Sivilceli Ciltler sivilce izleri için 'kimyasal peeling'

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

petite

luzumsuzisleruzmani
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2008
506
0
merhaba arkadaşlar ,
öncelikle durumu açıklayayım;
sivilcelerim ve sivilce izlerim için dermatologa gittiğimde bana zoretonin tedavisi önerdi .sivilce izlerini de geçirirmi diye sorduğumda ki 5 ay gittiğimde her seferinde sordum evet yüzde seksen ,doksan geçirir dedi. Ben daha sonra başka bir dermatologa gittim bu son ayım olacak ilaç için ama doktora sivilcelerim geçti,zaten ilk aydan ama izlerim kaldı diye yakındığımda zaten bu ilacın aktif sivilceler için etkili olduğunu izler için kimyasal peelingin çözüm olacağını söyledi.
gelelim kimyasal peeling işlemine ;
peeling sonrasında kızarıklıklar ve soyulmalar oluşabiliyor ve peelingin etkili olması için birkaç seans gerekiyor.
benim kimyasal peeling yaptıran bir arkadaşım okula baya bir süre yüzü kabuklanmış şekilde gelmişti ama tabi şimdi cildi bebek gibi.
kimyasal%20peeling.jpg

lazer_tedavi_17.jpg

kimyasal peeling yaptıranları görünce aslında biraz cesaretleniyorum ama yine ilaçtaki gibi sonunda kuru cilt yerine bu seferde kabuklanmalarla kalmaktan korkuyorum.
benim size sorularım;
kimyasal peelingin yararlı olduğunu düşünüyor musunuz?
kimyasal peeling sonrasında cildinde kızarıklık ve kabuklanma yaşayanlar ne kadar sürüyor bu durum ?
kimyasal peelingin yazın yapılmaması öneriliyor ,mayıs ayı sizce uygun mu ?
ve en son ;en önemli bu işlem için önerebileceğiniz yerler var mı?

önerileriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :1hug:

cnm inan bende bu konuyla çok ilgiliyim ve bunla alakalı birsürü de topik açtım ama nedense tecrübesi olanlar ya çok az ya da ben öyle gördüm..açıkçası çok yardım alamadım inşallah sana cevap yazan olur..

cnm inan bende bu konuyla çok ilgiliyim ve bunla alakalı birsürü de topik açtım ama nedense tecrübesi olanlar ya çok az ya da ben öyle gördüm..açıkçası çok yardım alamadım inşallah sana cevap yazan olur..

inş..evde yapılan peelingler hakkında yeterli bilgi var ama kimyasal peeling hakkında birşeyler bulamadım ben de :KK43:

ya bende sordum dr uma geçen hafta kimyasal peeling i ama zoretonin tedavisinden sonra 6 ay beklemek gerekiyor dedi.izlere iyi geliyoruş yaptırmayı düşünüyorum.

ya bende sordum dr uma geçen hafta kimyasal peeling i ama zoretonin tedavisinden sonra 6 ay beklemek gerekiyor dedi.izlere iyi geliyoruş yaptırmayı düşünüyorum.

bende roaccutane tedavisi görüyorum ve 1 ayım kaldı bitmesine..doktorumda bana aynı şeyleri söyledi bende eylül ekim gibi yaptırmayı düşünüyorum ama malesef tecrübesi olan kimse yok çevremde o yüzden bu konuda tecrübesi olanlardan yardım almak istiyorum tabi bulabilirsem:1rolleyes:

evet ya ilgi az hiçkimse birşey yazmıyor

bana tedavi bittikten 1 ay sonra yaparız dedii :S

sen reoaccutane veya zoratını ıste kac dozluk kullanıyorsun cnm bnm bıttı ve ızlerım kaldı ama cok az ızım var aralık sonuna doğru bttı tedavım işte 1bucuk ay oldu ben mart ortaı gıbı yaptırcam ama ben green peelıng yaptırmayı dusunuyorum.nedenını bende bılmıyorum:)

ben de yaptırmayı düşündüm çok soru sormuştum bu konuda doktra.. Bana cuma günü yaparız pazartesi günü seni etkleyen bi sorun olmaz dedi.. ben fondaten sürebilrmiyim demiştim o da tabiki sürebilirsin ama normalde sürdüğünden daha hafif sürersin yüzündeki kızarıklığın gitmesi için demişti.. kabuklanma olayını sormuştum onun için kremler vericez eğer kremlerini sürersen bi sorun olmaz dedi.. once ilaç kullanıcam çünkü aktif haldeki sivilcelere kimyasal peeling yapılırsa artarmış önce onlar gidicek sonra iz kalırsa peeling yaptırcaz.. başka sorularınız olursa doktorma sorabilirim..

sen reoaccutane veya zoratını ıste kac dozluk kullanıyorsun cnm bnm bıttı ve ızlerım kaldı ama cok az ızım var aralık sonuna doğru bttı tedavım işte 1bucuk ay oldu ben mart ortaı gıbı yaptırcam ama ben green peelıng yaptırmayı dusunuyorum.nedenını bende bılmıyorum:)

zoretanin 20mglık kullanıyorum şimdi
green peelingi ben de okudum ama heryerde yapılıyormu?

ben de yaptırmayı düşündüm çok soru sormuştum bu konuda doktra.. Bana cuma günü yaparız pazartesi günü seni etkleyen bi sorun olmaz dedi.. ben fondaten sürebilrmiyim demiştim o da tabiki sürebilirsin ama normalde sürdüğünden daha hafif sürersin yüzündeki kızarıklığın gitmesi için demişti.. kabuklanma olayını sormuştum onun için kremler vericez eğer kremlerini sürersen bi sorun olmaz dedi.. once ilaç kullanıcam çünkü aktif haldeki sivilcelere kimyasal peeling yapılırsa artarmış önce onlar gidicek sonra iz kalırsa peeling yaptırcaz.. başka sorularınız olursa doktorma sorabilirim..

ilaç kullanmaya yeni mi başladın ?
kimyasal peeling yapılması için yüzde uzun süredir aktif sivilce çıkmıyo olması gerekiyomuş
doktora ben de sordum kızarma ve kabuklanma hakkında bir sorun olmaz dedi ama yaptıran arklarımın yüzleri kabuklanmıştı.
ben ilaç tedavim bittikten sonra sana peeling hakkında danışayım o zamn :)

ilaç kullanmaya yeni mi başladın ?
kimyasal peeling yapılması için yüzde uzun süredir aktif sivilce çıkmıyo olması gerekiyomuş
doktora ben de sordum kızarma ve kabuklanma hakkında bir sorun olmaz dedi ama yaptıran arklarımın yüzleri kabuklanmıştı.
ben ilaç tedavim bittikten sonra sana peeling hakkında danışayım o zamn :)

10 gün falan oldu ilaca başlaylı.. Eğer iz kalırsa kimyasal peeling yapılcak.. bana doktorum kızarma olur demişti ama kabuklanma olmaz çnkü ilaç zaten cildinin yağını almış olucak biz lekeleri alıcaz demişti.. onun için kabuklanma olmaz demişti..

zoretanin 20mglık kullanıyorum şimdi
green peelingi ben de okudum ama heryerde yapılıyormu?

kacc ay oldu cnm kacıncı ayındasın bılıyorsun zerotanın bıter bıtmezde yaptıramazsında kısada olsa bı sore beklemen lazım bılıyorsun ben bı kac yer buldum en uygun fıyat greende 150 dedıler. shrmeek urunlerını kullanıyorlar bı araıtr ıstersen

6. aydayım
zaten yazın yapılmıyo seneye yaptırabilirim ozamn
green peeling fiyatı iyiymiş yalnız ,ben muayeneye sadece 100 tl veriyodum :KK43:

hmm bıter yakında roacctne tedavınde green peelıngte ztn tek seans yetmeyebılr bı kac seans gerekebılr belkı senın durumuna bağlıdrı cnm coğu yerde 200tlye yapılyorlar bılgınde olsun bı kac yerde ben 150 ye sordum.

benim seans başı 120 lira olucakmış.. Ama 2-3 seansla bitmiyo.. Eğer ağır olarak uygularsak yüzünde kalıcı kahverengi izler kalır ve kabuklanma olur dedi.. Yüzeysel olarak yapıcaz 4-5 seans belki 5-6 seans izlere göre değişir dedi.. ıstersen aynı fiyata 2 seansta bitiririm dedi ama malum izmir güneşli hep okulun falan var evden çıkmaman mümkün değil kahverengi izlerin oluşmasın dedi..

benim seans başı 120 lira olucakmış.. Ama 2-3 seansla bitmiyo.. Eğer ağır olarak uygularsak yüzünde kalıcı kahverengi izler kalır ve kabuklanma olur dedi.. Yüzeysel olarak yapıcaz 4-5 seans belki 5-6 seans izlere göre değişir dedi.. İstersen aynı fiyata 2 seansta bitiririm dedi ama malum izmir güneşli hep okulun falan var evden çıkmaman mümkün değil kahverengi izlerin oluşmasın dedi..

cnm senınkı kımyasa peelıngmı olcak bıde yuzunde cok ız falan varmı cnm yanı kac tane sıvılce ızı var desem komıkmı kacar ben sayarımda cunku bana 2seans yetebılr demıstı ztn az varda o yusdn sordum

cnm senınkı kımyasa peelıngmı olcak bıde yuzunde cok ız falan varmı cnm yanı kac tane sıvılce ızı var desem komıkmı kacar ben sayarımda cunku bana 2seans yetebılr demıstı ztn az varda o yusdn sordum

benin yanak ve alnımda izlerim var aşırı derecede yok.. Ama çok derinden soyma yapmıyca kabuk olmması için yüzeysel olucak dedmişti..

kısslarr bugun green peelınge gıdıyorum aksama hadı hayırlısı ılk defa yaptırcamda:):)

X