Doğuma Hazırlık Kızçeme isim acil..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
benimde insallah bir gun bi kizim olursa ela koyucam .. hem hos hem kisa hem telafuzu kolay ..

asya olacak gib kızlar..nasıl sizce?

Ben görmeden isimleri sıraladım :ecrin_bebek: asyada çok güzel bir isim allah ismi gibi bahtınıda güzel eder inş.ALLAH Sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin inşallah .

Merhaba öncelikle Allah kurtarsın bende 21 haftalık hamileyim Allahın izniyle Kızım olucak adını ASEL koymaya karar verdik. Hem anlamı da cok güzel hem de pek duyulmamıs etrafımızda da duymadık. Gerçi "FINDIK" arkadasımız anlamını yazmış.

asel diye bir firma olduğunu biliyomusun :) eski çalıştığım firmada kendilerine fırın camı tedarik ediyoduk :) yanlış anlama canım ama asya ismi daha güzel. asel bi elektronik firması ve büyüdüğünde dalga geçilmeyecek bir isim tercih etsen daha iyi diye düşünüyorum bu sebeple fikrimi söylemeden geçemedim. istersen google yaz ve araştır.

benimde insallah bir gun bi kizim olursa ela koyucam .. hem hos hem kisa hem telafuzu kolay ..

bi tanıdığım koydu ela ismini.. güzelmi değilmi karar veremedim. bir renk ismi.. bi komşumuz vardı adı pembe idi.. dalga geçiyodum isimmi bulamamışlar pembe koymuşlar diye.. o sebeple ela ismini de onaylayamadım.. ileride dalga geçilme olasılığı %70

Saol canım bilgilendirdiğin için şimdilik hala asel olarak düşünüyoruz. Ama bende yeni gelen fiikirlere açığım tabi. Daha çok hoşumuza giden isim olursa değiştirirz :) teşekkürler.

allahım sağlıkla kavuştursun bebeğinize..berra da güzel isimmiş anlamı ve kökeni nedir acaba?

amin cümlemizi kavuştursun.Anlamı bereketli iyi huylu hayırsever demek ve kökeni arapça.Aynı zamanda peygamber efendimizin annanesinin adıymış.

slm bende 37 haftalık hamileyim.Bir kızım olacak adı"BERRA"

peygamberimiz hanımlarından ikisinin ilk isimlerini değiştirmiştir. Biri Cüveyriye, diğeri Zeynep binti Cahş annemizdir. Her ikisinin ilk isimleri "Berre" idi. ayrıca üvey kızının adı da "Berre" iken onu "Zeynep" olarak değiştirmiştir. Berre manası temizleyicidir. Ancak " O kendi nefsini temizler" diyerek kibir ve gurura sebep olmaması için değiştirmiştir. canım ben bunu okudum her yerde benimde çok beğendiğim bir isimdi peygamber efendimiz değiştirmiş o yüzden düşünmedik tabi sen bilirsin yinevereliniortak

X