Bebeğiniz bir öğünde iki göğsüde emiyormu?

innuk

Guru
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
3.901
2.785
Arkadaşlar bebeğim 3,5 aylık ama genellikle tek göğsümü emince diğerini almak istemiyor. ama bir çok yerde 10 dk. bir göğsü emzirin gazını alıp on dk da diğer göğsü verin diyorlar.
zaten 5 dk ancak emiyor. İkinciyi çoğu zaman almıyor. Siz nasıl veriyorsunuz?

Birde emmediği zaman sağıyorum iki göğsümden toplam 60 ile 100 cc arası çıkıyor ama 100 ü geçmiyor genellikle acaba sütüm mü az? Öyleyse bu çocuk neden emmiyor yardım lütfen...

ılerde nasıl olur bılmıyorum ama benım bır gogsumu emıyor suan ve onuda bıtırmeden bırakmıyorkı cıkarıp nasıl oburunu vereyım,bıde ona alısırsa yanmısım demektır goguslerım yara ıcınde cunku -tatlicadiarzu-

Kaç aylık peki bebeğin.. Of yaa hiç sağı solu belli olmuyor bu ay da az kilo alırsa kafayı yiycem...
Keşke öyle 15-20 dk emse doyduğundan ya da yeteri kadar süt aldığından emin olsamda meme ucu yarasına razıyım. emmeyi bırakacak diye korkuyorum..

canım bır aylık henuzde yanı benım gogsumde sut yokken bıle hep meme emmek ıstıyo emzık almıyor agzına oda yara oldu hep o yuzden,yok ya bırakmaz sen zorla ver aglasın sonra alır agzına bebek doydugunu bılmez derler ya ınsallah alır oburunude

Allah bağışlasın benim oğlumda 1-2 aylarda beni emzik niyetine kullanıyordu. ılk başta emzik almadı ama sonradan sadece uykusu geldiğinde verdik aldı. Şimdi uyurken alıyor uyuduktan sonra çıkarıyor kendiliğinden uyumadığı zaman almıyor yine. Sen emziği tekrar dene alırsa rahat edersin çünkü büyüdükçe ağırlaşıyorlar ve sırt boyun ağrıları mahvediyor bu sefer.

bence tek göğsün yetiyordur o yüzden almıyordur, doymasa ağlar durur zaten anlarsın. hem benim bildiğim ilk göğsü emzirdikten sonra diğerini vereceksin doymadıysa alır, doyduysa almaz diğer göğsü...maşallah senin bebeğin tek göğsünle doyuyor demek ki, boşuna üzme kendini...

ya suan sadece cok ac olursa alıyor ve bıraz acıksın oyle vereyım dıyorum ama sutun gelmedıgını anlayınca cok aglıyor bır muddet sonra kıyamıyorum verıyorum bu sefer ben mahvaoluyorum ınan aglayarak emzırıyorum cogu zaman cok canım yanıyor,dıyorum bu sefer canımı ıstese verırım dıyorum ama bu acı cok fena ya

benim oğlum da sadece tek göğsümü emer diğerine geçmez. ben ilk aylarda göğsümü hiç emzik olarak kullandırmadım. içmediğini anladığımda hemen ayırıyordum göğsümden . mememe alışsın istemedim. sürekli çocuk kucakta geçer mi öyle ya. hem sağlıksız da.çok şükür hiç yara olmadı göğüslerim.

Arkadaşlar bebeğim 3,5 aylık ama genellikle tek göğsümü emince diğerini almak istemiyor. ama bir çok yerde 10 dk. bir göğsü emzirin gazını alıp on dk da diğer göğsü verin diyorlar.
zaten 5 dk ancak emiyor. İkinciyi çoğu zaman almıyor. Siz nasıl veriyorsunuz?

Birde emmediği zaman sağıyorum iki göğsümden toplam 60 ile 100 cc arası çıkıyor ama 100 ü geçmiyor genellikle acaba sütüm mü az? Öyleyse bu çocuk neden emmiyor yardım lütfen...

canım bence sütün az değil demekki tek göğsünle doyuyor bebeğin bende tek göğsümü veriyorum 5 10 dk.emiyor okadar ötekini versemde almıyor çünkü doyuyr ama sonra emmek istediğinde vermediğim diğer göğsümü veriyorum zaten bizim ki her yarım saat de bir emmek istiyor zorluk çekmiyorum bence takma kafana o doymasa öbür memeyide alır emer .

benim de oğlum sadece tek memeyi emiyor ve yaklaşık iki saat çok güzel uyuyor ben iki saat geçmeden meme değiştirmeyin diye duymuştum daha önce ilk emdiği sulu olurmuş emdikçe daha yoğun ve yağlı süt gelirmiş kilo alımı normalse bence sütüm yarıyor diye sevinmelisin

benim de oğlum sadece tek memeyi emiyor ve yaklaşık iki saat çok güzel uyuyor ben iki saat geçmeden meme değiştirmeyin diye duymuştum daha önce ilk emdiği sulu olurmuş emdikçe daha yoğun ve yağlı süt gelirmiş kilo alımı normalse bence sütüm yarıyor diye sevinmelisin

Evet aynı şeyi doktorda söyledi ama benimkini memede 5 dk zor tutuyorum günde 10 kere emiyorsa amcak 3-4 ünde 10 dk kalıyor memede. o yüzden doyup doymadığını anlayamıyorum. Birde ilk iki ay 1 er kilo aldı ama 3. ayda 540 gr aldı. O yüzden sütüm mü yetmiyor diye endişeleniyorum.

X