Bebek Beslenmesi 6.aydan sonrada gece beslenmesi olmalı mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

vaveyla_a

kaktüs
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2009
6.066
118
merhaba arkadaşlar..
doktor bana daha önceleri gece uyandırmadığım için 3 saatte bir kaldırıp emzirmen gerekiyor kilo almaz dedi..sağlık ocağı uyandırma diyor..doktor bunu söylemeden önce kesintisiz uyurdu..
şimdi 6 ay bitti..doktora gitmeyi düşünmüyorum bir sıkıntı olmadığı sürece..
6 aydan sonra geceleri 3 saatte bir emzirmeye devam ettiniz mi?
doktor sitesinde bir doktora sordum yorulmuyorsan devam et diyor napiim siz ne yaptınızmirmirmirmir

merhaba canım benim kzım suan 6.5 aylık ama gece emmiyoruz uyuyyo 5 6 gibi uyanıyo emiyo okadar bende kalkıp emzirsemmi ki diodum ama ilerisini düşünerek nasıl alışırsa oyle gider dedi büyüklerimiz çünkü gece emmeye alışınca büyüyüncede gece kalkıyomuş o alışkanlık gidiyomuş
bence bebeğin uyanmıyo uyandırma 6 aydan sonra

ewet canım haklısın bana sağlık ocağı da öle dedi..ama doktorda farklı söylüyor..eskiden uyandırmıyordum..

Kilo alımı nasıl ki şimdiye kadar? ıyiyse ne gerek var uyandırmaya? Sonra 2-3 yaşına kadar uğraş.

2 aylıktan 4 aya kadar gece hiçemzirmedim..7 saat uyurdu..kilo alımı yavaşladı daha doğrusu yerinde saydı.gece emzirmeye başladım şu an 8 kg..gerçi ben gündüzde 3 saati geçirdim ondanda azalmış olabilir önceleri..

hayır canım kaldırman gerekmiyor o ne zaman uyanırsa o zaman emzir benim oğlum bugün 6. bitirdi
bazen kesintisiz 6 saat uyudugu oluyodu hiç kaldırıp emzirmedim gelişimide gayet yerinde doktorumuz öyle diyor

Her bebeğin kendi biyolojik saati var gece uyanmıyorsa ihtiyaç duymuyor demek ki.Kilo alımı da normalse bence de gerek yok uyandırmaya.Walla benim kızım 1 yaşında ve geceleri 3 saatte bir hala uyanıp emiyor.Çok zor oluyor ama 2 yaşına kadar kızımın iyiliği için devam.

ewet canım haklısın bana sağlık ocağı da öle dedi..ama doktorda farklı söylüyor..eskiden uyandırmıyordum..
canımcım bizim doktorumuz artık büyüdü acıkırsa kendi uyanır diyor. kilosu da iyiyse uyandırmana gerek yok bence. doktorların dahi görüşleri değişiyor. 6 aylık bir bebiş acıktığı zaman uyanır kendi. yorma kendine gün içinde kzınla uğraşmak için enerji topla bence yerimseniben

Uyandırma. Kendi uyanıırsa emzir. Uyandırırsan alışkanlık yapıyor her gece uyanıyor.
Ben o hatayı yaptım ve mışıl mışıl uyuyan kızım tam bir canavara dönüşte.
Sakın uyandırma. Uykuda da büyür bebekler.

ya ben bu konuda hata yaptım galiba çocuk şimdi kendi 3 saatte bir kurulmuş saat gibi uyanıyor birkaç gündürmafoldumben

ya ben bu konuda hata yaptım galiba çocuk şimdi kendi 3 saatte bir kurulmuş saat gibi uyanıyor birkaç gündürmafoldumben
valla benim aklıma takılanı sormuşun benimki daha 1aylık ama uyuduğu geeceler oluyo bende uyandırmıyom doktora sorucam bu hafta kilosunu ilk zaman az almıştı 15 günde belki ondan dedim ama o zaman uyumuyoduki şimdi gittiğimizde anlaşılır heralde

3 saatte bir normal ama eğer saat başı uyanmaya başlarsa her uyandıgında emzirme böylelikle uykusu uzamaya başlar birde daha sık uyanmaya başlarsa sütünün yetip yetmediğni iyi bilmen gerek

3 saatte bir normal ama eğer saat başı uyanmaya başlarsa her uyandıgında emzirme böylelikle uykusu uzamaya başlar birde daha sık uyanmaya başlarsa sütünün yetip yetmediğni iyi bilmen gerek

yok 3 saatle sınır koydum zaten uyanırsa emzirmiyorum..3 saatte normal de size göre bana göre değil yani bir gidisat vardı o bozuldu:nazar:

Benim oğlum (haftaya 5 ayını dolduracak) önceden gecede 1 ya da 2 defa uyanırdı. Daha fazla da uyansa emziğini alınca uyurdu Şimdi 1,5-2 saatte bir uyanıyor sadece emince uyuyor. ınşallah alışkanlık haline getirmez.

valla benim aklıma takılanı sormuşun benimki daha 1aylık ama uyuduğu geeceler oluyo bende uyandırmıyom doktora sorucam bu hafta kilosunu ilk zaman az almıştı 15 günde belki ondan dedim ama o zaman uyumuyoduki şimdi gittiğimizde anlaşılır heralde

1 aylıksa uyandır bence. En azından 4 saati geçmesin. Şimdiden alışkanlık olmaz merak etme. Bütün huyları değişiyor zaten. Benimki küçükken uyuyordu şimdi sık uyanıyor.

Merhaba,
Ben de kızımı 2 aylık olana dek uyanıp emziriyordum. Sonra geceleri o ne zaman isterse o zaman emzirmeye başladım. Bazen 1,5 bazen 2 ya da 3 saatte bir acıkıp emmek istiyordu.
Şimdi 7 aylık oldu, hala 2-3 saatte bir emmek istiyor.Ek gıda da pek yemediğinden ne zaman mıkırdansa emziriyorum.
Ama gece kendim uyandırmıyorum emzirmek için.

X