hamileler bilgi verin bana lütfen

hituci

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2007
1.932
31
arkadaşlar merhaba...
öncelikle herkese sorunsuz hamilelikler,hayırlı duğumlar ve sağlıklı evlatlar diliyorum rabbimden.olmayanlarda nasip etsin inşaallah hayırlısıyla sağlıkla en kısa zamanda.

arkadaşlar ben 11+5 günlük ikizlerime hamileyim çok şükür.17. haftadan önce hissedilmez deniyo genelde.ben hareketlerini hisstmiyorum ama sanki yer değiştirdiğini hissediyorum gibi.bazen sağ kasığıma yumruk gibi bişey toplanıyo bazen sola bazen ortada yayımış vaziyette hissediyorum.sizde de böyle bişey olumu yoksa bağırsak hareketleri mi bunlar.bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden herkese teşekkürler.sağlıcakla kalın sevgiler...

doktoruna sordunmu
hıssetmen ımkansız ana o dedın seyler kasılma olmaın sor dr gııttınde

dediğin şey rahimin kasılarak yumru halini alması bebek hareketleri dalgalanma veya balığın suyun içindeki hareketi gibi tarif edilir

canım olabilir bebeğin hareketleridir birde maşallah ikizler 2 tane birden kesin hissedersin.

Ben ilk hamileliğimde 16. haftada falandı hissetmeye başladım, ama bu hamileliğimd eçok çok erken döenmd ehissetmeye başladım. Doktorum bana inanmadı o gazdır bağırsak hareketidir dedi ama ben ikisini ayırabilecek durumdayım:)

hatta 16. haftada falan eşim bile dışardan hissetti hareketlerini, şimdi 21. haftamdayım ve herkes hissedebiliyor ellerini karnıma koyduklarında.

bazen kasılma gibi oluyor geriniyorlar sanırım, bazen kayıyor ordan oraya, bazen pıt pıt diye küçük hafif tekmeler, bazen seyirme gibi oluyor . Zaman geçtikçe zaten sende anlıyacaksın ve sıklaşacak bu hareketler

allah tamamına erdirsin bu arada, hayırlı sağlıklı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin herkese:))

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar....
bu haftalardaki deneyimlerinizi benimle paylaşmaya devam ederseniz çok sevinirim.sağlıcakla kalın hayırlı cumalar...

bence o bağırsak hareketleridir o haftada hissetmen imkansız canım 16. haftalarda ancak hissesebilirsin benim doktorum öyle demişti daha çok tepik yiyeceksin merak etme 22 . haftadan sonra o daha küçücük yığılma falan olması imkansız ben daha yeni yeni anlıyorum bir tarafa toplandığını 2 ay kaldı doğumuma senin anlaman imkansız bence

X