Saç Kesim Şekilleri Perma ile ilgili Tecrübelerimizi yazalım

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
merhabalar, ben de bilgilendirme amaçlı yazayım dedim. yeni perma yaptırdım, daha önce hep maşa yapıyordum ama o da yakıyor ve saçı kurutuyormuş. yani uğraşmak da istemedim artık maşayla ve perma yaptırmaya karar verdim.
tam istediğim gibi oldu çok memnunum şu anda. yaptırdığınız yere de bağlı evet.. koruyucu kullandı ve yerli perma ilacı kullanmadı saçıma kuaförüm. 5-6 ay kadar dayanabileceğini söyledi.
üstelik saçlarım hala parlak duruyor ve yumuşacık. ama eskiden de hep çok sağlıklı görünürdü o kadar maşaya rağmen.
yani kimyasal sonuçta muhakkak zarar verecektir saçlarınıza, ama illa ki istiyorsanız iyi bir yerde yaptırırsanız çok da memnun kalabilirsiniz.

memnun kaldıgına sevındım..
sakıncası yoksa ne kadara yaptırdıgını soylermısın ? bırde sacların boyu ne kadar.. :uhm:

saçım uzun, çok uzun değil ama, oldukça da gür ve dümdüzdü. 120 ytl ye yaptırdım.

saçım uzun, çok uzun değil ama, oldukça da gür ve dümdüzdü. 120 ytl ye yaptırdım.

ya fıyat uygun geldı bana.. ıyıymıs gercekten..
nerede yaptırdın desem.. fisfisfis cok kıvırcıkmı yaptırdın su dalgası gıbımı..
dalga yogunluguna göre fıyat degısıyor mu bırde ?.. CADIARZU

bence kesinlikle yaptırmayın
ben lisede yaptırmıştım o zaman memnun kalmıştım fakat bi süre sonra baktım saçlarım dökülüyor ve uzadıkça tifitk tiftik oldu
şimdi düşünüyorumda saçlarım o zaman çok güzeldi sağlıklıydı o yüzden ii kaldırmış
sonra geçen sene tekrar yaptırdım ve ön taraf, arkada bi yer ve en alt kısım yandı
şimdi tekrar çıktı oralar ama bazı yerler bi daha çıkmadı.şimdi oralara sarımsaqk sürüp duruyorum.saçlarımıın yönünü değiştirdim.gerçi yönü böle çok yakıştı.tek ii yanı bunu keşfettim.ama keşke giden saçlarımda geri gelse
yani kalıcı kellik yapıyo bilginize ben çok pişmanım:1no2:

ben de 2,5 sene önce yaptırmıştım, ama kuaförümle özel görüşüp herkese kullandığı ilaçtan kullanmasını istemediğimi söyledim. En kaliteli ilaç hangisiyse onu bul al onla yapalım farkı ben karşılarım dedim ve de o şekilde piyasadaki en iyi ilaçla yaptırdım. Çok memnun kaldım, yaklaşık 1,5 sene de kullandım ki daha da bozulmamıştı, sadece değişiklik istediğim için gidip kısacık kestirdim saçlarımı... şimdi saçlarım yine uzuyor ve ben yine perma yaptırmayı düşünüyorum :)

iyi günler...
forumu daha önceden ziyaretçi olarak takip ediyordum.sorularım olduğu için üye olmaya karar verdim.
ben saçıma perma yaptırmak istiyorum ama hafif bonus gibi olsun biraz da lüleleri olsun istiyorum.saç taramayı ve şekil vermeyi sevmiyorum bu yüzden en kolay yol benim için perma sanırım.herkes kıvırcık çok zor gelir falan diyor ama benim kıvırcık saç çok hoşuma gidiyor.annem gençken yaptırmış bana sakın yaptırma diyor.ama benim kaybedicek bişeyim pek yok.saçlarım da gür azalsalar da pek problem olmaz sanırım.kısacası yaptırmassan çatlıycam:))
bir de perma için iyi bir yerde yapılmalı diyorlar.sakarya'da önerebilecek yeri olan var mı?ali gür'de yaptırmayı düşünüyorum fakat fiyatı ne kadar yaklaşık bir bilgisi olan var mı?
herhangi bir soruma cevap verebilirseniz çok memnum olurum.
şimdiden teşekkürler:-)

SAKIN yaptırmayın derim ben. ilaç ne kadar pahalı kaliteli olursa olsun kimyasal olduğundan saçta yıpranma mutlaka olur. ben yaptırdım saçıma birşey olmadı diyenlere inanmıyorum. çektirdiğimiz fön bile zarar verirken perma hayli hayli zarar verir.
ha yıpransın yansın derseniz onu bilemem.
benim eşim kuaför bana asla yapmıyor

zeynepp soruna cevap vereyim saçlarım gür azalsa farketmez diyorsun azalsa iyi saçların yanıp kopuyor ve keçe gibi oluyor. düzelmesi çok zor. 1 yıldan fazla sürer. perma ile de uğraşmak zorundasın yıka çık olmuyor.

ben yaptırdım.. öyleki toka bile tutmuyordu çok düzdü.. korktum yana diye.. ama schwarskop uun perma ilacını kullandı.. d.bakırdayım 50 TL ye maloldu bana ve yanma kopma dökülme yok.. aslan gibi saçlarım ve kıvır kıvır..

Bende yaptırmayı düşünüyorum.Bence memnun kalmayan bayanların sacı dümdüz oldugu icin yanıyo ve cok dökülüyo sacın kimyasını tamamen değiştiriyolar.
Benim saçım dalgalı sadece daha belirgin olsun jöleyle kıvırmakla ugrasmayım diye yaptırıcam.Çok istiyorum cünkü.Ben bi deniyim ya bi deniyim :))) bakalım ne zaman giderim

ben 6-7 ay once falan yaptırdım perma, sık sardımdım bayaa güzel oldu saç dökülmesi değil de incelmesi yaşadım .eskiden hiç karısmazdı bnm saçlarım, bir yeri karıstı acılmadı ,sonradan o yuzden kesti kuafor hala da eskisi gbi olmadı saçlarım hala karısıyo ama ben cok memnum kaldım yine de goruntumden o zmn ,cunku saçlarım dumduzdu bi anda kıvırcık oldu :) hala da jöle veya köpük sürünce oluyo, permanın etkisi gecmedi tam tabii bişey surmeyince cok olmuo cok hafif dalga kaldı... şutarafagitti

arkadaslar merhaba.hemen konuya girmek istiyorum. benim saçlarım düz ve ben saçımı boyadan arıtıp kendi dogal saçıma dönmek için uzatıyorum.. şimdilik 3 4 cm dipten dogal saçlarım uzadı renk farkını kapatmak için perma yaptırmayı düşünüyorum ama perma illaki dipten başlamak zorunda mı? yani ben dogal saçıma degdirmeden ilerde ztn kestircegm boyalı saçlarıma yaptırabilir mym 3 4 cm aşagıdan? çok soru sordum biliorum ama bide ankarada ii bi kuaför bilen varsa söleyebilir miiiiiii:eek: acill cvplarınızı bekliorum kızlar

permamı bana uzak olsunda sakın kızlar sakın diyenlerdeyim bikere yaptırdım ama 1 ay boyunca ağlamaktan helek oldum... kafamda saç kalmadı çok pişmanım çokkkkk :1no2:

sakın arkadaşım yaptıma bence git bi maşa al öle yap ne yapcaksa sonuçta oda tıpratıo ama perma kadar değil....:kızgın:

ben memnunum kızlar. istediğiniz bişeyse ve saçınıza güveniyorsanız yaptırın derim ben. benim saçım kuvvetli ve hatta kızıl boyalıydı onun üstüne yaptırdım sadece röflenin üstüne yapmıyorlar o zaman kesin yanarmış. kuaförüm avrupa ilacından kullandı ve 80 liraya yaptırdım saçlarım omuzlarımdan az daha aşağıda! benim asıl merak ettiğim yıkamadan önce kaç gün beklemem gerek? kimse bu konudan bahsetmemiş:KK43: dün yaptırdım ve doğal olarak biran önce yıkamak kendim şekil vermek istiyorum. dediğim gibi hiçbirşey içinizde kalmasın herkesin kendi zevki.... ıNSANLARA SÜREKLı SAKIN YAPTIRMAYIN SAKIN YAPTIRMAYIN DıYE SÖYLEYıP DURMAYIN SıZ MEMNUN KALMADINIZ DıYE KıMSE MEMNUN OLMAYACAK DıYE BıŞEY YOK!!!!!!!!!!!!!!!!! görüşlerinizi ve başınızdan geçenleri yazıp kenara çekilin, herkesin kendi iradesi var çok şükür!!!!!!!!!!
Allah hiçkimseyi pişman etmesin inşallah kızlar, umarım herşey gönlünüze göre olur....

ben 2 sene önce yaptırdım perma. bana da çok yapma etme pişman olursun diyen oldu, dinlemedim :)
perma yaptırdığımda saçım doğal rengindeydi ve omuzlarımdan biraz aşağıdaydı. ilk 3 gün saçımı yıkamamam gerektiği için perma ilacının kokusuna katlanmak zorunda kaldım ama sonrasında hiç şikayetim olmadı. Yıpranma çok az oldu, bir de dökülme yıkarken biraz artıyordu. ama bunlar telafi edilecemeyecek seviyede değildi yani.
ayrıca bakım için şampuandan sonra saç kremi kullandım. havluyla ıslaklığını aldıktan sonra da kıvırcık saçlar için 7/24 bakım kremlerinden uyguladım. Jöleyi mümkün olduğunda nadir kullanmaya çalıştım saçımı daha çok bozmaması için.
kuruturken de saç kurutma makinelerinin geniş başlığı var permalı saçlar için onunla kuruttum hep.
Ne kadar dayandı derseniz eylülde yaptırmıştım permayı, şubat ayı gibi formunu biraz kaybetmeye başladığı ve daha da uzadığı için yine fönlemeye başladım. sonra da kestirdim, halen uçlarında dalgaları vardı biraz ama düz saçlarımı özlediğim için fön çekmeye devam ettim. sonra kendiliğinden akıp gitti tamamı saçım uzadıkça.
perma maceramdan memnun kaldım kısacası. ama düz saçlarıma geri dönünce herkes düz saçın bana daha çok yakıştığını söyledi :)
şu ara yine bir değişiklik yapsam mı diye düşünmekteyim ama kararsızım. belki su dalgası deneyebilirim ya da bir kaç kez evde bugidiyle sarıp hevesim geçsin diye bekleyebilirim :)

ben düz saçlarımı özledim bıktım permalı saçı düzleştirmekten.kestiremiyorumda.eşim kısa saçı sevmiyo.permanın p sini azıma almam bi daha tövbeee

ben de perma yaptırmak istiyorum ve çok kararsızım.
maşa naparsam yapayım tutmuyor saçımı.mafoldumben
sürekli düzleştirmek zorunda kalıyorum.
çabuk yağlandığı için de bir gun durup bir gün yıkıyorum.haftada 3 kez düzleştirmiş oluyorum.
şu an bna en kolayı perma gbi görünüyor.yüzüme de yakışacağini düşünüyorum ama yine de kararsızım.
tmm kimyasal madde ama haftada 3 kez 200 derece düzleştiriciyi saça sürmekten daha fazla yıpratmaz diye düşünüyorum.

bu arada saçlarım röfleli.2 ay oldu yaptıralı.
röfleli saça yapılmıyor demiş bazı arkadaşlar. ne yapacağimi bilmiyorum mafoldumben

cilek.yagmuru,benn de seninle aynı durumdayım,saçlarım yağlı olduğu için neredeyse her gün yıkamak zorundayım.Ben 1,5sene önce perma yaptrmıstım,cok da güzel olmustu tam istediğim gibi.Yine yaptırmayı düşünüyordum ama yeni röfle yaptırdım ve kuaföre seneye haziranda perma yaptırmak istediğimi söyledim (düğünümden hemen önce:),kuaförse biraz zor, saçları cok yıpratır dedi ama yine de seneye bi bakarız dedi:KK43:ama ben cok memnun kaldım permadan :lepi:

nosey, su dalgası deneyebilirim demişsin,su dalgası nasıl yapılıyor ve ne kadar süre kullanılabiliyor acaba,bilgin varsa paylaşabilir misin lütfen:uhm:

X