Doğuma Hazırlık Normal doğum mu?sezeryan mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

suzantny

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2010
7
0
Size doğum hikayemi anlatmak istiyorum.
Özel hastahanelerin para tuzaklarına düşmemek için hamileyken iki hasteneyi birden idare ettim.Özel hastehane ve zeynepkamil hastanesi.İkisinin söyledikleri arasında çok bir fark yoktu aslında.Taki......
Doğuma 3 gün kala...
Pazartesi kontrol için doktoruma gittiğimde bana bebeğin suyunun biraz azaldığını ve hiç eve gitmeden sezeryana alması gerektiğini söyledi.Ben tabii telaşlandım eve gidip toparlanıp geleceğim diyerek ayrıldım.Solugu zeynep kamilde aldım.Nst baktı ve bana çarşambaya kadar bekleyebiliğrsin dedi.Şimdi işler karıştı çocuğumun hayatı söz konusu ve ben kime inanmalıyım.Yani iki doktor kafa karışıklığına sebep oluyor.
Eve geldim düşündüm ve ...
Onun doğacağı güne saate ben karar veremezdim.insanın dünyaya geliş zamanını ancak Allah bilebirdi.Annelerimiz bizi sezeryanla dünyaya getirmedi.Tabi o zamanda talihsiz olaylar oluyormuş ama işte şimdi de sezeryanı gerektirecek durumlar bu olmalı.Yani tehlikeli olduğun da.Yoksa kimsenin içinde kalmıyo çocuk.Doğurmak dişinin yaradılışında var.
Neyse doktorumu aradım ve sezeryanı çarşambaya erteledik.Biraz kızdı ama sen bilirsin dedi.
Salı günü Öğleden sonra öğrenci kartımı almak için büroya gittim.Giderken çarşıda inidim ve mağazalara bakarak yaklaşı 1 km yürüdüm.Vegeri dönüştede görümcemin evine kadar yaklaşık 2 km.yürüdüm.Yürürken hiç zorlanmıyordum.Belkide sürekli yürüdüğüm içindir.(Tabii çocuğun kğ.az olduğu durumlar da fazla yürümek sakıncalı)
Saat 22:00 kadar görümcemde oturduk.eve geldim çantamı hazırladım,banyo,fön,oje vs.işlerini bitirdim.mağlum yarın sabah 09:00 da sezeryanım var.saat 01:00 de karnıma kramplar girmeyebaşladı 5 dakka da bir.kimse bana inanmıyo çünkü hiç doğum yapacak bi halim yok.ben bile kendime inanmadım.çantamı bile almadan kontrol için gittik.Hemen nst ye aldılar 8 cm.açılmış 10cm.doğuruyosun zaten.aman Alahım.(Sabah 12:00 den beri karnıma hafif hafif aralıksız giren sancıları şimdi anladım.Doktorum bunların olabileceğini söylemişti.bende önemsemedim Bu sancıların farkı düzenliaralıklarla olmasıydı.Bunu doğumdan sonra anladım )
Acil doktorumu çağırdılar.45 dakkika kadar sancılar çektim.ve çatala çıkıp inmem 10 dakika sürdü.
Bu mucezeyi önce inançlarıma sonrada son gün yaptığım o uzun yürüyüşe borçluyum.Doğuma yakın yapılan yürüyüşler bebeğin doğum kanalına düzgün yerleşmesine sebep oluyormuş.
3.580 kğ. bi kızım doğdu.o bana Allah'ın bir mucizesi.Bütün hamilelere Allah yardım etsin.Size tavsiyem cesur olun ve ilk doğuranın siz olmadığını düşünün.
Bebeğininzi Kucağınıza alınca herşeyi unutacaksınız.
:-) :1rolleyes:

allah hayırlı eylesin inşallah..sağlıklı uzun ömürler versi:Saruboceq:n inşallah..darısı başımıza fazla kalmadı ya neyse artık bilmiyorumkismile

X