevra_t

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
799
11
Bebeklerim 34 haftalık doğdular 5 gün sonra 3. ayımız dolacak inşş...benim sorum şu bebekleriniz doğduğundan bu güne hangi mamaları ne kadar süreyle kullandınız?Biz bebeklerin doğumundan bu yana Aptamil Prematil kullanmaktayız...

düzeltilmiş yaşlarında artık aptamilin 1 numaralı mamasına gecebılırdın canım..kac kılo oldular senınkıler..bızde gaz problemı oldugu ıcın aptamıl conformıl 1 numara kullanıyoruz

düzeltilmiş yaşlarında artık aptamilin 1 numaralı mamasına gecebılırdın canım..kac kılo oldular senınkıler..bızde gaz problemı oldugu ıcın aptamıl conformıl 1 numara kullanıyoruz

Şu an biri 5 kilo biri 6 kilo civarı,benim bebeğimin birinde de gaz problemi var siz memnun kaldınız mı aptamil conformilden peki?birde prematilden sonra preaptamile geçmeden aptamil 1 ile mi devam etmeli!! Preaptamile hiç geçmeyelim mi onu bilemiyorum drumuzda direk olarak Aptamil 1 e geçebilirsiniz dedi ama kafam karıştı birazboshayallersmile

canım biz ben bebeklerim 3 kilo olduktan sonra direk aptamil 1 e geçtim kızım çok gazlıydı bende conformil kullandım gerçekten fark ediyor bebeklerinin kilosu çokkkk iii maşallah

bizde 3 kilo olunca direk aptamil 1 e geçtik.
sonra gazlı ve kabızlar diye conformil denedik.
ishal oldular. mama yaramadı.
SMA gold mamaya geçtik. daha iyi geldi .
ben Aptamil PRE diye mama olduğunu bilmeden aptamil 1e başlamıştım.
doktorda bilgi vermedi sağolsun.
aptamili aradım sordum. aptamil 1'e daha çok acıkan doymayan bebekler geçebilirlermiş.
yani Pre aptamil daha hafif içerikli 1 numaraya göre.

mrb nevracım

ben 3 kg kadar prematil kullandım 3, kg dan sonra Aptamil PDF kullandım taki bebekler 6 kg olana kadar 6 kg dan sonra aptamil 1 e geçiş yaptım

sende artık aptamil 1 kullanabilirsin gün içinde ülker hero baby mamasından da veriyorum hero baby 1

3 kiloya kadar prematil. 4.5 kiloya kadar aptamil pre şimdi bebelac kullanıyorum. drum aynı firmanın ürünü olduğunu ve geçiş yapabileceğimi söyledi...

Bizde artık prematil kullanmayalım o zaman,peki pre aptamil yada aptamil 1 bebeklerinizde kabızlık yaptı mı kızlar?

nevracım prematilde daha çok kabızlık çekiyolardı açıkçası benimkiler. prede çok olmadı olduğunda zç yağı kullandım. ve bebelac kullanalı iki günde bir maşallah yapıyolar. cerenim prematil kullanırken 5 günlük rekor kırmıştı..

bu zamana dek prematil kullanmak biraz hafif kalmış canım benim,
3kg.dan sonra yani ortalama 1 ay sonra direk aptamil1e geçebilirdin,bu geçiş bebeklerini daha iyi besler,çünkü artık prematüre değiller,bu bizde kabızlık yapmamıştı,sorun yaşamadık,
biz şuan tat lezzet ve fiyat açısından çok daha iyi olan aptamil-milumil1 kullanıyoruz..

nevracım prematilde daha çok kabızlık çekiyolardı açıkçası benimkiler. prede çok olmadı olduğunda zç yağı kullandım. ve bebelac kullanalı iki günde bir maşallah yapıyolar. cerenim prematil kullanırken 5 günlük rekor kırmıştı..

prematilde bizde aynı sorunu yaşadık. 5 günde bir yaptılar..

X