hamileyken saç kestirmek

ILGIN06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2008
1.834
6
merhaba arkadaşlar,batıl olduğunu biliyorum ama hamileyken saç kestirme hakkında ne düşünüyorsunuz?ben 14 haftalık hamileyim ve saçlarım çok yıprandı,saçlarımı kestirmek istiyorum ama korkuyorum.bilmiyorumkismile

bende batıl olduğunu düşünüyorum.12 haftalıkken falan kestirmiştim.biarada önlerini düzelttirdim.korkma cnm.allah bilir ne olacağını.

bende batıl olduğunu düşünüyorum.12 haftalıkken falan kestirmiştim.biarada önlerini düzelttirdim.korkma cnm.allah bilir ne olacağını.

doğru aslında canım çok sağol cevabın için...ömrü allah verir sonuçta...allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş.a.s.

bende kestirdim 15.haftalarda
şimdi tekrar kestiricem,
duymuştum bebeğin ömrü kısa olur diye tabi etkilenmemek elde değil,
sonra kısa bi araştırma yaptım hiç bir yerde yazmıyor,batıl inanç tamamen.

arkadasım hamılelıgım boyunca tam 3 kez kestırdım...
benım yavruma canını saclarımmı verıyo kı saclarım alsın.(tövbe yarabbim!)
batıllıktan baska bısey degıl...

Canım bende 18 haftalık hamıleyım kestırdım artı boyadım doktoruma sordum 4.aydan sonra boyayabılırsın demıŞtı kendımı Çok Çırkın hıssedıyodum beyazlarım Çıktı kılo aldım dayanamadım Çokda gÜzel oldu herkeste beĞendı hamıleyız dıye Çırkınmı olcaz ılk ÜÇ dÖrt ay Önemlı tabı ama ben yaptım allahın ıznıyle bırŞey olmaz ....

ben de kestirdim.kestirmemek gerek diye biliyordum ama sonradan ogrendim ki peygamber efendimizin esleri hamile kalinca saclarini kesiyorlarmis..

ben yarın doğum yapıcam ve hamileliğim boyunca hiç saçlarımı kestirmedim.. boyatmadım..
sevgiler..

tıbbi hiçbir dayanağı yokmuş bu durumun. tamamen batıl inanç, kimisi aklı kısa olur diyor kimisi ömrü. bende kestirdim kışın zor oldu. hasta olmaktansa ki onun zararı gerçek, kestirdim gitti... bi de saç gibi tırnak da uzuyor niye onda öle bişey yok anlayabilmiş değilim:bbo:

Bende bugüne kadar ne kestirdim nede boyattim. Hamileligim bitene kadarda dusunmuyorum. Batil inanc dahi olsa etkisinde kaliyor insan

şu acayip fikirler yüzünden insan ne yapacağınıda bilemiyor :1ninca:
Kur'an da sünnette olmayan şeyleri umursamayın, zararı olsaydı Rabbimiz bildirirdi.

ya ne alaka allah aşkına..azcık düşünmek lazım..öyle olsa rabbimiz bildirirdi yahut peygamber efendimiz hadislerinde bildirirdi..

ben kestridim ve röfle yaptırdım,dibe değmiyor nasılsa..

boyanin katinlanmis bir zarari yok ama zarari olmadigi da kanitlanmamis.. zaten en once kokusu zararli diyorlar..sonucta tartismali bi konu bu yuzden ben boyatmadim. ilk 3 ay zaten hic bir doktor musaade etmiyor boyaya ya da rofleye

bi yerde okumustum ama nerde ne zmn onu hatirlamiyorum:) ben de onu duyunca kestirdim yoksa icim rahat etmiyordu (batil oldgunu bilsem de)

Kestirmek çok önemli değil benim için ama beyezlarım hat safhada. Acaba kına falan mı yaksam diyorum......

Çok teŞekkÜr ederım arkadaŞlar cevaplarınız ıÇın....bÜyÜk ıhtımalle kestıreceĞım hafta sonu saÇlarımı...saĞlıcakla kucaklarımıza alalım bebıŞlerımızı ınŞ.

kızlar mantıklı hiç bir sebebi yok dinimizde de mantığa sımayan hiç birşey olmadığı için ben doğruluğuna inanmıyorum. boya yapılmamasını kabul ediyorum ve yaptırmam çünkü içinde kimyasal var makyaj dahi yapmıyorum alkollü parfüm siprey hiç birini kullanmıyorum ama saç kestirmekte hiç bir sorun göremedim

kızlar bi de bitkisel boyalar var ama kuaföre güvenebilir misin onu bilmiyorum %100 doğal mı ki o da var şurda 9 10 gün ne olacak sanki. kına da güzel fikir beyazlar için

merhaba arkadaşlar,batıl olduğunu biliyorum ama hamileyken saç kestirme hakkında ne düşünüyorsunuz?ben 14 haftalık hamileyim ve saçlarım çok yıprandı,saçlarımı kestirmek istiyorum ama korkuyorum.bilmiyorumkismile

hamileyken saçını kestirirsen bebeğin kel doğar. ahahaheuh
töbe töbe ya saç kestirmekle hamileliğin ne alakası var güzel kardeşim? cahil misin ya? ayrıca illede merak ediyosan ara doktorunu sor da rahatla. hiç üşenmemiş gelmiş burda konu açmışsın bide cevapları okumuşsundur sen şimdi.
yahu bu kadar cahil olmayın be kardeşim.

X