Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
ben bi kac hafta sonra yaptirmayi dusunuyorum...daha oncede bi kac defa yaptirmistim ve memnun kalmistim....bakalim yaptirinca paylasirim sizlerle.......:dance:

sulee mutlaka paylas olur mu..yerimseniben
memnundum demıssın nasıl yaptırmıstın? nerde yaptırmıstın? soylermısın.. birde sacların cok yıpranmısmıydı ?.. fiyatı ne kadar dı ?...
çok soru sordum galiba.. :roflol: cevabını beklıyorum canım.. :smiley-cool:

sulee mutlaka paylas olur mu..yerimseniben
memnundum demıssın nasıl yaptırmıstın? nerde yaptırmıstın? soylermısın.. birde sacların cok yıpranmısmıydı ?.. fiyatı ne kadar dı ?...
çok soru sordum galiba.. :roflol: cevabını beklıyorum canım.. :smiley-cool:

tabiki paylasirim ne demek...simdi ben yurt disindayim bi kac hafta sonra iyisallah turkiyeme gidicem....benim koaforum bedava turkiyede,,,cunku benim annem koafor,,sansliyim dimesırnaşık şeydukkani vardi annemin bi kac sene once kapatti simdi evde devam ediyo...saclarimdada oyle bi yipranma olmadiki gene yaptirmayi dusunuyorum..dua et gideyimde,,gelip buraya yazayim olurmua.s.

Şeniz
tabiki paylasirim ne demek...simdi ben yurt disindayim bi kac hafta sonra iyisallah turkiyeme gidicem....benim koaforum bedava turkiyede,,,cunku benim annem koafor,,sansliyim dimesırnaşık şeydukkani vardi annemin bi kac sene once kapatti simdi evde devam ediyo...saclarimdada oyle bi yipranma olmadiki gene yaptirmayi dusunuyorum..dua et gideyimde,,gelip buraya yazayim olurmua.s.

hadii yaa gercekten cok sanslısın.. :1shok:
ama senın kı canda bızım kı patlıcan mı ben kıme yaptırıcam yaa... senağlama
annene süle banada yapsın noluuurrr.. sırnaşık şey
mutlaka yaptrıdıgında buraya yaz bırdefoto koysan daha super olur tabii.. :eek:
sevgilerrr.. a.s.

benim saçlarımla sorunum yok cok sukur, az da değiller..
ama arada sırada sarıyorum kıvırcık ve kabarık olunca cok daha fazla yakıstırıyorum.. ne bılıyım keske boyle zararları olmasa hıc dusumeden yaptırırım..
benım annemın sacları cok ınce tellı ve dumduzmus o genc kızlıgında hep yaptırmıs permayı... bende dıyorum kı o zamanlarda o kadar yaptırınca ozelıkle ınce tellı sacı nasıl yıpranmamıs sımdıkı zamanda daha gelısmıstır her sey heralde dıye.. ama bılmıyorum... saol canım... a.s.

O zamanlar hile yoktu işin içinde. Bence ondan yanmamıştır annenin saçı. Saçlarını açık olarak resim koyarsan fikir verebilirm. bugudiler de iyi fikir.:icecream:

O zamanlar hile yoktu işin içinde. Bence ondan yanmamıştır annenin saçı. Saçlarını açık olarak resim koyarsan fikir verebilirm. bugudiler de iyi fikir.:icecream:

doğrudur... benneyaptımki
canım saclarımın bu halıyle hıc acık seklı resmım yok hep toplu koydugum gıbı.. :1no2:

Şeniz

hadii yaa gercekten cok sanslısın.. :1shok:
ama senın kı canda bızım kı patlıcan mı ben kıme yaptırıcam yaa... senağlama
annene süle banada yapsın noluuurrr.. sırnaşık şey
mutlaka yaptrıdıgında buraya yaz bırdefoto koysan daha super olur tabii.. :eek:
sevgilerrr.. a.s.

tabi yapar canim ayipsinşakkıdıresim koyayimda ilk mesaji kocam atsin bana dime:eek:klava:dusunmesi bile korkunc:1shok:

tabi yapar canim ayipsinşakkıdıresim koyayimda ilk mesaji kocam atsin bana dime:eek:klava:dusunmesi bile korkunc:1shok:

canım yuzunu kapatırsın sadece saclarını görürüz.. :eek:
dun benımkıde gordu laptopta sayfa acıkken.. bu ne böyle ınternete resım mı yolluyorsun dedı.. :1shok:
dedım oraya sadece uyeler gorebılıyor hem sılıyorum zaten bı sure sonra dıye.. :kahve:
sakinleştii sonra .. sengözlerimebaksanab
bu arada burcun yay mı ?..

canım yuzunu kapatırsın sadece saclarını görürüz.. :eek:
dun benımkıde gordu laptopta sayfa acıkken.. bu ne böyle ınternete resım mı yolluyorsun dedı.. :1shok:
dedım oraya sadece uyeler gorebılıyor hem sılıyorum zaten bı sure sonra dıye.. :kahve:
sakinleştii sonra .. sengözlerimebaksanab
bu arada burcun yay mı ?..

ben sana oyle bi bilgiler veririmki resmimi gormus kadar olursunjeyyarne olur ne olmaz riske atmiyim kendimi,benimkinin sagi solu belli olmaz....................bu arada evet yay burcuyum,,,,,,nerden bildin bakemCADIARZUoptum:1hug:

kızlarcım bende yaptırmıştım birkaç sene önce. çok yakıştı hala yaptırmak istiyorum fakat saçlarım çok düz biraz uzayınca dipler yapışıyo düzzlükten uçları kabarıyo kıvırcık kıvırcık:KK43:(
sanırım bunun biir çözümü yok üst üste yapıncada yıpranırmış saç
dipleri düzeşmeye başlayınca sürekli fön çektim saçıma çok yıprandı. sonra kısacık kestirmiştim. şimdi saçlarım çok uzadı. yaptırsam fıstık oluurum ama yine aynı şeyleri yaşamayı göze alamıyorum
bilgilerinizee

ben sana oyle bi bilgiler veririmki resmimi gormus kadar olursunjeyyarne olur ne olmaz riske atmiyim kendimi,benimkinin sagi solu belli olmaz....................bu arada evet yay burcuyum,,,,,,nerden bildin bakemCADIARZUoptum:1hug:

bende yay ım da cekti ondan anladım.. jeyyar
çok gızlı söyleyimmi nerden öğrendiğimi.. profilinden.. :roflol:
o değerli bilgilerinle buluşmak üzere.. :içelim:

kızlarcım bende yaptırmıştım birkaç sene önce. çok yakıştı hala yaptırmak istiyorum fakat saçlarım çok düz biraz uzayınca dipler yapışıyo düzzlükten uçları kabarıyo kıvırcık kıvırcık:KK43:(
sanırım bunun biir çözümü yok üst üste yapıncada yıpranırmış saç
dipleri düzeşmeye başlayınca sürekli fön çektim saçıma çok yıprandı. sonra kısacık kestirmiştim. şimdi saçlarım çok uzadı. yaptırsam fıstık oluurum ama yine aynı şeyleri yaşamayı göze alamıyorum
bilgilerinizee

o da cıddı bır sorun olsa gerek.. CADIARZU
ama permanın 3 aylık ve 6 aylık gıbı olanları yok mu ben oyle bılıyorum madem oyle kısa surelı yaptırmak lazım..
alttan duzlerın cıkması durumu varsa.. fisfisfis

Kızlaaaaaaaaaaar! Burda bas bas bağırıyorum. Perma yaptırmayın saçınıza diye. Saçın yapısıyla oynuyorsunuz. Benim eşim kuaför. Saçalrım dalgalı bukleleri belirgin olsun diye istedim bende ama kesinlikle yapmıyor. Kendisi iyi bir kuaför. İstanbul'da çok iyi yerler de çalıştı. Burda ona gitseniz bile size kendisi yapmaz. İlla yakıcaksınız saçınızı canlarım . yaptırdınız sonrasında ne olacak.ya tekrar yaptıracaksınız yada kestireceksiniz. daha ne diyeyimki kızlar!:1no2:

Ben su dalgası yaptrıdım 4-5 defa. Her seferinde de etkisi geçtiğinde bir süre saçımı dinlenmeye bıraktım. Çümkü sonuçta bu bir kimyasal ve saçın kendine gelmesi gerekiyor.

Eğer kuaförünüz iyiyse perma ilacını sürmeden önce koruyucu bir ilaç sürüyor onun üstüne perma ilacını sürüyor. Fakat çoğu kuaför- pahalı ve lüks bile olsa- bunu yapmıyor.

Eğer bu koruyucuyu sürüyorsa saçınızda yıpranma olmuyor.
Bir de perma ya da su dalgası yaptırdığınız dönemde ayda bir saçınıza maske uygularsanız perma ilacının hiçbir zararını görmezsiniz.

Benim uyguladığım saç maskesi;

1 adet bepantene serum
1 tane yumurta
alabildiğince zeytinyağı

saçınıza sürün 5-6 saat onunla durun..

sonra da yıkayın..

yalnız çok şampuanla yıkamayın..3 kere ama çok iyi 3 kere yıkayın yeterli.. fazla şampuan kurutur..
sevgili çiçeksel,
permayı nerede yaptırdığını öğrenebilir miyim acaba.. bir arkadaşım daha var hiç bir kuaföre güvenip yaptıramıyoruz. yardımcı olabilir misin bize lütfen.. (engidi@tnn.net)

sakın yaptırma ben bununla ilgili konu açtım daha önce anlaşılan görmemişsin tek kelimeyle SAKIN.

arkadaslar kımısı memnun kımısı sakın dıyor..
sanıırım yapan yer ile de cok alakalı bu durum.. fisfisfis

ya ben permadan çok su dalgası yaptırmayı düşünüyorum ama saçlarım uzun ve çok düz... maşayla falan hemen salınıyo.. perma gibi çok kıvırcık olurmu diye korkuyorum.. saçın yapısıylada ilgili bence bu yıpranma... 1 ay içinde röfle üzerine 3 kere boya yaptım banamısın demedi hala çok sağlıklı saçlarım ... ama tabii permayı denemedim.. yüzümde uzun olduğu için kıvırcık istiyorum ama kararsızdım.. okudukça dahada kararsızlaştım-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-

merhaba bayanlar bende saçıma perma yaptırmayı düşünüyorum 2 hafta önce saçımı siyaha boyadım şimdi perma yaptırsam saçım yanar mı ayrıca saçım yıpranır mı ? görüşlerinizi bekliyorum..

merhabalar, ben de bilgilendirme amaçlı yazayım dedim. yeni perma yaptırdım, daha önce hep maşa yapıyordum ama o da yakıyor ve saçı kurutuyormuş. yani uğraşmak da istemedim artık maşayla ve perma yaptırmaya karar verdim.
tam istediğim gibi oldu çok memnunum şu anda. yaptırdığınız yere de bağlı evet.. koruyucu kullandı ve yerli perma ilacı kullanmadı saçıma kuaförüm. 5-6 ay kadar dayanabileceğini söyledi.
üstelik saçlarım hala parlak duruyor ve yumuşacık. ama eskiden de hep çok sağlıklı görünürdü o kadar maşaya rağmen.
yani kimyasal sonuçta muhakkak zarar verecektir saçlarınıza, ama illa ki istiyorsanız iyi bir yerde yaptırırsanız çok da memnun kalabilirsiniz.

X