Tırnak mantarına son!!!!Sonunda kurtuldum.

sefa kremini öğrenmem iyi oldu, babamda yıllardır var ve bütün ayak tırnaklarında, her tırnak kesişinde acı çekiyor

benmde var geçmedi..denemdn bunlarıda doktrn verdklrni kullandım yok geçmyr.trosyd oda iyi denıycm mantara etkili.

Kullanabilirsin,herhangi bir sorun teşkil etmez.Çünkü tamamen bitkisel bir krem.Eline kullandığın nemlendirici gibi.Gerçi aynı sefa kremi bizim kullandığımız nemlendiriciler yanında bebek kalır...

bu tip tırnak mantarında ozonlanmış yağ da kullanıldığını duymuştum. Kullanıp da faydasını gören var mı arkadaşlar?

iyi geceler arkadaslar uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım...kremden fayda görüpte rahatsızlıgınızdan kurtuldugunuza cok sevindim.Mutlu olmanız benide mutlu etti...Benim tırnagımın şimdiki halini sorarsanız cok sukur hicbişey olmadı o günden sonra.

merhaba ayaka mantarı için mecitefendi aynı sefa kremini önermiştiniz,okur okumaz gidip aldım aktardan ve 1 aydır kullanıyorum tırnağım çok düzgün ve pürüzsüz bir şekilde çıkıyor bunun için size ne kadar teşekkür etsem azdır :KK66: hemen buraya yorum yazmak istedim ki aynı dertten muzdarip olan arkadaşlarda faydalansın bu kremden... :nazar:

merhaba ayaka mantarı için mecitefendi aynı sefa kremini önermiştiniz,okur okumaz gidip aldım aktardan ve 1 aydır kullanıyorum tırnağım çok düzgün ve pürüzsüz bir şekilde çıkıyor bunun için size ne kadar teşekkür etsem azdır :KK66: hemen buraya yorum yazmak istedim ki aynı dertten muzdarip olan arkadaşlarda faydalansın bu kremden... :nazar:

inşallah herkes kurtulur.

sakın ola çamder reklamlarına inanmayın ve para kaptırmayın. 8 günde tırnak mantarı iyileşmez. ben denedim ve sonucunu gördüm. hiçbir tırnak mantarı 8 gün olsun 20 gün olsun 45 gün olsun iyileşmez. en küçük tırnak bile 3 ayda yenileniyor. internette çok uzun araştırmalar yaptım, 3 türlü tırnak mantarı var. dermatozitler, küfler ve mayalar olarak 3 ana gruba ayrılıyor. her grup için ayrı hapı var. eğer mantar tırnak köküne yerleşmişse sadece dışarıdan müdahale ile kurtulmak mümkün değil. hem içeriden hem dışarıdan müdahalenin birlikte yapılması gerekiyor. 6 ay tedavi görmemiş tırnağınızdan parça aldırarak kültür yaptırın ve mantarınızın türü belli olsun ona göre doktorun vereceği reçeteye sadık kalın ve sadece sabredin. sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki defa ayaklarınızı sabunlayarak yıkayın, yıkadıktan sonra parmak araları da dahil olmak üzere iyice kurulayın. kurulama için kağıt havlu kullanın ve atın. tüm eski çoraplarınızı atın, hatta ayakkabılarınızı da. çarşaflarınızı nevresimlerinizi ve çoraplarınızı 60-70 derece sıcaklıkta suyla yıkayın yoksa mantarlar ölmez. yaşamaya devam eder. ben tıbbi tedaviye başladım. zaman ilerledikçe tedavi sonucunu burada yazarak herkese faydalı olmaya çalışacağım.

kızlar nibulen tırnak cilasını ben de kllandım. okey etki edior tırnakta düzelme oluyor ama bırakınca gene aynı benımde ayak baş parmağımıın birinde var bende açık ayakkabı giyemiorum yazın sıkıntı oluor. hiç olmadı plajda mecbur ayağın açıkta oluor çok rahatsız edici.

kızlar nibulen tırnak cilasını ben de kllandım. okey etki edior tırnakta düzelme oluyor ama bırakınca gene aynı benımde ayak baş parmağımıın birinde var bende açık ayakkabı giyemiorum yazın sıkıntı oluor. hiç olmadı plajda mecbur ayağın açıkta oluor çok rahatsız edici.

Merhaba canım gecmiş olsun.Ben 2010 yılında kullandım,zaten bu topikte hepsi yazıyor.Yıl 2014 olcak tekrar mantar falan olmadım.Cok şükür.Dene istersen.

• Beğen
Reactions: gve
iki gündür aynı sefa kremini kullanıyorum ayak tırnaklarım için,sabah ve akşam ..yumuşacık ve kokusuz..Marka olarak mecitefendinin yoktu Selvanın aynı sefasını verdiler..aralarında fark yok dediler..ınşallah ben de yararını görürüm..gelişmeleri yazacağım...

aynı sefa kremin faydasını gördünüz mü.Benim de aynı sorunum var .ne yapacağımı bilemiyorum.

Arkadaşlar merhaba tekrar, bundan birkaç ay önce uzun bir yazı yazmıştım mantarın bana neler çektirdiğiyle ilgili.
Mantarsız halini hiç bilmediğim tırnaklarımın düzelmeye başladığını söylemiştim.
Aynısefa kremini çok severim, yıllardır evin her yerinde 3er 5er bulundururum da. Daha önce Mecitefendi alıyordum ama eşim bana Osmanlı Sabunları diye bir markanın Aynısefa kremini almış Manisa'dan yol üstünde bir yerden. Onun da çok faydasını gördüm bir çok farklı problemimde. Ama söz konusu olan azılı tırnak mantarı olunca sadece destek ürünü olarak işe yaradı malesef bende. Dr. Scholl falan ise hiç bir işe yaramadı.
Daha önce de yazmıştım ama sonuçlarını çok belirgin şekilde gördüğüm için tekrar yazmak istedim. Umarım yanlış anlaşılmaz. Yine daha önce söylediğim gibi bir dermatolog kardeşi olduğumu da söylemek isterim. Ablama bile hastalarına önerebileceğini söyledim yani düşünün :)))
http://www.thenailpoint.com/ayak-bakimi/tirnak-koruyucu-sprey-50-ml-p405.html
Bu linkteki sprey benim mantardan kurtuluşum oldu diyebilirim.
Az önce yine tırnaklarıma baktım ve aslında ayaklarımın gayet güzel göründüğümü düşündüm :)
Tırnaklarımın incelip, daraldığı için daha küçük ve düzgün göründüklerini fark ettim.
Aynısefa gerçekten iyidir ama mantar için biraz daha kuvvetli bir şeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
Fiyatı ilk aldığımda 35 liraydı, şimdi 45 lira olmuş. Ben Profilo avm'nin eczanesinden almıştım. Başka nerelerde vardır bilemiyorum. Kutu küçük görünüyor ama 1-1,5 ay rahat gidiyor.
Ben tekrarlamaması için aklıma geldikçe sıkıyorum artık ama mantardan %90-95 oranında kurtulduğumu söylemeliyim.
Keşke öncesi sonrası yapabilecek olsaydım ama o kadar iğrençleşmenin de lüzumu yok diye düşünüyorum :)
Mantardan dertli herkese acil şifalar dilerim. Ben bu sene açık ayakkabı, sandalet giyebileceğim inşallah, darısı diğer arkadaşların başına.

Kızlar merhaba benim tirnagimdaki bozukluk havuz başında kayıp dusmemden sonra başladı. Ilk baslarda sadece tek ayağımın baş parmagindaydi birkaç yıl önce diğer baş parmağına geçti ve artık diğer pamaklarimda da bir bozulluk var. Ancak sadece bas parmaklarimda sararma dusme falan var digerlerinin dokusu bozuldu ve kirilmaya başladı birkaci. Hiç doktora gitmedim nedense. Hiç ağrı batma vs. Olmuyor. Zamanla üstteki tirnak düşüyor hah diyorum artık düzelecek ama duzelmiyor. Ustteki tirnak bir sure sonra enine kirilip alttaki tirnak usttekinin altina doğru uzamaya devam ediyor gibi. Sizce bu tirnak mantari mi ?

Son düzenleme:
$20140504_134729.jpg bu şekilde kızlar tırnaklarım. diğer iki tırnaklarımda sorun yok. ilk 3 parmağın tırnakları sorunlu.

merhaba,

ben ayak mantarı için eva ayak sağlıgına gidiyorum bir süredir. oldukça memnum kaldım. sonunda kurtuldum diyebiliyorum.

X